Reklama

Reklama

Můj život Cuketky

  • Česko Můj život Cukety (festivalový název) (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný? (Pilot Film)

(více)

Recenze (45)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z Cuketky si uchovám nejspíš vzpomínku na rozpačité tváře maminek maličkých ratolestí, které si bůhvíproč myslí, že každý animáč musí být uzpůsobený tomu nejmladšímu publiku, a pak jsou konfrontované zmínkami o pindíku pana učitele, který rajtuje v paní vychovatelce, nebo velmi nepříjemnými vzpomínkami chovanky dětského domova na smrt svých rodičů. Cuketka ve mě vyvolala velmi rozporuplné dojmy a nemůžu se až tak dalece ztotožnit s velmi slušným hodnocením na ČSFD. Na jedné straně oceňuji nelíbivou, z mainstreamu vybočující výtvarnou stránku, která by slušela svým zneklidňujícím dojmem spíš nějakému hororu, a sedí mi i námět, na druhou stranu mi překáží zjevná přemrštěná naivita, která by se hodila spíš pro myšlení dětí předškolního věku, a celková selankovitost scénáře. I to na pohled rozjívené kápo mezi ústavními dětmi je totiž vlastně uvědomělý a hodný kluk, který by vás rozněžnil, personál ústavu i detektiv jsou vzory ušlechtilosti a zlo je nanicovaté. Můj život Cuketky chce především dojímat a hladit po duši, což mu sice nevyčítám, ale zároveň konstatuju, že to není úplně můj šálek čaje. Celkový dojem: 55 %. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Animovaný film, který určitě není určený/ vhodný pro (malé) děti - ne že by byl vulgárně nevhodný jako Párky, jen by jej nepobraly se všemi jeho narážkami a detaily. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Milý animovaný film. Postavičky ve filmu jsou sice ošklivé, ale jsou "oživeny" tak, že jsou roztomilé a rozhodně není problém jim fandit. Ze začátku to vypadá, že Můj život Cuketky bude slušné drama, přece jen se film odehrává v dětském domově, ale nakonec je film spíš příjemným, dokonce hřejivým animáčem - pouze se smutnými podtóny. (8/10) ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"My Life As A Zucchini" je podľa mňa úžasný film. Skvelá atmosféra, výborné postavy a hlavne ide o rodinný film, kde mám trošku otázky, prečo sa niektoré scénky do tohto filmu dostali, ale je super, že nerobí z detí obyčajných hlupákov, alebo chce ukázať len dobré stránky detstva. Lebo detstvo môže byť aj matka, ktorá neustále pije, alebo nečakaná smrť, ktorá vyústi do toho, že náš hlavný hrdina ide do detského domova a musí sa vyrovnať s faktom, že spôsobil niečo, čo sa nedá vrátiť späť. A je to spracované veľmi dobre a silno. Simona som si myslel, že najprv budem neznášať, no jeho postava tiež prejde určitými zmenami a dokáže sa posunúť niekam inam. A to je na tom to najlepšie. Pretože všetci pôsobia skutočne. A dostatočne zaujímavo na to, aby sme pokračovali vo filme. Animácie sú vcelku originálne a pre tento film to funguje. Plus ako som povedal, je to dospelejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A v tomto smere to film zvláda fantasticky. Ak máte radi animované filmy, tak si myslím, že tento film definitívne oceníte. Hodnotenie: A ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Animovaný film o dětech v sirotčinci, ve kterém se sešli potomci feťáků, sexuálních deviantů a dalších podobných existencí. Cuketa sem zapadne, protože hned na začátku tak trochu omylem zabil svou matku – alkoholičku. Přesto ve filmu nechybí humor a nakonec je tu i koňská dávka optimismu a naděje do budoucnosti. Loutková animace mi sedla (trochu toho digitálna tu je také, a nijak neruší) a film je nakonec i rozumně krátký. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film o dětském traumatu se stylovou dětskou animací. Kousky jílu vás přivedou k pláči. Je to ten druh filmů, které vás uchopí a už nepustí. Když autor ústy chlapečka začne sociálně vydírat emocemi "jeho africkou maminku vyhostili a tatínek přepadl pumpu aby měl co jíst" obával jsem se multikulturní výchovy pro děti a netypoval bych, že to natočili Švýcaři. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Cuketka mě dostal! Nemá smysl se rozepisovat, snad jen, animák o osudem těžce zkoušených dětech, nikoli pro děti. Perfektní ve všech směrech, promakaná záležitost, sympatická stopáž, krásné! ()

Deschain 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobré, len smola, že som išla na detské predstavenie so simultánnym tlmočením bez slúchadiel. Takže som sa na ten film mohla len pozerať a čítať titulky, ale nemohla som ho počúvať a to mi pokazilo zážitok. (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017) ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Ma vie de courgette zaujme především neobvykle namíchaným příběhem, který v sobě kombinuje realistickou syrovost, krásnou dětskou naivitu a nemalou dávku optimismu. Toto všechno je úhledně zabaleno do originální a na pohled krásné animace, v níž jako papírový drak Cukety vylétává do výšin dojemný závěr a celkové vyznění snímku. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele

