Užívejte si neřestí, „Alibi na klíč“ to za vás vyžehlí. „Alibi na klíč“ je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli od všeho pokoj? Hrdinové z komedie Alibi na klíč všechno perfektně zařídí a nikdo nemá ani páru. Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat. Greg, hlavní hrdina filmu a všech možných alibi, samotný bůh našich neřestí a tajemství, se zamiluje. Bezhlavě, samozřejmě. Vždyť jeho přítelkyně je krásná, sympatická, ve všech směrech úžasná a taky ho miluje. Nicméně nesnáší, když někdo lže, a tak Greg raději tají, co vlastně dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jenom začátek. Když se jde seznámit s rodiči své životní lásky, zjistí, že jejího tátu velmi dobře zná. Právě mu totiž připravil neprůstřelné krytí na víkendové zálety. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už je tu druhá... a třetí... a čtvrtá. Alibi na klíč je komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat pořádný alibi. (Bontonfilm)

Dr.Marek

Poctivý 4*. To je maximum co dnes můžou francouzi dostat (už neumějí točit filmy jako s Lino Venturou nebo Jeanem Gabinem), ale to znamená, že to je úspěch. Fakt celkem originální komedie, ideální na letní večer, a mám moc rád, když si ten film umí udělat srandu i sám ze sebe - a to tenhle umí. Párkrát jsem se i nečekaně zasmál - a to se dnešním komediím daří jen málo. PS a Elodie je skvělá ()

Prck4

Nesdílím francouzskou plačtivou sentimentalitu. Po komediální stránce jsem byl spokojen, nevadili mi ani klišé scény jako boj se světelnými osvětlovači, či sexy policejní kostým s "obuškem". Samozřejmě na jeleny tohoto typu chceš fakt narazit. Jako komedie lehce nadprůměrná hřející galská(galsko-africko-arabášská) blbovina, jako přemýšlení nad vztahama a jak je ovlivní lež nebo pravda je dle mého názoru dost dobrý námět, avšak v komediálním podání lehce lobotomizující. Hlavně třeba v té romantické postelové scéně chlapa s obrázkem. Chuťovka. ()

SammyboiSK

Philippe Lacheaua uznávam za to čo robí pre modernú francúzku komédiu, ale toto je silno nadhodnotený a nie až tak moc vtipný film ktorý má síce zaujímavý nápad, ale není naplno využitý. 6/10 ()