Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Raven_PWL

Nádherný přiklad mozaikového filmu, hodně to na mě zapůsobili. Byl nám servírován chaos ale na konci se chaos spojil v jednotu. Výborné herecké výkony. Viděl jsem i Amores Perros ale tohle je mnohem lepši. ()

Rodin

Omlouvám se všem přítomným, ale dnes, 19.4.2010, zvyšuji po dalším zhlédnutí filmu své původní čtyřhvězdičkové hodnocení na plný počet. Nechci to komentovat. Budu mlčet a zažívat zbytky toho včerejšího pocitu. Jsem rád, že už to není deprese. 95%. ()

coinneach

Perfektní nápad je s postupujícím časem ubíjen uměle přidávanými minutami, díky nimž se děj zbytečně rozředí. ()

Leksland

Ze začatku budete trochu tápat, jelikož film je natočen v mozaice, ale pomalinku vám vše začne dávat smysl a nebudete moci se odtrhnout. Zde hercké výkony na nejvyšší urovni co může být a pro mě nepochpitelné, že Penn má oskara za Tajemnou řeku, když zde by si ho zasloužil určitě více... ()

Šindy

Vynikající a mistrovské drama o lidském životě. O lidském životě, jaký doopravdy je. Iňarritu vám nepodá ruku, jen vás pomaloučku navádí při skládní střípků, které vyústí v silnou pointu, který vás nenechá jen tak zapomenout, ale silně se zamyslet. Pro mě osobně se jedná o film, který by bez přeskakování v čase nebyl tak silný, jaký ve finále je. ()

lenzi

Sila. Romantika to nebola, ale dojalo ma to. Výborné herecké výkony, príbeh aj atmosféra. Sedelo mi aj to preskakovanie v rozprávaní, nútilo to k zvýšenej pozornosti. ()

yerdua

tak tenhle film může svým dějem silně rozladit vyrovnanost, kterou si od začátku dne snažíte udržet, ja ji okamžitě ztratila v pár prvních momentech, prostě bylo to super, žádný námitky ()

havran

Film poslepovaný z množství časových střípků, což mě ze začátku poněkud ...iritovalo... Ale časem jsem to začal chápat jako pozitivum. Po shlédnutí tohodle filmu bych řekl, že 21 gramů je pro některé lidské duše zatra málo... ()

danielK

Pokaždé, když jsem slyšel o někom, kdo se rozbrečel uprostřed filmu, říkal jsem si, že je to sakra měkkoň, když je to "jenom" film. Ale tady jsem to nevydržel ani já - opravdu jeden z nejemotivnějších filmů vůbec. Alejandro González Iñárritu vytvořil něco neuvěřitelného - příběh tří lidí, které se spojí v jeden: (POZOR NA SPOLIERY) Matka, která přišla o všechno, Kriminálník, který se snaží najít smysl života tím, že se obrátí na Boha, Muž, který čeká na srdce - nemůžu rozhodnout, který byl nejdojemnější. Propletení všech tří příběhů je tak geniální, to, že případ není vyprávěn v časové souvislosti - to z tohoto filmu dělá hodně neobvyklou záležitost. Geniálním se film stává až po připočtení hereckých výkonů - Naomi Watts je jedna z nejlepších hereček vůbec, tady to jen dokazuje. Sean Penn je vždy famozní a Del Torovi věříte každé slovo, z vedlejších rolí zaujala především Charlotte Gainsbourg, ale ta je taky vždy skvělá. HODNOTÍM: 5/5 (POSTUP DO TOP) ()

Nightswimmer

Silny pribeh o rozbitych zivotoch, neprekonatelnej bolesti z nezvratitelnej straty a neznesitelneho pocitu viny. Uzasny Sean Penn a predovsetkym Del Toro, ktoreho postavu po tom, co spachal, nemoze dostat na kolena ziadna hrozba PEKLA - lebo ako povedal - "Hell?!? (points to head) This is hell!"...Dych beruca je scena zapasu medzi Pennom a Torom, ktorej hudobny doprovod komentar nepotrebuje, toci sa z nej totiz hlava... ()

