People You May Know

Komedie

USA, 2017, 91 min

Opäť jedna klasická nízkorozpočtová indie pohodofka (ako inak) z New Yorku, navyše pre mňa s nie bohvieako známymi tvárami, aké ja osobne milujem. Dobré hlášky, jednoduchý príbeh na to, aby to mohla byť dráma, ale zase nie príliš jednoduchý, aby to bola romantická sra*ka na druhej strane. Celkom pohodové a príjemné postavy, nikto špeciálny mi nepil krv... U mňa je to už za štandardné 4 hviezdičky.(31.3.2018)

Myslel jsem, že to bude úplná ptákovina a že mě na snímku nebude nic bavit, ale ukázalo se, že jako romantická komedie to celkem funguje. Netvrdím, že je to skvělé, ale jsou zde docela dobré nápady, které nemusí být nutně vtipné, ale dovedou zaujmout. Vývoj je bohužel dost předvídatelný, což ani příjemné postavy nezachrání.(28.3.2018)

Ako celok som si "People You May Know" príjemne užil. Malo to dobrú atmosféru, malo to zaujímavé postavy a celkom sa mi páči, že film ukazuje na pozitíva aj negatíva sociálnych sietí a moderného sveta budúcnosti. Možno to nebolo úplne ideálne zahraté a herecké výkony nie sú ničím výnimočné, ale keď chce človek vidieť oddychový film, tak mi to úplne stačí a vyhovuje. Má to v sebe dobré myšlienky, má to postavy, ktoré sú zapamätateľné a celkom sympatické a záverečné posolstvo je podľa mňa veľmi dobré. Nebránil by som sa ale osobne, keby bol film vtipnejší. Koniec koncov, má to byť komédia a zase mám pocit, že tu ide o zamaskovanú drámu. Ale časť, kde sa stretne Jed s Usherom je podľa mňa veľmi vtipná a celkom prekvapivo dobre spracovaná. Inak ale neviem čo by sa dalo nejako výrazne vyzdvihnúť. Možno by sa dalo pracovať so sociálnymi sieťami viac, využívať moderné možnosti a podobne, no v rámci oddychového filmu, nad ktorým nepotrebujem nejako moc premýšľať mi to úplne stačilo a som spokojný. Vezmite si z toho čo chcete. Hodnotenie: B(14.3.2018)

Az tak moc komedialni mi to neproslo, nicmene film to je vyborny. Vypravi o radostech a strastech lidi pohlcenych do svych malych obrazovek, ktere si kazdy nosi v kapse. Socialni site, mozna ne z uplne realneho, ale urcite zajimaveho a ZABAVNEHO pohledu. Velmi prijemna atmosfera provazi cely tento film a ja si u neho nadmiru odpocinul.(26.3.2018)

• WUTEN

Příběh měl velký potenciál ale režisér toho vůbec nevyužil, u filmu jsem se po půl hodině začal nudit. Žádný velký zvrat ani akce tam nejsou. Hlavně že tam jsou od začátku samí žaludoprcači, Jed hlavní postava ve filmu a jeho nejlepší kámoš je buzna, tak tohle je z říše opravdu nějakého degeneráta, kompletně mimo realitu. Jed pracuje doma, živí se fotografováním, úpravou fotek ve photoshopu a žije sám. Poté aby vstoupil do toho reálného světa, tím mám na mysli sociální sítě protože to si někteří pletou s realitou a tráví tam více času než v té pravé realitě, tak si Jed založí všechny možné profily na sociálních sítích. Fotky které si přidával byli upravené, tak udělal dojem tím že udělal ze sebe někoho jiného než ve skutečnosti je a o tom je ten celý film, a nevyužít té společenské kritiky sociálních sítí je opravdu promarněnost času a peněz. Postrádá to pořádnou koncovku a není tam vyjádřena myšlenka toho filmu i když se o to matně pokusil. Herci nemastný neslaný, nevyužitý příběh, akce žádná, humor taky nebyl, takže radši doporučuji nepouštět, pro mě je to za 1*.(6.3.2018)