Morfeus je na chvíli ze hry a John se usadí v bistru a kouká po lidech okolo. Pak svoji teorii o pravdě a lži podrobí děsivému testu. (Netflix)

mirakom

Tahle epizoda mi tak trochu připoměla Tarantinovky. Bohužel co to kazí je dnešní doba a Netflix. U Netflixu je totiž už všechno naopak, a tak je zde normálnější a častější výskyt homo než hetero. Netflix hold musí dodržovat všechny pravidla, aby měl co nejvíc prachů. A o to Netflixu právě jde, jen o peníze a o nic jiného. Ten na nějakou vyšší kvalitu nikdy nehleděl a ani hledět nebude, není to HBO. || 7/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Kimkong

Začátek epizody hodně vlažný. Idylická americká restaurace a všichni strašně pozitivní. To se ale s mocí amuletu brzy změní. Úplný závěr je trochu urychlený a zjednodušený, ale jinak pecka. ()

Ironhead

Velmi povedená epizoda, která by sama o sobě mohla fungovat klidně jako samostatný film nebo divadelní hra. Jedno nonstop bistro, jeho osazenstvo a jejich sny, touhy, lži a přetvářky,.... karty jsou rozdané. btw... Jen těch gay postav a vztahů je v tom seriálu i na poměry Netflixu už nějak moc. ()

swenyx

Tak tohle bylo naprosto boží, každým dílem je to lepší a lepší. Jsem totálně nadšeněj, ta atmosféra a mysteriózno je asi to nejlepší. John se mi fakt líbí možná i víc jak Sandman :D ()

Dawe2

Staroušek si hraje s šutříčkem a celý díl je totálně přeteplený. Ze tří párů jsou dva teplý. WTF? Jinak i samotný díl je slabý, nezáživný a nudný. S výjimkou úplného konce. ()

chozze008

Kurva můžete mě laskavě přestat cpát homouše a lesby neustále do ksichtu? Imbecilní doba. Výsledkem hovadský politický korektnosti u mě v tomdle případě je, že je začínám nesnášet, do hajzlu. Asi budu na chvíli homo, prej se na to v dnešní době dobře balej holky. ()

Mr.Jokker

David se konečně dostane z léčebny jen aby znovu skončil ve světě plném neznámých. Chce jsi chudák vychutnat jenom black joe a zjistí že je obklopen milenialnimi degeneratory, geji, lesbomanojackami, děcko jebaci a falešnými lidmi. Nezbývá než použít sandyho infinity Stone a pěkně jim pokazit večer. David doesnt wanna live on this planet anymore a má koule na změnu. Bohužel tak jako Big Dandy thanos i on zničí infinity Stone a tím to celý poděla. Sandy je back a jeho síla se vrátila. A nakonci reveal gaye. To tomu serosi chybělo další gej. Fakt bacha na geje 4* ()

Mukade

Znova gays........ Nemala by frekvencia výskytu zodpovedať realite? A to že stále ženy. No prečo asi... ........ Á, teraz som dosledoval potiaľ, kde nabehli aj mužskí gays. Ešte viac sme sa priblížili realite frekvencie výskytu lol. ............A potom som dosledoval po... well... ()

SewekiX

Po nijak extra neohromujících předchozích epizodách, nám Sandman nadělil takovouhle dokonalost.. Jednoduchý koncept, v uzavřeném prostředí, ale doveden do takových detailů, že jsem nestačil koukat, když už si člověk myslí že to nemůže pokračovat, příběh se ještě posune o laťku vejš. Krom scénáře je tu úplně vynikajícně zachycená celková atmosféra v této retro restauraci a režisér vás spolu s výborným audiovizuálem úplně vtáhne do místnosti a cítíte se stejně nepříjemně s každou jednotlivou postavou a do každe se vcítíte a chápete ji... Fakt umění a doufám že podobný nápad v téhle sérii ještě uvidíme. ()

Tom10000

5.díl. John zjišťuje, jakou moc má jeho Rubín, který si upravil pro své potřeby. Dostane se do zdánlivě nevinně vypadající restaurace. Na očích se mu míhá číšnice, kuchař, mladá barmanka, nováček žádající o přijetí, ředitel podniku a jeho manželka. Všichni si navzájem lžou, což John, toužící po osvobození každého jedince ze svých řetězů/zábran, jen nerad vidí. Postupně se každému dostane pod kůži, a co se nestane: Z ředitele, trpícího pod vlivem své ženy, se stává homosexuál, najivší zalíbení v kuchaři, rádoby pedofilovi, ale též na kluky. Barmanka lesbička se nedávno dozvěděla o rozchodu nepřímo od své holky. Jelikož číšnice nikho nemá, pouze se pokouší sbalit kuchaře, a navíc trpí pod neustálými přetvářkami, dají se hned do kupy. A sám nováček pozná chutě a chtíče manželky ředitele. John je se svojí prací spokojen, tedy do doby, než se vše zvrtne a jediným přeživším z masakru zůstane ona číšnice. Ostatní zemřou. Poté přichází Sandman a bere si svůj rubín, lstí a pro Johna i splněním svého vysněného snu. 70 procent, o něco lepší podívaná. Zajímavostí je jednodílná postava Judy, její herečka Daisy Head se v mnohem větší roli ukázala v seriálu "Světlo a Stíny" coby Genya. ()

Dennysak

Byť i ostaní díly jsou výborné, tenhle na mě zapůsobil asi nejvíc a to především díky fantastickému Davidu Thewlisovi a jeho pojetí Johna Dee. Byť je výsledkem jeho snažení smrt a zmar, dá se mu rozumět a asi i fandit. Když v předchozím díle daruje ochranný amulet, dá se mluvit i o sympatiích. V comicsu, který je černobílý je jiná atmosféra, než v seriálu, ale obě jsou pro mě srovnatelně dobré. John nějakou chvíli pozoruje mlčky charaktery lidí kolem sebe a pak se to všechno rozjede. Bylo mně potešením sledovat každou jeho grimasu, pohled, cuknutí v obličeji. Nikdo svět plný upřímnosti myslí ve skutečnosti nechce, lžeme si, abychom přežili. ()