Epizody(8)

Pravda je někde tam venku, v tasmánské divočině. Osmidílný dramatický seriál z pera Victorie Maddenové a Vincenta Sheehana v sobě spojuje klasický kriminální thriller s prvky mysteriózního dramatu. Jeho protagonistkou je třicetiletá doktorka Anna Macyová, která se po patnácti letech vrací do rodného městečka Kettering, nacházejícího se uprostřed tasmánské divočiny. Před oněmi patnácti lety zde za záhadných okolností zmizela v místním neprostupném lese mladá dívka a Annu, která byla při tom, od té doby pronásledují výpadky paměti a živé noční můry, plné fantastických vizí. Nazrál čas, aby konečně zjistila pravdu, co se tenkrát stalo. Její příjezd vzbudí v místní komunitě pozdvižení a otevře staré rány. Napětí graduje, když zmizí další mladá dívka, s níž se Anna znala. Seriál, který získal hned několik cen Australské filmové a televizní akademie, atmosférou a celkovým pojetím odkazuje ke kultovnímu Lynchovu počinu Městečko Twin Peaks. Hlavní roli ztvárnila vycházející filmová hvězda Elizabeth Debicki. (Česká televize)

CradleSKS

Musim rict, ze kdyz jsem zhlednul posledni dil tak trochu lituju, ze jsem u toho stravil 8h casu..naprosto konec o nicem, clovek si vse muze jen domyslet. Jedine zaco davat jednu hvezdu je misto deje, krasna priroda a mistni "rednecks" atmosfera. Take mi prijde, ze je vse moc az v moc mystickem duchu, kde se clovek trochu ztraci v realite a fantasmach..no jsou lepsi serialy u kterych se vyplati sedet 8h.. ()

Takaru

Ale no tak, poslední díl to jako doopravdy??? Odpovědí, které nikdy nedostanu, mi můj život už pár dluží, asi jako každému z nás. Proč jsem ale nedostal alespoň trochu uspokojivější odpověď v případě Kettering, tak tomu nerozumím a na autory seriálu se opravdu, ale opravdu zlobím. Ti vaši seriálový "bubáci", nejsou nic ve srovnání se mnou, šíleným nočním lovcem rozprávějícím s divou zvěří, zvláště hovory s paní Liškou za mrazivých zimních nocí patří k nejtajemnějším okamžikům posledních let. A seriál měl slušně našlápnuto přidat se právě k nim. Tajemná mrazivá atmosféra dosáhla svého vrcholu v okamžiku začlenění skutečné a dosud nevyjasněné Datlovově výpravě, tedy přesněji jejího příběhu, do toho seriálového, skvělý tah. Byl jsem napnutý stejně jako ona pověstná struna a čekal jsem na osmý díl a ony ODPOVĚDI. A nedostal jsem vlastně ani jedinou, z čehož jsem opravdu nevrlý a ve své choré mysli přemýšlím o kulišárnách, které autorům provedu až zavítám do Tasmanie, aby měli trochu nové inspirace do dalších řad seriálu. Prozatím 3,5 hvězdy zaokrouhlené směrem dolů vzhledem k neuspokojivému konci. A uvidíme co nám přinese zítřek, ostatně jsem rád, že nejsem jediný, kdo vidí dva měsíce na noční obloze a na kůži má občas podivnou vyrážku. ()

Jan00

Nebýt posledního dílu, kdy scénárista s rejžou trochu záměr zakončení seriálu"poondili" rozhodoval bych se dát pět hvězd, takto bohužel jen tři. ()