Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Pravda je někde tam venku, v tasmánské divočině. Osmidílný dramatický seriál z pera Victorie Maddenové a Vincenta Sheehana v sobě spojuje klasický kriminální thriller s prvky mysteriózního dramatu. Jeho protagonistkou je třicetiletá doktorka Anna Macyová, která se po patnácti letech vrací do rodného městečka Kettering, nacházejícího se uprostřed tasmánské divočiny. Před oněmi patnácti lety zde za záhadných okolností zmizela v místním neprostupném lese mladá dívka a Annu, která byla při tom, od té doby pronásledují výpadky paměti a živé noční můry, plné fantastických vizí. Nazrál čas, aby konečně zjistila pravdu, co se tenkrát stalo. Její příjezd vzbudí v místní komunitě pozdvižení a otevře staré rány. Napětí graduje, když zmizí další mladá dívka, s níž se Anna znala. Seriál, který získal hned několik cen Australské filmové a televizní akademie, atmosférou a celkovým pojetím odkazuje ke kultovnímu Lynchovu počinu Městečko Twin Peaks. Hlavní roli ztvárnila vycházející filmová hvězda Elizabeth Debicki. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přirovnání k Městečku Twin Peaks je podle mě hodně přehnané, byť má Případ Kettering něco do sebe. Jeho největší devizou je jednoznačně atmosféra. Ta je v duchu libivého nadpřirozena, které se drží po celou délku příběhu. Navíc prostředí Tasmánie je dostatečně exotické a tak se tu snoubí příroda podobná evropskému severu, ale s jistou příměsí něčeho nenapodobitelného a tak v tomto případě jedinečného. Horší je to ale s příběhem. Řekl bych, že atmosféra vyhrála nad obsahem. Gazela Elizabeth Debicki tu poletuje jak poletucha a montuje se do věcí, do kterých by jí mohlo být putna. Jenže v tomto kontextu probíhá celý příběh. Závěr pak dokonal celý ten námět, který působí mysteriózně, ale konečným uzavřením je spíš k smíchu. U takových námětů je to vždycky těžké a málokdy se povedou se vším všudy. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem se konečně dočkal po dlouhé době nějakého mysteriózního seriálu, který mě zaujal, držel v napětí a mystice po celých osm dílů a měl konec, a ten konec mě dokonce vyloženě nenaštval. Co se teda posledního dílu týče, chápu že hodně lidí bude zklamaných, jelikož tam není přímo řečeno, co se dělo, co se stalo a jak to vše bylo, ale máme tady indicie a klíče a když si dáte vše dohromady, tak to pochopíte. Akorát je třeba nad tím koncem ještě prostě popřemýšlet. Ale upřímně, tady někdo ten seriál měl namyšlený hodně dopředu, jelikož propojit veškerou tu mystiku tak, aby na konci dávala smysl, to teď klobouk dolů, tohle dokáže málokdo. Vyvíjí se to taky perfektně - jako, nějaký ten slabý díl tam je, ale nevadí to, ostatní to vynahradí. Celý seriál provází hodně temná atmosféra, nejasno, mráz nahánějící momenty a všechno to kupodivu skvěle fungovalo! Dokonce mě překvapuje, že vlastně celý seriál máme klíče k odpovědi, akorát hodně nejasné, v poslední epizodě však už jasnější, stačí si to jenom pospojovat dohromady, což může být i složité. Ale nakonec těch 5* musím dát, funguje to skvěle. Něco podobného jsem zažil pár let zpátky u seriálu Město ztracených. Ale sám teď přesně nevím, který byl lepší. Ten lepší bude v mojí topce, ale který to je, mi ukáže čas. A to jsem na tenhle seriál narazil úplnou náhodou v domnění, že to je nějaká obyčejná kriminálka, zaujalo mě ale prostředí Tasmánie, tak jsem tomu chtěl dát aspoň šanci. No, a jak to dopadlo. 5* ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Atmosféricky je to takřka na jedničku, větší výtky nemám ani k hercům (Elizabeth Debicki je na cestě do mé topky) a ta hra na nejistotu, kdy si divák prakticky po celou dobu láme hlavu s tím, jestli má zápletka přirozené nebo nadpřirozené vysvětlení, ta mě bavila taky. Ale marná sláva těch osm dílů je moc. Jako čtyřdílná minisérie, do které se to dalo celé v pohodě nacpat, ta by nedala vydechnout, ale takhle byl děj zbytečně rozvleklý, na moje gusto tu bylo moc zbytečných postav a s halucinacemi se mohli tvůrci taky trochu krotit. Navíc konec, který toho moc neřekne, spíš naštve. Kouknout se na to dá, ale tady vidím hodně promarněného potenciálu. 55% ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Atmosférou slušná detektivka, která však hapruje ve vyprávění, které se na ploše 8 dílů docela táhne a je to znát hlavně v druhé půlce, která se z mysteriózní detektivky mění na epizodu z Akt X. Celkovou hořkou tečnu všemu dá ještě neuspokojivý konec. Někdy před 20 lety by to působilo lépe, ale dnes je konkurence natolik vysoká, že případ Kettering po právu zapadne. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele

50% - Celou dobu čekáte, jak to teda vlastně dopadne a o co tady půjde, až se nakonec nedozvíte nic určitého, jenom stále jakési náznaky. Jen tak mimochodem se ukáže, kdo je pachatelem vraždy, kterou policajti vyšetřujou celý seriál, ale kdyby se jim tento na konci sám nepřiznal, tak by na to asi nepřišli. Škoda, rozjeté to bylo dobře, ale ten konec. A měl to být opravdu konec? ()

Galerie (106)

Reklama

Reklama