Joseph Sheridan le Fanu přichází na televizní obrazovku jako autor příběhu plného temné fantazie, přízračných zjevů a záhad - Hostinec U létavého draka. Ten patří do nejproslulejší sbírky jeho povídek "Temné zrcadlo", které autor vydal rok před svou smrtí, před více než sto lety. Jeho knížky však mají dodnes své čtenáře zřejmě také proto, že tento spisovatel už v minulém století vytvářel ve svém dílo to, čemu se dnes zkratkovitě říká horror. Bohumila Zelenková si jeho novelu Hostinec U létavého draka zvolila za předlohu nejen pro její tajemný, romantický kolorit, ale také proto, že postavy vydávají pozoruhodné svědectví o době, která následovala po Napoleonově porážce u Waterloo, o době, kdy mnozí se snažili dosáhnout velikosti, byť to byla jen velikost podvodu. (Česká televize)

Lelíček

Také mám ten dojem,že tehdejší televizní tvorba byla na slušné úrovni.Samozřejmě,že všechno ne,ale dost věcí se povedlo. ()

Schlierkamp

Československý romantický televizní film podle předlohy Sheridana le Fanu odehrávající se ve Francii po pádu Napoleona v roce 1815. Mladý zámožný Angličan Richard Beckett (J. Hanzlík) přijíždí do Francie zažít dobrodružství, které ve své vlasti nemohl nalézt. Náhodně se potkává s krásnou hraběnkou J. Brejchovou nešťastně provdanou za mnohem staršího muže V. Šmerala a rázem se do ní zamiluje. Na doporučení svého přítele markýze J. Adamíry se se svým sluhou Johnem (F. Husák) ubytuje v hostinci U létavého draka opředeného tajemstvím nacházejícím se přímo naproti hraběnčina zámku, podaří se mu s ní sblížit a na tajné půlnoční schůzce v zámecké kapli jí vyjevit svou lásku a oddanost, kterou jeho vyvolená opětuje. Mladý Angličan roztoužen na nejvyšší míru spolu se svojí láskou naplánují útěk. V příběhu se objevuje kapitán Gayard (P. Haničinec), známý svými drsnými způsoby a nezřízeným pitím a tajemný muž s nejasnými úmysly v podání neznámého K. Šebesty. Skvěle napsaný snímek E. Sadkové se kromě výborných hereckých výkonů, které u vyjmenovaných umělců považuji za samozřejmost, vyznačuje pomalejším rozjezdem, avšak strhující závěr tohoto díla naprosto předčí očekávání, neboť se charaktery a záměry jednotlivých postav projeví v plné nahotě. Ukáže se, že se mladý nezkušený Angličan, omámený touhou a zmanipulovaný ženskými zbraněmi, stal obětí překvapivého a kolosálního spiknutí, které bylo téměř dokonale naplánováno. Konec tohoto zapomenutého snímku s hororovými prvky skutečně přináší velmi zajímavý a nečekaný filmový zážitek a plným právem si toto dílo zaslouží nadprůměrné hodnocení. ()

alonsanfan

Vynikající adaptace povídky klasika hororu Sheridana Le Fanu - Pokoj v hostinci Dragon Volant. Čarokrásná hraběnka v podání Jany Brejchové, které to opravdu sluší (její fotografie v profilu na csfd pochází právě z tohoto snímku) a roztomile naivní anglický gentleman Jaromír Hanzlík. V dalších rolích excelují taková esa jako Vladimír Šmeral (hrabě), František Husák (angličanův sluha John), Jiří Adamíra (falešný markýz). Atmosférické a věrné knižní předloze. ()

Amonasr

Romanticko-hororová krimi s černohumornou pointou na téma, že láska umí být dokonale slepá...  Předloze nelze upřít napětí a tajemný ráz, způsobem provedení to ale občas dost zaskřípalo, zejména některé dialogy a situace ve scénáři byly naivní až příliš, což zejména Hanzlíka s Brejchovou místy dohánělo k poněkud křečovitému přehrávání. ()

Pitryx

Tak za prvé, když to má logické vyústění, nejde o horor, nejvýš o thriller. V hororu musí být něco nadpřirozeného. Jakýkoli prvek nadpřirozena. Postava, věc, cokoli. Za druhé, pořád nevěřím tomu, že by to někdo sežral i s navijákem. Totiž, už když jsem to před mnoha a mnoha lety četl, odhalil jsem konec poměrně přesně. Každého soudného chlapa by přece ta shoda s vyprávěním o zmizelém musela napadnout. Ale kdepák, tady hrdina, jak slepé kuře za sebou maže stopy a leze do připravené pasti. Dobrá, nyní ke hře samotné. Inscenace je zpracována dobře a herci se snažili. Ne nějak moc, aby se nestrhali, ale snažili. Mohlo to být kratší, ten úvod se mohl střihnout. Celkově se na to dívat dá, ale v paměti to nezůstane. ()

baxz

Nadprůměrná televizní inscenace s kriminálně-hororovými prvky dovršena překvapivým zlomem. Výborné herecké výkony J.Hanzlíka, F.Husáka, V.Šmerala, J.Adamíry a P.Haničince. ()

DavidWark

Sheridana jsem znal jen jako obyvatele londýnského domu na Saville Row 7, který podle Verna později obýval i Phileas Fogg. Díky tomuhle archivnímu televiznímu detektivnímu thrilleru podel jeho předlohy si mě získal jako slušný spisovatel. Je to chudé televizní zpracování, ale herci dobří, mezi Brejchovou a Hanzlíkem to jiskřilo už tehdy 44. LFŠ Uherské Hradiště, Stan ČT, 27.7.18 ()

milos.bradik

V laciných kulisách výborný výkon herců, kterých se tady sešel opravdový výkvět. Námět byl sice jasně předvídatelný, ale přesto nepostrádal napětí. Perfektní byl především Hanzlík, kterému tu jeho zamilovanost, hraničící až s hloupostí, prostě člověk věřil, ale i ostatní herci byli opravdu vynikající. ()