Můj život Cuketky

Gilles Paris (kniha)

Céline Sciamma

David Toutevoix

Sophie Hunger

"My Life As A Zucchini" je podľa mňa úžasný film. Skvelá atmosféra, výborné postavy a hlavne ide o rodinný film, kde mám trošku otázky, prečo sa niektoré scénky do tohto filmu dostali, ale je super, že nerobí z detí obyčajných hlupákov, alebo chce ukázať len dobré stránky detstva. Lebo detstvo môže byť aj matka, ktorá neustále pije, alebo nečakaná smrť, ktorá vyústi do toho, že náš hlavný hrdina ide do detského domova a musí sa vyrovnať s faktom, že spôsobil niečo, čo sa nedá vrátiť späť. A je to spracované veľmi dobre a silno. Simona som si myslel, že najprv budem neznášať, no jeho postava tiež prejde určitými zmenami a dokáže sa posunúť niekam inam. A to je na tom to najlepšie. Pretože všetci pôsobia skutočne. A dostatočne zaujímavo na to, aby sme pokračovali vo filme. Animácie sú vcelku originálne a pre tento film to funguje. Plus ako som povedal, je to dospelejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A v tomto smere to film zvláda fantasticky. Ak máte radi animované filmy, tak si myslím, že tento film definitívne oceníte. Hodnotenie: A(31.12.2017)

Z Cuketky si uchovám nejspíš vzpomínku na rozpačité tváře maminek maličkých ratolestí, které si bůhvíproč myslí, že každý animáč musí být uzpůsobený tomu nejmladšímu publiku, a pak jsou konfrontované zmínkami o pindíku pana učitele, který rajtuje v paní vychovatelce, nebo velmi nepříjemnými vzpomínkami chovanky dětského domova na smrt svých rodičů. Cuketka ve mě vyvolala velmi rozporuplné dojmy a nemůžu se až tak dalece ztotožnit s velmi slušným hodnocením na ČSFD. Na jedné straně oceňuji nelíbivou, z mainstreamu vybočující výtvarnou stránku, která by slušela svým zneklidňujícím dojmem spíš nějakému hororu, a sedí mi i námět, na druhou stranu mi překáží zjevná přemrštěná naivita, která by se hodila spíš pro myšlení dětí předškolního věku, a celková selankovitost scénáře. I to na pohled rozjívené kápo mezi ústavními dětmi je totiž vlastně uvědomělý a hodný kluk, který by vás rozněžnil, personál ústavu i detektiv jsou vzory ušlechtilosti a zlo je nanicovaté. Můj život Cuketky chce především dojímat a hladit po duši, což mu sice nevyčítám, ale zároveň konstatuju, že to není úplně můj šálek čaje. Celkový dojem: 55 %.(10.1.2018)

Skvelá rozprávka pre dospelých, ktorú by som však pokojne pustil aj deťom. Animácia je sama o sebe dosť atraktívna, a aj napriek tomu, že ide o vážne téma, myslím, že je zvládnuté tak, aby imponovalo širšiemu vekovému spektru divákov. Atmosféra je super a to aj najmä vďaka skvelým a zaujímavým postavám a ich jednotlivým príbehom. Plus, kratšia stopáž vôbec nie je na škodu. Funguje to akurát.(6.6.2017)

V první řadě je skvělé se na snímek "Můj život Cuketky" podívat už jen proto, jaká je zde použita animace. Ta je prostě krásná v tom, jak je jiná, osobitá, zvláštní v grafickém provedení. Pak je skvělé se na to podívat i proto, že je krásně vidět, že animovaným filmem je možné vyprávět i trochu drsnější příběhy.(15.3.2018)

V prvom rade som si musel dlho zvykať na výtvarnú stránku animáku, ktorá má od detského sveta dosť ďaleko. Aj príbehovo je to len chvíľami určené mladšiemu publiku. Dialógy o explodujúcich pindíkoch, vraždách rodičov a domáceho i sexuálneho násilia sú mierne cez. Ťažko preto určiť, komu bol tento bábkový film určený. Smutno-komicky ladenému príbehu ale nemožno odoprieť punc originality a rozhodne nenudí.(24.9.2018)

• - Dílo bylo připravováno 2 roky - jeden animátor udělal tři vteřiny za den, za 8 měsíců se připravilo 70 minut filmu v 15 filmových prostředích. Dalších 8 měsíců se přidávala zvuková stopa a složení záběrů na zeleném pozadí. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Bylo použito celkem 54 loutek, každá ve třech různých kostýmech. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)