Deník strojvůdce

Train Driver's Diary

Denník rušňovodiča

Komedie / Drama

Srbsko / Chorvatsko, 2016, 85 min

Mohol to byť taký fajný vtipný film, ten srbský/chorvátsky humor ma baví. A je tam aj niekoľko dosť vtipných scén. Lenže ono sa ten scenár snaží byť nasáčkovaný do takej polopatistickej a dekoratívnej schémy, ako keď sa v básničke silou mocou snažíte vytvoriť rým. Ale inak neľutujem, že som do tohto vlaku nastúpila. :) Príjemné na nedeľu.(31.7.2017)

Srbskému filmu jsem nikdy moc nedal, ale "Deník strojvůdce" je ukázkou kinematografie, která dovede vyprávět zajímavé příběhy specifickým způsobem, kdy se do popředí dostává humor, který je místy celkem černý, což je krásně ukázáno i v pointě filmu. A to vás na "Deníku strojvůdce" prostě bude bavit.(19.3.2018)

• Frajer42

Občas z některé strany zavane vůně hřbitovního humoru, ale celkově se neubráním zklamání. Z nějakého důvodu jsem měl od tohoto snímku nemalá očekávání.Dovedu si představit, že si u tohoto snímku dovedou po celou stopáž hladit rozkroky milovníci drah. Dvojče Matina Huby v hlavní roli mi bylo vcelku sympatické. Vláčky jakbysmet. Trošku mě iritoval ten mladý zrzoun. Nejvíce mě zarmoutilo asi to, že si snímek nedrží po celou stopáž stejnou kvalitu. Namísto toho neskutečně kolísá. Najdou se tedy jednak vynikající momenty a jednak kopa nudy. Bohužel musím konstatovat, že v mých očích bylo více té nudy. Proto jen dva kusy.(18.9.2017)

• spacylemon

Naprosto průměrná balkánská černá komedie. S některými opravdu špatnými lacinými vtipy - starý strojvůdce odjebe tým drážních psychologů? Jó, to určitě... A celá ta hlavní myšlenka: "my se tady navzájem přejižídme vlakem, no a co", se rychle vyčerpá. Mladý strojvůdce tomu taky nepřidá, jelikož je k nepřežití nesnesitelný ňouma. A ta halucinační pasáž? Koji kurac?!(30.3.2017)

Po dvou letech jsem se konečně dočkal a koukli jsme na tenhle osobitej kousek. Nejen pro mašinfíry ČD :D Příběh o tom, jak flustrující může být, když jako mašinfíra vám nejde nikoho srazit a pokřtít tím vaši trasu. A všichni před vámi už mají minimálně 20 zářezů.. :) Hlavní dvojka je Illja, charismatickej chlápek, co už nemá daleko do důchodu a s dědečkem, srazili za svou kariéru už přes 50 lidí. Časem potká kluka Sima, vychová ho ten se dá taky na mašinfíru. Avšak po půl roce v práci ne a ne někoho sejmout, začiná stres, nervy a flustrace. Když to nejde po dobrým, Illja musí zakročit... Opět černá komedie jako víno, tentokrát ze Srbska a doporučuje 8/10 cestujících Českých drah :D(4.3.2018)

• - Film vznikl i ve verzi seriálu o třech dílech po 50 minutách. Herecké obsazení seriálu je stejné. (PavelSm)