Tísnivý animovaný unikát. Nepamatuji se, kdy mě naposledy animák takovým způsobem pohltil a dojal. Depresivní a nesmírně upřímný snímek, který je realističtější než mnoho hraných filmů. Dětem pod 12 let bych ho však nedoporučoval. 9/10 ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

V první řadě je skvělé se na snímek "Můj život Cuketky" podívat už jen proto, jaká je zde použita animace. Ta je prostě krásná v tom, jak je jiná, osobitá, zvláštní v grafickém provedení. Pak je skvělé se na to podívat i proto, že je krásně vidět, že animovaným filmem je možné vyprávět i trochu drsnější příběhy. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Nečesejme si hlavu špatným hřebenem (pro nezasvěcené - Nebudeme si nic nalhávat). Komedie to fakt není a pár humorných momentů (a nutno uznat, že celkem povedených, jeden mě fakt dostal) ji z ní ještě nedělá. A o nějakém příjemném, hřejivém filmu bych taky zrovna nemluvil, byť to skončí dobře. Mám z Cuketky rozporuplné dojmy. Na jednu stranu ten film má dost silné téma a kdyby to bylo zaměřené fakt jenom na dospělé, mohl by z toho být skvělý a silný film. Jenže v téhle podobě jsem spíš měl pocit, že se to spíš snaží citově vydírat diváka. Těch dojemných scén je tady podle mě až příliš, než je zdrávo a ani bych se nedivil, kdyby u toho někdo celý film brečel. Já vím, že to téma není ani trochu veselé, ale kruci, místo prvoplánového a jednoduchého dojímání se přece dalo mnohem víc zapracovat na realističnosti a hlavně na psychologické stránce, která je zde prostě odfláknutá, nemůžu si pomoct. Stopáž to má sice příjemnou, ale s občasnými utahanými záběry nebo vatovými scénami (třeba ta s lyžařskými brýlemi, to je snad nejzbytečnější scéna z celého filmu), aby to na tu hodinu aspoň mělo. Ono tady není moc o čem vyprávět - teda, dalo by se, kdyby se film podrobněji věnoval více než třem postavám - a mít to 40 minut, vynikl by ten film podle mě víc. A mě osobně ještě vadilo, že té nejzajímavější postavě se film skoro vůbec nevěnuje. Je to sice smutné i přes happy end a pár vtipných momentů, ale nezůstal ve mě žádný silnější pocit, žádný, který by pro mě z Cukety udělal silný či nezapomenutelný zážitek, který bych si klidně zopakoval. Takhle ve mě zůstal jen tenhle pocit: Hm, ušlo to. Jsem cynické hovado, já vím. 3* ()

majo25 

všechny recenze uživatele

V prvom rade som si musel dlho zvykať na výtvarnú stránku animáku, ktorá má od detského sveta dosť ďaleko. Aj príbehovo je to len chvíľami určené mladšiemu publiku. Dialógy o explodujúcich pindíkoch, vraždách rodičov a domáceho i sexuálneho násilia sú mierne cez. Ťažko preto určiť, komu bol tento bábkový film určený. Smutno-komicky ladenému príbehu ale nemožno odoprieť punc originality a rozhodne nenudí. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

- Když to děláš, tak s sebou tak kroutíš...... a ta holka taky a pak najednou...exploduje ti pindík. - A co ty holky? Ty holky se celou dobu jen potí a říkají, že souhlasí. Jo, jo, jo, jo, jo! Je to pro děti? Není to pro děti? Těžko říct, od všeho pro všechny, ty nejmenší děti asi něco nepochopí, trochu pesimistické, hezké neotřelé loutkové zpracování. Tím, že to je smutnějšího nádechu, tak chybí více humoru. Diváky si to najde. ()

Kalidor_ 

všechny recenze uživatele

Nemám nejmenší námitku a jsem celkově dojat. Smutný příběh plný krásných věcí. Už jen sledovat dokonalou loutkovou animaci je zážitek. Smekám a přeji si víc takových animáků. ()

adam9 

všechny recenze uživatele

FEBIOFEST 2017: Nenechte se zmást. Nikoliv Cuketa, ale jiný sirotek "červený kohout" jménem Simon je tím pravým hrdinou celého filmu. Na první pohled buran, avšak nakonec chlapec se srdcem ze zlata. O dojemném závěru tedy nebylo nejmenších pochyb. ()

Související novinky

Lux Film Days přinesou filmy online a zdarma

Lux Film Days přinesou filmy online a zdarma

24.11.2020

Celoevropské filmové dny Lux Film Days se letos v ČR uskuteční od 26. do 30. listopadu. Ve čtvrtek 26. listopadu odstartuje akci film Druhá strana naděje finského klasika Akiho Kaurismäkiho. Druhým… (více)

Reklama

Reklama