Loupež v Hatton Garden

• Austrálie

One Last Heist

Krimi

Velká Británie, 2017, 100 min

osa příběhu může někomu připadnout jednoduchá a nudná.Ale pokud se tvůrci drželi skutečnosti podle které byl film natočen, tak se asi nebudeme divit.Ve skutečnosti se totiž zlodějny provozují bez lítaček ,bouchání,střílení atd.jen hezky nenápadně :-) Možná to je těžší než vymýšlet akce při kterých by si divák kousal nehty.Všechno je o komerci.v Loupeži to výroba "nahnala" neznámými jmény herců.(8.4.2018)

• Morholt

Příjemný oldschoolový vizuál, celkem solidní sestava známých i méně okoukaných tváří a snaha o rukopis charakteristický pro britské kriminálky. Jenže dohromady to je nuda. Za zábavný se dá označit snad jen začátek, který představuje hlavní aktéry, ale krátce poté jsem začal mít problém s pozorností. Samotné plánování loupeže a její provedení, což jsou vlastně hlavní devízy téměř všech heistovak, pak patřilo k tomu nejnezáživnějšímu. Škoda času. 25%(17.11.2018)

• borohub

Strašné utrpení. O této loupeži jsem se prvně dozvěděl z pořadu White Rabbit Project, kde to bylo zpracováno fantastickým způsobem, když jsem viděl ukázky na toto tak jsem se na to také těšil. Bohužel jsem se dočkal jenom nudy a ničeho jiného. Zase abych tvůrcům filmu příliš nekřivdil, tak na samotné loupeži bylo zajímavé asi jen to, že to udělali dědci + absurdní způsob kterým je policie následně chytla a s takovou municí asi není možné natočit "zábavný" film. Rozhodně spíše doporučuji právě zmiňovaný White Rabbit Project, kde se o loupeži dozvíte možná víc hlavně v kratší době. 20%(29.6.2020)

• Big Bear

Tahle kriminálka měla ten správný London feeling a trochu z toho na mne dýchly starší anglické filmy ze šedesátých let a to i díky hudbě či pauzovaným pasážím v určitých zásadních momentech filmu. Bohužel mi tam úplně neseděl ten občasný humor a i když neznámí herci měli charisma, prostě mi to úplně nesedlo. Navít to hodně konceptem připomnělo americkou Loupež ve velkém stylu, kde alespoň v rolích zlodějíčků - důchodců zářili opravdoví velikáni stíbrného plátna. Ale dokoukat se to dalo a jestli se tohle skutečně stalo, pak klobouk dolů před starouškama ! Dávám za dvě nové tlakové hadice. * *(8.7.2018)

• UncleG

Film, ve kterým je nejvíc supercool zpomalovaček za zvuků supercool rocku, zobrazujících jak někdo někam náhodně jde. Naprosto tragická práce s hudbou, která jakoby chtěla vykrádat Ritchieho "Lock, Stock", ale žalostně selhává. Stejně tak jako na všech dalších filmařských frontách. V ústřední gerontí skupině by člověk těžko pohledal "cool zlodějskýho dědka", jakákoli sympatie s kýmkoli z hlavních hrdinů je nemožná. Zvlášť proto, že během 100 minut stopáže se zaměnitelní páprdové tak nějak podle generátoru náhodných čísel random klackují sem a tam, aniž by udělali cokoli, kvůli čemu by se jim dal držet palec. Závěrečná vykrádačka je zajímavá asi jako sledovat jak si chcíplá vopice užívá jízdu na porouchaným kolotoči.(1.10.2019)

• - Film vychází ze skutečné loupeže, která se stala o Velikonocích v roce 2015 v úschovně šperků a cenin v Hatten Garden v Londýně. Pachatelé se do trezoru provrtali z výtahové šachty přes půlmetrovou železobetonovou zeď. Bylo vykradeno 300 (ze 600) bezpečnostních schránek v hodnotě 200 milionů liber. Za loupež bylo odsouzeno sedm pachatelů (věk šesti z nich byl v rozmezí 58–76 let). Čtyři pachatelé byli odsouzeni na 7 let, další dva na 6 let a jeden pachatel dostal podmínku na 21 měsíců. Jedná se o největší loupěž ve Velké Británii. (DBlitz)

• - Vrtačka Hilti DD 350 použitá ve filmu, byla použita i při skutečné loupeži. (DBlitz)