Děj se odehrává v domově důchodců a vytváří mozaiku životních osudů starých lidí, kteří se snaží nalézt vztah k sobě i k životu v těchto specifických podmínkách. Každý z jeho obyvatel má svůj osobitý přístup k životu a jeho základním hodnotám. Největší zajímavosti titulu, který je poznamenán viditelně chladným realizačním přístupem, jsou hodnotné výkony herců starší generace. Někteří z nich vystoupil před kamerou po dlouhých letech a bohužel již naposled.
Jaroslav Balík několikrát prokázal citlivost vůči příběhům starých lidí (viz Romeo a Julie na konci listopadu), avšak jeho ještě častější zaujatost ideologicky vhodnými látkami jej společensky znemožnila a posléze vedla i k úpadku jeho tvůrčích sil. Konečná stanice se odehrává v domově důchodců a sleduje vztahy mezi několika jeho obyvateli, jejich různé přístupy k životu i rozdílné osudy, kterými byli poznamenáni. Ve filmu natočeném dosti chladně a jakoby nezúčastněně se ovšem setkáme s řadou známých osobností. (oficiální text distributora)

mardun

Depresivni mozna, ale takove uz stari je. JInak skvele vykony stare gardy. Skoda jen, ze se film nevysila, nejak se na nej pozapomelo. ()

IvonaK

Film o vztazích v domově důchodců. Mrzelo mě že se Štěpničková nedočkala okamžiku, kdy za ní přijede její syn a odveze si ji. No, ale některé lidi zkrátka nezajímá že se o ně vlastní rodiče ve zletilosti starali jen co to jde. Jinak tady se Blažena Slavíčková vyskytovala před kamerou co nejvíc to šlo. A ikdyž už byla stará, tak byla pořád krásná žena. ()

Pitryx

Depresívní snímek o všem a o ničem. Spousta drobných příběhů z nichž hlavní je o vztahu. Pro jistou věkovou skupinu možná zajímavé. No, já jsem to zhlédl až do konce, ale nic zvláštního to ve mne nenechalo. Přesto musím jisté kvality přiznat. ()

Anworon

Film z prostředí domova důchodců, kde "každý žije už jen minulostí". Ve filmu účinkuje řada známých herců. Jde například o poslední netelevizní film Nataši Gollové, pro milovníky filmů pro pamětníky je určitě zajímavý i part Jiřího Dohnala. Film je záměrně antiatraktivní. Velmi smutný je tím, že objektivně se mají klienti domova důchodců dobře, subjektivně rozhodně ne. Kde není dost sil, umírá naděje. A kde není motivace, umírá budoucnost. ()

raininface

Překvapení z Balíkova. Režisér si vzpomněl, že kdysi dávno s novou vlnou v zádech natočil pár dobrých filmů a pokusil se o to ještě jednou (a naposled). Docela úspěšně. ()