sethi

Na filmy, které mám v TOPce musím mít absolutně správnou náladu a rozpoložení. U 21 gramů to platí trojnásobně. Je to pro mě čistě emoční film, který mě dokáže úplně vyždímat. Ale já sem za to ráda. Přiznám se, že od doby, co sem ho viděla poprvé, sem ho znovu dokázala vstřebat už jen 2x. Přesto je pro mě jedním z nejlepších dramat co znám a Iñárrituovým nejlepším dílem vůbec. Herci předvádí bravurní výkony, celá ústřední trojka je nezapomenutelná .A i kdyby se ve filmu objevovaly chyby nebo nepřesnosti, všecko mu odpustím, protože tohle je to co od filmu chci! Nejsilnější prožitek! ()

rottik-cb

Snímek, který stojí a padá s oněmi jednadvaceti gramy, které se ztratí, no, víte kdy… Myšlenka zajímavá, nicméně ne geniální, proto i „jen“ 4 hvězdičky. Citově mě to nezasáhlo. ()

baltik

Upřimně se divím, že film nemá oskara za nějaký herecký výkon, jak Sean tak Naomi me vykonem oslovili. Bohuzel film zas tak uplně ne. Patří mezi špičku v tomto oboru, lidské cesty jsou nevyzpitatelné ale no víte. Musím přez to vše říct, že jako bych tomu všemu až nevěřil (svým způsobem) což mě odrazuje i od plného hodnocení. Každopádně doporučuji protože vás může oslovit více než-li mne. ()

speedy7929

Od režisára Alejandra som videl film Amorres Perros, ktory sa mi pacil. Tiez bol dejovo prelínaný, ale celkom som sa v ňom vyznal. To sa o tomto filme povedať nedá. Tu som sa stratil už asi na začiatku. U mňa 45 %. ()

DjangoDoe

Dá sa povedať, že Guillermo Arriaga tlačí na citovú pilu každým scenárom, ktorý napíše. Ale aj napriek tomu musím povedať, že 21 gramov je jeho najlepšie dielo. Rozhádzaný dej je zo začiatku trocha chaotický, ale postupne graduje do excelentného záveru, ktorý dostane každého diváka. Spolu s Crash ide o najemotívnejšie filmy. ()

karlee

Ze začátku zaujme zajímavá mozaika příběhu, ve druhé půlce už jsem si občas říkal, že se trochu moc tlačí na pilu, ale tentokrát se to dá prominout, i díky hercům. ()

J.e.r.e.c

Na začátku a na konci zazní jakási moudra o lidské duši, která ovšem s obsahem filmu nemají žádnou souvislost, čímž nastává první problém – hraje si na něco, čím není. 21 gramů ani v nejmenším nepředstavuje nějakou hlubší úvahu o smyslu a „váze“ života, je to víceméně kopírka Amores Perros, jen vyprávění je zpočátku rozsekáno do mnohem menších fragmentů, což je ale pouze samoúčelná filmařská exhibice, která nemá žádné dramaturgické opodstatnění. Každičký gram filmu mi přišel vykalkulovaný až na půdu, včetně osudové havárie, následného propletení osudů a věru pitomého konce. Nevěřil jsem tomu ani vteřinu. Sledovat námluvy Penna s psíma očima a Naomi Watts mi působilo fyzickou bolest. Benicio si uhrál svoje, ale to je taky jeden z mála pozitivních bodů. Možná jediný. 60 % ()

Mahowny

Po tom, co jsem viděl Babel, Men, Women & Children a Gone Girl v jednom týdnu mi najednou 21 gramů tak úžasný nepřišlo. Bylo to moc vyhrocený, děj až moc často přeskakoval a tak mě to tak nechytlo. ()

papadoce

Ani zaujímavý spôsob sprehádzania časovej osi, ani skvelé herecké výkony mi nepomohli podľahnúť emóciám o ktoré režisérovi išlo. Sú ďaleko jednoduchšie príbehy a aj napriek tomu zo mňa dokážu vytlačiť súcit, či dokonca pochopenie. Toto proste nebola moja šálka kávy. A aby som tomu nasadil korunu už úplne, boli dokonca pasáže kde som sa vyslovene nudil. Na druhej strane si ale uvedomujem, že som práve sledoval a následne skritizoval vysoko cenenú klasiku, takže v hodnotení hviezdami nie som až taký kritický. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)