Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pozoruhodný příběh natočený podle skutečných událostí se odehrává během jednoho prodlouženého velikonočního víkendu. Snímek The Hatton Garden Job sleduje čtyři stárnoucí zločince z East Endu – v jejichž čele stojí šestasedmdesátiletý Brian Reader (Larry Lamb) – a jednoho tajemného muže (Matthew Goode), kteří společně zosnují největší loupež v dějinách Anglie. Jdou po nich snad úplně všichni - maďarskou mafií počínaje a vyšetřovateli ze Scotland Yardu konče. Tahle skvadra neduživých eastendských podvodníčků ze staré školy se rozhodla dosáhnout zdánlivě nemožného – provrtat se do nedobytného a přísně střeženého trezorového sálu v úschovně klenotů v honosné londýnské čtvrti Hatton Garden, a uskutečnit největší loupež všech dob. (HBO Europe)

(více)

Recenze (25)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Příjemný oldschoolový vizuál, celkem solidní sestava známých i méně okoukaných tváří a snaha o rukopis charakteristický pro britské kriminálky. Jenže dohromady to je nuda. Za zábavný se dá označit snad jen začátek, který představuje hlavní aktéry, ale krátce poté jsem začal mít problém s pozorností. Samotné plánování loupeže a její provedení, což jsou vlastně hlavní devízy téměř všech heistovak, pak patřilo k tomu nejnezáživnějšímu. Škoda času. 25% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový na první pohled celkem nenápadný heist snímek, ale v konečném důsledku, na to, že to vypadá dost nezávisle, to vlastně není vůbec zlé a nakonec je to i pěkně zamotané s postavami, které nejsou vyloženě špatné. Díky tomu, že to jsou většinou staříci, tak jim sem tam i budete fandit. Anebo je alespoň litovat. ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterým je nejvíc supercool zpomalovaček za zvuků supercool rocku, zobrazujících jak někdo někam náhodně jde. Naprosto tragická práce s hudbou, která jakoby chtěla vykrádat Ritchieho "Lock, Stock", ale žalostně selhává. Stejně tak jako na všech dalších filmařských frontách. V ústřední gerontí skupině by člověk těžko pohledal "cool zlodějskýho dědka", jakákoli sympatie s kýmkoli z hlavních hrdinů je nemožná. Zvlášť proto, že během 100 minut stopáže se zaměnitelní páprdové tak nějak podle generátoru náhodných čísel random klackují sem a tam, aniž by udělali cokoli, kvůli čemu by se jim dal držet palec. Závěrečná vykrádačka je zajímavá asi jako sledovat jak si chcíplá vopice užívá jízdu na porouchaným kolotoči. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tahle kriminálka měla ten správný London feeling a trochu z toho na mne dýchly starší anglické filmy ze šedesátých let a to i díky hudbě či pauzovaným pasážím v určitých zásadních momentech filmu. Bohužel mi tam úplně neseděl ten občasný humor a i když neznámí herci měli charisma, prostě mi to úplně nesedlo. Navít to hodně konceptem připomnělo americkou Loupež ve velkém stylu, kde alespoň v rolích zlodějíčků - důchodců zářili opravdoví velikáni stíbrného plátna. Ale dokoukat se to dalo a jestli se tohle skutečně stalo, pak klobouk dolů před starouškama ! Dávám za dvě nové tlakové hadice. * * ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Mezi sobě „rovnými/podobnými“ jde zcela určitě o těžký průměr, ale svým způsobem na mě tento britský krimi kousek nepůsobil zas až tak špatně. Je to sice nižší kategorie jak co se nápaditosti, kvalitě příběhu i hereckého obsazení týče, ale nic co by vás unudilo k smrti. Je ovšem pravdou, že tu je hned několik dost zdlouhavých pasážích, které se daly klidně sestříhat a finální výsledek by byl jistě lepší. Nicméně dědové se s tím vypořádali v rámci svých možností dobře. Občas vypotili nějakou tu humornou hlášku, což jim přičítám k dobru. Nicméně scénář měl být mnohem propracovanější. Takhle z toho zůstala jen průměrná záležitost na jedno zhlédnutí. Nic víc. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Vrtačka Hilti DD 350 použitá ve filmu, byla použita i při skutečné loupeži. (DBlitz)
  • Film vychází ze skutečné loupeže, která se stala o Velikonocích v roce 2015 v úschovně šperků a cenin v Hatten Garden v Londýně. Pachatelé se do trezoru provrtali z výtahové šachty přes půlmetrovou železobetonovou zeď. Bylo vykradeno 300 (ze 600) bezpečnostních schránek v hodnotě 200 milionů liber. Za loupež bylo odsouzeno sedm pachatelů (věk šesti z nich byl v rozmezí 58–76 let). Čtyři pachatelé byli odsouzeni na 7 let, další dva na 6 let a jeden pachatel dostal podmínku na 21 měsíců. Jedná se o největší loupěž ve Velké Británii. (DBlitz)

Reklama

Reklama