Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu je John Sedley, zlomyslně přezdívaný pro svůj znetvořený obličej Johnny Handsome, což znamená Fešák Johnny. Jeho jediný přítel Mikey jej přesvědčí, aby mu pomohl při loupeži v numismatickém obchodě, na níž se má podílet také prostitutka Sunny Boydová a její parťák Raf Garrett. Při přepadení začnou Sunny a Raf zbytečně zabíjet a obrátí zbraně také proti svým společníkům. Zavraždí Mikeyho a jeho šoféra, Johnnymu se podaří přežít, ale je zatčen policií a odsouzen na pět let vězení. Přestože je ve vězení pobodán zabijákem, kterého najal Garrett, odmítne proti němu a Sunny svědčit. Ve vězeňské nemocnici přistoupí Johnny na návrh doktora Reshera a podrobí se bolestivé plastické operaci, která mu zcela změní obličej. S novou identitou opouští na podmínku vězení, aby se pokusil začít nový život. Zatímco doktor Resher věří, že operace může změnit i Johnnyho psychiku, nedůvěřivý poručík Drones je přesvědčený, že zločinec zůstane zločincem. Johnny si najde práci v docích a brzy se seznámí se sympatickou sekretářkou Donnou McCartyovou. Byl by spokojený, kdyby jej neustále neobtěžoval detektiv Drones a vzpomínky na Mikeyho. Navštíví Garrettův noční podnik, kde nabídne Sunny zaručený tip na pět milionů, které jim může vynést loupež v účtárně doků. Rozejde se s Donnou a při přepadení oběma zločincům zmizí. Ti však podle fotografií pochopí, kdo byl jejich komplicem. Drones sice Johnnyho dopadne, ale dovolí mu, aby si vyřídil účty. Při schůzce na hřbitově se však ukáže, že Garrett a Sunny mají jako rukojmí Donnu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (37)

