Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pozoruhodný příběh natočený podle skutečných událostí se odehrává během jednoho prodlouženého velikonočního víkendu. Snímek The Hatton Garden Job sleduje čtyři stárnoucí zločince z East Endu – v jejichž čele stojí šestasedmdesátiletý Brian Reader (Larry Lamb) – a jednoho tajemného muže (Matthew Goode), kteří společně zosnují největší loupež v dějinách Anglie. Jdou po nich snad úplně všichni - maďarskou mafií počínaje a vyšetřovateli ze Scotland Yardu konče. Tahle skvadra neduživých eastendských podvodníčků ze staré školy se rozhodla dosáhnout zdánlivě nemožného – provrtat se do nedobytného a přísně střeženého trezorového sálu v úschovně klenotů v honosné londýnské čtvrti Hatton Garden, a uskutečnit největší loupež všech dob. (HBO Europe)

(více)

Recenze (26)

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

Milej heist film, kde asi jediným napětím je, zda se všechni dědové dožijou konce ve zdraví, ale i tak skvělý. Sice to není až tak moc napínavý v tom stylu, že je odrbání někoho 15x přetočí a mozek v ohni, kdo je zrovna na koni. Přesně tak, jak by se to stalo doopravdy. Žádný kraviny navíc, kvůli kterým paradoxně zbožňuju jiný snímky. Ale tohle je prostě víc blíží realitě a je mi jasný, že tady tvůrce neměl potřebu přidávat kudrliny. Mmch, ten vtip s tou smutnou holkou, to bylo drsný  :D  ale strašně jsem se smála  :D Goode skvělej jako vždycky. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterým je nejvíc supercool zpomalovaček za zvuků supercool rocku, zobrazujících jak někdo někam náhodně jde. Naprosto tragická práce s hudbou, která jakoby chtěla vykrádat Ritchieho "Lock, Stock", ale žalostně selhává. Stejně tak jako na všech dalších filmařských frontách. V ústřední gerontí skupině by člověk těžko pohledal "cool zlodějskýho dědka", jakákoli sympatie s kýmkoli z hlavních hrdinů je nemožná. Zvlášť proto, že během 100 minut stopáže se zaměnitelní páprdové tak nějak podle generátoru náhodných čísel random klackují sem a tam, aniž by udělali cokoli, kvůli čemu by se jim dal držet palec. Závěrečná vykrádačka je zajímavá asi jako sledovat jak si chcíplá vopice užívá jízdu na porouchaným kolotoči. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový na první pohled celkem nenápadný heist snímek, ale v konečném důsledku, na to, že to vypadá dost nezávisle, to vlastně není vůbec zlé a nakonec je to i pěkně zamotané s postavami, které nejsou vyloženě špatné. Díky tomu, že to jsou většinou staříci, tak jim sem tam i budete fandit. Anebo je alespoň litovat. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tahle kriminálka měla ten správný London feeling a trochu z toho na mne dýchly starší anglické filmy ze šedesátých let a to i díky hudbě či pauzovaným pasážím v určitých zásadních momentech filmu. Bohužel mi tam úplně neseděl ten občasný humor a i když neznámí herci měli charisma, prostě mi to úplně nesedlo. Navít to hodně konceptem připomnělo americkou Loupež ve velkém stylu, kde alespoň v rolích zlodějíčků - důchodců zářili opravdoví velikáni stíbrného plátna. Ale dokoukat se to dalo a jestli se tohle skutečně stalo, pak klobouk dolů před starouškama ! Dávám za dvě nové tlakové hadice. * * ()

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Co to bylo? Pár dědků, který jsou už asi 10 let v důchodu, si najednou umane, že jim ten důchod nestačí? Každopádně na přilepšenou není nikdy pozdě a nejlépe s infarktem na hrudi. Prostenol nám stále podražuje a už i na ty léky na vysokej tlak se musí doplácet. Takže hurá vykrást kasu. A jéje, ono to není tak snadné? V případě téhle vloupačky to snadné je, protože se nejedná o běžný návod, jak si přijít k penězům, ale o poměrně nevtipný a nedojímavý náhled na několik idiotů. Jinak vše funuje podle klasické šablony: co se podařit nemá, to se nepodaří, co se podařit má, to se už vůbec nepodaří, co má rozesmát, to rozpláče a to, co rozpláče doopravdy, je nakonec celý tenhle film. Dokonce mne to ani nedonutilo si zvednout důchodové připojištění. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Vrtačka Hilti DD 350 použitá ve filmu, byla použita i při skutečné loupeži. (DBlitz)
  • Film vychází ze skutečné loupeže, která se stala o Velikonocích v roce 2015 v úschovně šperků a cenin v Hatten Garden v Londýně. Pachatelé se do trezoru provrtali z výtahové šachty přes půlmetrovou železobetonovou zeď. Bylo vykradeno 300 (ze 600) bezpečnostních schránek v hodnotě 200 milionů liber. Za loupež bylo odsouzeno sedm pachatelů (věk šesti z nich byl v rozmezí 58–76 let). Čtyři pachatelé byli odsouzeni na 7 let, další dva na 6 let a jeden pachatel dostal podmínku na 21 měsíců. Jedná se o největší loupěž ve Velké Británii. (DBlitz)

Reklama

Reklama