Loupež v Hatton Garden

One Last Heist

Krimi

Velká Británie, 2017, 100 min

• Big Bear

Tahle kriminálka měla ten správný London feeling a trochu z toho na mne dýchly starší anglické filmy ze šedesátých let a to i díky hudbě či pauzovaným pasážím v určitých zásadních momentech filmu. Bohužel mi tam úplně neseděl ten občasný humor a i když neznámí herci měli charisma, prostě mi to úplně nesedlo. Navít to hodně konceptem připomnělo americkou Loupež ve velkém stylu, kde alespoň v rolích zlodějíčků - důchodců zářili opravdoví velikáni stíbrného plátna. Ale dokoukat se to dalo a jestli se tohle skutečně stalo, pak klobouk dolů před starouškama ! Dávám za dvě nové tlakové hadice. * *(8.7.2018)

• Cinematrix

Co to bylo? Pár dědků, který jsou už asi 10 let v důchodu, si najednou umane, že jim ten důchod nestačí? Každopádně na přilepšenou není nikdy pozdě a nejlépe s infarktem na hrudi. Prostenol nám stále podražuje a už i na ty léky na vysokej tlak se musí doplácet. Takže hurá vykrást kasu. A jéje, ono to není tak snadné? V případě téhle vloupačky to snadné je, protože se nejedná o běžný návod, jak si přijít k penězům, ale o poměrně nevtipný a nedojímavý náhled na několik idiotů. Jinak vše funuje podle klasické šablony: co se podařit nemá, to se nepodaří, co se podařit má, to se už vůbec nepodaří, co má rozesmát, to rozpláče a to, co rozpláče doopravdy, je nakonec celý tenhle film. Dokonce mne to ani nedonutilo si zvednout důchodové připojištění.(4.12.2017)

• Morholt

Příjemný oldschoolový vizuál, celkem solidní sestava známých i méně okoukaných tváří a snaha o rukopis charakteristický pro britské kriminálky. Jenže dohromady to je nuda. Za zábavný se dá označit snad jen začátek, který představuje hlavní aktéry, ale krátce poté jsem začal mít problém s pozorností. Samotné plánování loupeže a její provedení, což jsou vlastně hlavní devízy téměř všech heistovak, pak patřilo k tomu nejnezáživnějšímu. Škoda času. 25%(17.11.2018)

osa příběhu může někomu připadnout jednoduchá a nudná.Ale pokud se tvůrci drželi skutečnosti podle které byl film natočen, tak se asi nebudeme divit.Ve skutečnosti se totiž zlodějny provozují bez lítaček ,bouchání,střílení atd.jen hezky nenápadně :-) Možná to je těžší než vymýšlet akce při kterých by si divák kousal nehty.Všechno je o komerci.v Loupeži to výroba "nahnala" neznámými jmény herců.(8.4.2018)

Takový na první pohled celkem nenápadný heist snímek, ale v konečném důsledku, na to, že to vypadá dost nezávisle, to vlastně není vůbec zlé a nakonec je to i pěkně zamotané s postavami, které nejsou vyloženě špatné. Díky tomu, že to jsou většinou staříci, tak jim sem tam i budete fandit. Anebo je alespoň litovat.(5.10.2017)

• - Film vychází ze skutečné loupeže, která se stala o Velikonocích v roce 2015 v úschovně šperků a cenin v Hatten Garden v Londýně. Pachatelé se do trezoru provrtali z výtahové šachty přes půlmetrovou železobetonovou zeď. Bylo vykradeno 300 (ze 600) bezpečnostních schránek v hodnotě 200 milionů liber. Za loupež bylo odsouzeno sedm pachatelů (věk šesti z nich byl v rozmezí 58–76 let). Čtyři pachatelé byli odsouzeni na 7 let, další dva na 6 let a jeden pachatel dostal podmínku na 21 měsíců. Jedná se o největší loupěž ve Velké Británii. (DBlitz)

• - Vrtačka Hilti DD 350 použitá ve filmu, byla použita i při skutečné loupeži. (DBlitz)