choze 

všechny recenze uživatele

No, žádná sláva to není. Že jsem čekal víc akce, to je můj problém, ale noirově laděný scénář se spokojil s jen velmi jednoduchou, již mnohokráte viděnou zápletkou, ke které Hill vůbec nic nepřidal. Dialogy nejsou špatné, celé je to řemeslně zručně natočeno, ale Johnnyho proměna a recidiva zabírají zbytečně moc času a poněkud nudí a celé to nějak nemá čím zaujmout. Aspoň obsazení je dobré, Ellen Barkin předvedla pěknou uvadající mrchu. Pokud to srovnám s podobnou Gibsonovou ODPLATOU, vítěz je jasný. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kterak lupič Johnny Handsome nenastavil druhou tvář.. Rourke v reverzním vývoji svého budoucího vzhledu, kdy se z fešáka stala příšera, starostlivý plastický chirurg Whitaker, Freeman v jedné ze svých sčetných nekladných rolí, Henriksen s náušničkou tvrdý jako týden starý chleba a jeho peněz chtivá kotrmelína Barkin, co nevynechá jedinou příležitost ho setřít. Obsazení Hillova neo-noiru o upřednostnění pomsty před druhou šancí je docela na úrovni, ale marná snaha o nějakou hloubku postav, zkratkovitost a pitomé finále na kerchově to v podstatě mažou.. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to nadpriemerná akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o menšom zločincovi známym svojou znetvorenou tvárou, ktorý sa rozhodne pomôcť svojmu zadĺženému priateľovi s lúpežou v obchode s mincami, do ktorej priateľ ešte pripojí aj jeden zločinecký pár, lenže práve ten ich zradí, priateľ umiera a znetvorený zločinec končí vo väzení. Tu pomocou nových plastických metód získava novú tvár a príležitosť konečne žiť plnohodnotný život, ale na minulosť sa aj tak nezabúda. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Tvorcovia si pri tomto na prvý pohľad príbehu o pomste zvolili menej akčný smer, ale s tým nemám najmenší problém, slušná úvodná lúpež, pobyt vo väzení, ale hlavne následný nový život, ktorý zaberie väčšiu časť filmu sa vydarili, dejovo je to dostatočne zaujímavé, nenašiel som tu nič, čo by mi výraznejšie vadilo, takže väčšinu času ma to skutočne bavilo. Lenže paradoxne práve záverečná časť, ktorá býva bežne najlepšia je z celého filmu jasne najslabšia, síce to tiež nie je najhoršie, ale toto ukončenie ma moc nezaujalo a celkový pocit z filmu to predsa len znižuje. Takže o akciu tu nejde takmer vôbec, úvodná lúpež a krátky záver, nič viac. Herecké obsadenie je na tom dobre, Mickey Rourke síce nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale táto úloha mu sadla a bavil ma po všetkých stránkach, k tomu dobre zvolené vedľajšie postavy, obzvlášť Morgan Freeman a Forest Whitaker a ako záporák Lance Henriksen. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Walter Hill mi práve v tomto období vyhovoval najviac. Keby ma záver tak nesklamal, určite by som dal lepšie hodnotenie, väčšinu času je to výrazný nadpriemer, ale aj tak som spokojný a niekedy si to ešte rád pozriem. 66% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála filmov W. Hilla, na ktorý som roky nemal šťastie. V 90-tych rokoch, v čase boomu požičovní som Hillove filmy vyhľadával a práve k tomuto som sa nedostal. Až teraz.... M. Rourke bol v tom čase hviezdou, ešte pred tým, než padol a znovu povstal, no len charizmou a talentom sa tento film potiahnuť nedá. Scény okolo plastickej operácie tváre nenesú ani po rokoch žiadne známky zastaranosti či trápnosti, prepad a krádež zlata a mincí v úvode spadá presne do kategórie - filmy W. Hilla. Dokonca i ozvučenie výstrelov je typické pre jeho filmy. Poteší účasť M. Freemana a F. Whitakera v časoch, keď ešte slávni neboli. Inak celkovo priemer, ale dosť pozerateľný a ideálny na spomienky a atmosféru 80-90-tych rokov. 60%. ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

„Pomsta má novou tvář“ (to doslova). Jak vidno, lišák (pardon fešák) Mickey neponechal nic náhodě a už zde si nanečisto vyzkoušel, jak bude vypadat o několik let (resp. propařených, propráškovaných večírků) později, tj., po „nekonečném zkrášlovacím botulotoxinovém maratonu“. Točit to Hill v současné době (při stejném obsazení ústřední postavy) štáb by hodně ušetřil resp. maskéři byli bez práce. Myšleno samozřejmě před operací. To po ní, by naopak všem nastala teprve ta pořádná dřina :-) To u F. Whitakera (nebýt stylových černých obrouček) pro změnu divák horko těžko odhaduje, kde je čelo a kde brada. K tomu „kovboj“ M. Freeman coby poručík-pitbul (zakousne se a nepustí) Drones, jdoucí Mickeymu neúprosně po krku a čtvrtým do party je „android“ L. Henriksen vypadající zde spíš jak buzík. (byť Ellen Barkin by mě zřejmě vyvedla z omylu).To vše v Hill(ově) krimi-dramatu s jemným noirovým nádechem o tom, že pouta s minulostí (stejně jako touha po pomstě) je silnější, než možnost poklidného života s pěknou, hodnou ženskou (né nutně E. McGovern) po svém boku a kupou ratolestí pobíhajících kolem. A je úplně jedno, jestli máte obličej zvoníka od matky boží, Mika Tysona, kačera Donalda či Davida Beckama. Charakter (geny) se nemění resp.je neochčijete. A nebo ano? ()

Galerie (46)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení filmu probíhalo v říjnu 1988 v americkém státě Louisiana, a to konkrétně v Louisiana State Penitentiary, New Orleans a Avondale Shipyard - 5100 River Road, Avondale. (GASTON73)

Reklama

Reklama