Jižanská pohostinnost

• Česko Operace Southern Comfort (více)

Kdesi uprostřed nekonečných mokřin Louisiany se odehrává drama příslušníků americké národní gardy, kteří se při armádním výcviku kvůli malichernosti dostávají do ostrého střetu se starousedlíky. Banální krádež způsobí, že je zbytečně prolita krev a že se boj o přežití v bažinách začíná více než nápadně podobat válce ve Vietnamu. Pro příslušníky „víkendové“ armády se v louisianských bažinách rutinní cvičení náhle změní doslova v peklo na zemi, ze kterého není úniku. (North Video)

MilesTeg

Zajímavá sonda do osobností víkendových vojáků - příslušníků Národní gardy, kteří tíhnou k armádě, ale z nejrůznějších důvodů nemohou být přijati (kvůli plochým nohám, agresivitě, nevyrovnanosti, inteligenci atd). Modernější doba, ale úplně stejné jižanské či zápaďanské pohrdání Indiány či jinými domorodci přivedou skupinu na průzkumu do ostrého střetu, kde najednou začíná téct krev. Velmi syrové a docela zábavné. ()

beso74

Skupinka chlapíkov hrajúcich sa na vojakov, príslušníkov Národnej gardy z Louisiany, došla na krátke cvičenie do bajou, čo nie je nič iné, ako nepríjemné a rozsiahle bažiny. Nielen že sa tu stratia, navyše sa vlastnou hlúposťou dostanú do konfliktu s domácimi - nápad zobrať im člny a ešte po nich strieľať (hoc slepými nábojmi) určite nepatrí k niečomu, s čím by starousadlíci mali pochopenie. A tak odveta na seba nenechá dlho čakať - prvý člen gardy je mŕtvy - zhodou okolností veliteľ. Jeho miesto preberá neschopný Casper, vojaci sa začínajú medzi sebou naťahovať a odopierajú poslušnosť. V konfrontácii s lovcami vyplavú na povrch aj tie najnižšie pudy, aby naplnili ten najdôležitejší - prežiť. Akčný špecialista Walter Hill s ničím neotáľa, nepotrebuje žiadnu predohru, hodí skupinku vojakov do močiara a postaví ich tvárou tvár nebezpečenstvu. Niet tu strany, ktorá by sa dala označiť za nositeľku dobra či zla, každá zo zúčastnených strán konfliktu má svoju pravdu - vojaci sa chcú pomstiť za smeť veliteľa, lovci sa cítia rovnako dotknutí - akísi odkundesi tu došli, kradnú im člny, ohrozujú ich streľbou, ničia pasce. A v celom tom strete má svoju dôležitú úlohu aj samotná bažina, nepreniknuteľná, miestami mlčiaca, inokedy naplnená zvukmi divočiny, stále však nepriateľská a trestajúca. A počet členov jednotky postupne klesá, dokáže sa dostať k civilizácii aspoň niekto z nich? ()

pestak

Výborný film Waltera Hilla vyznívá při vší napínavosti zároveň jako inteligentní psychologická studie chování lidí v obtížných podmínkách. ()

VanBradley89

Burani. Všude samý burani. Ukradli jim čluny, střílely po nich slepýma a pak se diví, že jsou nasraný a jdou jim po krku. Málo známý film Waltera Hilla variující Vysvobození. Není to nejhorší, ale k dokonalosti to má taky hodně daleko. Scény, kdy se něco děje jsou povedené a mají atmosféru, jenže to mezi nimi je prostě jen dialogová vata. Vojáci se snaží hláškovat, což o to párkrát se trefí, ale ve většině případu se nedaří. Potěšilo obsazení známých obličejů a jmen, soundtrack a nejednoznačný závěr. ()

Sekel

Celkem zabavnej film o tom, ze kdyz se potkaji dve skupiny buranu, vyhrava ta s ostrymi naboji. Hezka role Briona Jamese, jako jednorukeho cajunskeho trappera. ()

sydney

Při představě, že bych uvízla v takovéhle bažině s neviditelnými lovci lidí v zádech mě docela běhal mráz po zádech. Z mého pohledu jde o dobře udělaný film. ()

Saxos

Ať už si hraju na vojáčky kdekoliv, vždy se může něco zvrtnout. Průměrný béčkový boj o přežití pro změnu v Luisianských močálech s účastí celkem tupých vojáků. Z osmi králíků nakonec zůstali dva. ()

Legie

Tak nějak jsem si to pamatoval z VHS a asi jsem se k tomu vracet neměl. Celý příběh postrádal logiku, byl časově přepálený a jediné co na filmu bylo dobré byla hudba. ()

contreras

Dostalo se mi to do ruky jako flick od kterého jsem čekal pramálo zábavy. Nakonec jsem se rozhodl nevykonávat soulož na svojí přítelkyni a věnovat filmu maximální pozornost. a vyplatilo se :D Lehoučká zápletka, vynikající charaktery (rovné i pokřivené) a vidlácká msta na členech národní gardy je skvělá kombinace, která prostě funguje na 95,5%. ()

samurraj

Film výborný až na nějaké detaily v průběhu. Občas přihlouplí vojáci apod. ale kvůlu country písničce v závěru dávám 4* ()

2kocour

Děj filmu se odehrává ve velmi děsivém prostředí plném mrtvých zvířat. Tento film ve mně zanechal velmi nepřijemný dojem. V ohodnocení jsem váhal mezi "odpad" a "*". ()

JoséB.

No,je to takovy jalovy...kdyz budu lezet s chripkou a nebudu mit vazne co delat,tak na to znovu juknu.Jedina vec,ktera se naopak dotyka filmovych nebes,je hudby Rye Coodera a ta jeho utahana bluesova kytara....to je lahudka!!!Film nehodnotim,ale za hudbu bych dal klidne 6*!!! ()

goodridge

Slušný námet, super pochmúrne a vlhké prostredie. Herci hrajú dobre. Len miestami klesá napätie v deji. Na upršaný štvrtkový večer dobrý výber. ()

andy60

To chození v močálech působí celkem efektně, ale trvá snad až moc dlouho. Film začne nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy se členové národní gardy dostanou konečně k silnici a po ní dojedou do vesnice. Zde napětí graduje, i když samotný konec si může každý vyložit po svém. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward