Skokan

• angličtina Skokan (festivalový název) (více)

Je začátek května. Zlodějíček Julius byl zrovna propuštěn z vězení. Slunce svítí, ale představa budoucnosti na teplickém předměstí rozhodně nezahřeje: Co s tím? Stejná parta, zase budu prodávat pervitin? Do zimy jsem zpátky v base. V televizi mluví o nějakém festivalu v Cannes. Nějaký opilec, neherec, tam prý dostal cenu za film a stal se hvězdou. Jasně, jedu do Cannes! Jak? Stopem. (Mimesis Film)

Pitryx

Tak jako jestli za ten dialog na odpočívadle nedám dvacítku, tak se propadnu. Jinak obr zklamání, protože jsem před hodinou viděl film Marian a ten byl skvělý. Tento byl dobrý tak prvních dvacet minut a pak se propadl do nudné kraviny. ()

ostravak30

Skokan stojí na zvláštním příběhu muže, který se po propuštění z vězení rozhodne, že už se tam nechce vrátit. To je jistě chvályhodné a příběh by tím mohl vlastně skončit, kdyby si hlavní hrdina našel práci, ženu a měl s ní 6 dětí. Ovšem on se místo toho rozhodne, že bude hercem. A začít musí kde jinde než v místě filmového festivalu v Cannes. Touha sama o sobě by byla úsměvná, vzhledem k jeho prostoduchosti, kdyby navíc neměl ani ponětí, kde se toto město nachází a jak se tam dostat. Má ale štěstí a jede stopem. Talentovaných romských herců není mnoho a i díky kameře snímek silně připomíná více dokument než hraný film. Střih bliká jako světla na Matějské při nočním provozu. Julius jede v autě/střih a najednou zpívá na náměstí. Hraním si vydělal na oblek? Asi to tak je. Francouzi jsou zřejmě k pouličním umělcům shovívaví. Pak se projevuje mužův charakter. Když pochopí, že sám není schopen v cizí zemi a bez znalosti byť jen základních slůvek anglicky či francouzsky (tím efekt naivity stoupl na maximum) cokoli učinit, prosí kněze o zázrak. A pozor máme tu další střih a najednou sedí s někým v hotelu. Kde se ten člověk vzal a co dělá v hotelu tak najednou se nedozvíme. Ovšem jako zázrakem se oba z Cannes ocitají v Římě. Není ani jasné, kde vzali 5 000 euro. Samotné vyprávění příběhu je opravdu děsné. Společně s nulovými hereckými výkony a odříkávanými dialogy se dojem z filmu opravdu nezvyšuje. Dvě hvězdy tak snímek dostává čistě za originální příběh, neboť vzít českého Roma s touhou být hercem a přemístit ho přímo do francouzské Mekky filmu opravdu neuvidíme často. ()

Alden_Larson

Je to hrozně nudný film. Navíc mi přišlo, že to byly dva filmy sešité dohromady. První polovina je o chudém romovi, který stopuje do Cannes a druhá polovina je o tom, jak se stejný rom pokouší najít bývalou milenku. Samy o sobě ty příběhy fungují dobře, ten první by se dal roztáhnout na hodinu a půl, kdyby byl napsaný podobně jako loňský film "Grand Prix", takhle je ale film rozdělený v podstatě jen na dva akty, které na sebe skoro nijak nenavazují. Postavy nebyly moc zajímavé, ale herecké výkony se mi moc líbily. Film byl slušně natočený, ale ničím výrazný taky nebyl. Hudba ve filmu nebyla, což se podle mě hodilo, ale je tam pár diegetických písniček, které nebyly špatné. 4/10 ()

rigby

Komedií bych to opravdu neoznačil. I když trochu černého humoru tam bylo. Nicméně jinak stejně nechápu, proč se točí takovéto filmy vlastně o ničem. Na jedno podívání to stačí, ale není důvod se k tomu vracet podruhé, protože to ve výsledku divákovi nic nedá. V tomto případě i celkem nezajímavý scénář. 2- ()

fooggyy7 odpad!

Totální kravina. Když jsem viděl Most!, tak jsem si myslel, že už nic horšího se natočit nedá. Spletl jsem se ()

Germanicvs

Zkraje slibně rozjetá letní výprava za "cikánským" štěstím do filmovým pozlátkem nafintěný festival na francouzské riviéře se zhruba po hodině promění v nejisté cupitání na místě. Václavovi náhle dochází dech a nedokáže si se svým antihrdinou poradit. Divák se začíná ztrácet v čase i prostoru a nedokáže pochopit dějové skoky ani pohnutky aktéra prchat z místa na místo, nalézat a nenadále znovu objevovat starší kumpány i svoji životní lásku. Tyhle neobratné skoky vyvolávají pocit, že jsme některé části filmu prospali nebo nám byly zcizeny vynecháním filmového pásu v promítací kabině. ()

Česká radost v českých kinech online

Česká radost v českých kinech online

04.02.2018

Výběr Česká radost v českých kinech uvádí osm filmů ze soutěžních sekcí 21. MFDF Ji.hlava online na portálu DAFilms.cz. V kinech tyto snímky během listopadu a prosince zhlédlo téměř 1000 diváků na 32… (více)