Můj život Cuketky

Gilles Paris (kniha)

Céline Sciamma

David Toutevoix

Sophie Hunger

Animovaný film o dětech v sirotčinci, ve kterém se sešli potomci feťáků, sexuálních deviantů a dalších podobných existencí. Cuketa sem zapadne, protože hned na začátku tak trochu omylem zabil svou matku – alkoholičku. Přesto ve filmu nechybí humor a nakonec je tu i koňská dávka optimismu a naděje do budoucnosti. Loutková animace mi sedla (trochu toho digitálna tu je také, a nijak neruší) a film je nakonec i rozumně krátký.(30.3.2017)

V první řadě je skvělé se na snímek "Můj život Cuketky" podívat už jen proto, jaká je zde použita animace. Ta je prostě krásná v tom, jak je jiná, osobitá, zvláštní v grafickém provedení. Pak je skvělé se na to podívat i proto, že je krásně vidět, že animovaným filmem je možné vyprávět i trochu drsnější příběhy.(15.3.2018)

"My Life As A Zucchini" je podľa mňa úžasný film. Skvelá atmosféra, výborné postavy a hlavne ide o rodinný film, kde mám trošku otázky, prečo sa niektoré scénky do tohto filmu dostali, ale je super, že nerobí z detí obyčajných hlupákov, alebo chce ukázať len dobré stránky detstva. Lebo detstvo môže byť aj matka, ktorá neustále pije, alebo nečakaná smrť, ktorá vyústi do toho, že náš hlavný hrdina ide do detského domova a musí sa vyrovnať s faktom, že spôsobil niečo, čo sa nedá vrátiť späť. A je to spracované veľmi dobre a silno. Simona som si myslel, že najprv budem neznášať, no jeho postava tiež prejde určitými zmenami a dokáže sa posunúť niekam inam. A to je na tom to najlepšie. Pretože všetci pôsobia skutočne. A dostatočne zaujímavo na to, aby sme pokračovali vo filme. Animácie sú vcelku originálne a pre tento film to funguje. Plus ako som povedal, je to dospelejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A v tomto smere to film zvláda fantasticky. Ak máte radi animované filmy, tak si myslím, že tento film definitívne oceníte. Hodnotenie: A(31.12.2017)

S manželkou jsme při odchodu z kina hodně probírali, jestli to pro naše děti bylo vhodné (7 a 8 let). Oba jsme se shodli, že příběh i zpracování bylo výborné, ale manželka tvrdí, že by to stačilo až tak ve 12ti letech... Já mám jiný názor - ten příběh byl právě tak hezky dětský - i když syrový a dost depresivní (hlavně tedy začátek). Ale myslím, že děti, které mají takové to "ideální" dětství by se měly setkávat s podobnými příběhy - nejen, aby si vážily toho co mají a berou to jako samozřejmost, ale hlavně aby vnímaly svět tak nějak více ze široka... A to se mi na snímku líbí nejvíc - dětskou formou vypráví docela náročné a vážné téma a to se jen tak nevidí... Jestli někdo tedy váhá na základě zdejších komentářů, zda na to vzít děti mladší řekněme 12ti let, tak já osobně radím - neváhejte, dětem se nic hrozného nestane, ba naopak...(4.2.2018)

Lidský film pro trochu starší děti dokládající, že není vždy nezbytný všudypřítomný boj se zlem, nejsou nutné akční scény, kouzla a tak. Pěkný snímek se dá natočit i poklidně: sem tam vidíme atmosférický delší záběr na celkovou situaci, jindy třebas i prostřih na ptáčky. A to vůbec nemluvím o originálním scénáři a zdařilém výtvarném zpracování.(15.2.2018)

• - Bylo použito celkem 54 loutek, každá ve třech různých kostýmech. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Dílo bylo připravováno 2 roky - jeden animátor udělal tři vteřiny za den, za 8 měsíců se připravilo 70 minut filmu v 15 filmových prostředích. Dalších 8 měsíců se přidávala zvuková stopa a složení záběrů na zeleném pozadí. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)