Piková trojka

• Austrálie In the Cut (více)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

tron

Jane Campionová nenakrúca filmy pre mužov. Tento kúsok (v produkcii Nicole Kidmanovej) by mohol byť v chlapskej réžii typickým americkým trilerom, ale Campionová nie, ani Bohovi, ona musí byť extra. Každopádne, zbytočný film to nie je - Meg Ranová je v pozícii, v akej ju nepoznáme, Kevin Bacon si (ako vždy) s chuťou strihol podpornú rolu žiarlivého ex-milenca, zaujímavý je Mark Ruffalo ako detektív Malloy. No a čo sa týka sexu, na to, že v barovej scéne to hraničí s pornografiou, postupne sa hormóny upokoja a hoci Ryanová ukáže veci, aké zrejme doteraz vo filmoch ešte neukázala, pornom je len ten jeden záber. Priemer. ()

Bebacek

Campionová umí tak skvěle zobrazit vztah mezi ženou a mužem! To erotické napětí, sexuální výboje, přitažlivost a posedlost... žádnýmu chlapovi by se tohle prostě nepodařilo. Navíc všechny ty rozkoše převádí na diváka (aspoň na ženského určitě - v studeném koutě videopůjčovny mě to úplně rozpálilo :-)) Dokonce si myslím, že ti herci si to pak spolu musí rozdávat i v soukromí :-) A navíc... ta ženská má takovej čich na nehorázně sexy chlapy... Musím vidět víc jejích filmů! Je to droga. ()

SallyZen

To bylo zas něco! Těšil jsem se na tento film, jelikož tu hráli skvělí herci, ale to, co jsem viděl bylo dost špatné. Scénář - to nejhorší, nápad na film - obyčejný a délka filmu zbytečně dlouhá. Jediný, co mě opravdu hodně bavilo byl herecký výkon Marka Ruffala. On tento znechucený a docela nudný film aspoň trochu vytáhl z toho nejhoršího. A Meg taky nic moc. 35% :( Čekal jsem víc. ()

Radko

Jane Campionová zostáva pre mňa režisérkou jedného vynikajúceho filmu – Piano. Okrem tohto skvostu (obrazového i hereckého) som od nej videl samé podpriemernosti, v túžbe vidieť niečo lepšie. Fascinujúci obrazový začiatok scény padajúcich kvetov v záhrade v kombinácii s psychoanalytickým odkrývaním literárneho diela navodil na niečo lepšie, než bol výsledok. A tým bola mimoriadne klišéovitý a konvenčný thriller o vraždiacom maniakovi, profesorke a jej vzťahu k policajtovi s tetovaním. Nič ma nepresvedčilo, ani dej ani stupídny dávno predpovedateľný záver. Neviem, čo malo byť povedané – a pokiaľ ide o škandálne scény s Meg Ryanovou – nič mimoriadne sa nekonalo ani v tomto prípade, ide pravdepodobne o reklamný ťah distribútora, aby sa na túto hlúposť pozrelo viac ľudí – čo sa podarilo, mimochodom aj mojom prípade. ()

Fabienne

Piková trojka není lehce stravitelný snímek. Explicitní sexuální scény dopomáhají dusivé až frustrující atmosféře a napovídají mnohé o zvláštním vztahu mezi učitelkou Frannie a detektivem Malloyem - odtažitost, nedůvěra, téměř žádný cit. A přesně tak jsem se cítila během sledování filmu. Jsou záběry na nedůlěžité momenty a předměty symbolem, paralelou nebo snahou o mé zmatení? Lže Malloy? Nebo jen neříká to (co je pro Frannie) podstatné? Uvažuje Frannie rozumně nebo se její mysl postupně zatemňuje? Samotná Meg Ryan mate dokonale - zbavila se rošťáckého blond rozcuchu i dětského úsměvu. Její výkon vybočuje z její dosavadní romantické škatulky a dokazuje, že není vůbec špatnou herečkou. Jane Campion porušila konvence žánru. Piková trojka je pomalý (pro někoho možná nudný) erotický thriller bez spalující vášně. Myslím, že Campion dosáhla toho, čeho chtěla - pochybuji, jsem zmatená a její snímek mě moc nevzrušil. 3 a ½* ()

• Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)