Deník strojvůdce

Denník rušňovodiča

Komedie / Drama

Srbsko / Chorvatsko, 2016, 85 min

• Frajer42

Občas z některé strany zavane vůně hřbitovního humoru, ale celkově se neubráním zklamání. Z nějakého důvodu jsem měl od tohoto snímku nemalá očekávání.Dovedu si představit, že si u tohoto snímku dovedou po celou stopáž hladit rozkroky milovníci drah. Dvojče Matina Huby v hlavní roli mi bylo vcelku sympatické. Vláčky jakbysmet. Trošku mě iritoval ten mladý zrzoun. Nejvíce mě zarmoutilo asi to, že si snímek nedrží po celou stopáž stejnou kvalitu. Namísto toho neskutečně kolísá. Najdou se tedy jednak vynikající momenty a jednak kopa nudy. Bohužel musím konstatovat, že v mých očích bylo více té nudy. Proto jen dva kusy.(18.9.2017)

Podľa mňa je toto viac smutný, než veselý film. A asi som čakal, že sa na tom budem viac smiať. Nemôžem povedať, že by som sa nezasmial ani raz, alebo niečo podobné. Celkovo komédia funguje a je tam pár momentov, ktoré skutočne stoja za to. Občas hláška zarezonuje a človek sa od srdca zasmeje. Občas sa zase zasmeje menej, no pre mňa film najviac vyhráva vo svojich dramatických momentoch. Toto sú vynikajúce postavy, ktoré človek chce sledovať, chce ich poznať a prežívať s nimi svoj čas. Plus nemôžem toto okomentovať bez toho, aby som nepovedal, že Nina Jankovic je proste kus. A rozhodne pôsobí príjemne a rád by som ju niekedy videl v niečom znovu. Film je hlavne o vzťahu Ilju a Simeho, ktorý rozhodne zaujímavým je. A podľa mňa je to aj presne to, o čom film aj byť má. Ale ako som spomenul, aj ostatné postavy sú skvelé. Či väčšie, či menšie, chcel som ich sledovať a poznať. A to je zárukou vynikajúceho filmu. Okrem toho je tu aj pár skutočne vizuálne pekných momentov a film je dobre natočený. Nemyslím si, že je to pre každého, možno by to mohlo byť na môj vkus trošku vtipnejšie, no dramatické momentky to podľa mňa vynahrádzajú. Čeknite si film a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A-(17.5.2017)

Mohol to byť taký fajný vtipný film, ten srbský/chorvátsky humor ma baví. A je tam aj niekoľko dosť vtipných scén. Lenže ono sa ten scenár snaží byť nasáčkovaný do takej polopatistickej a dekoratívnej schémy, ako keď sa v básničke silou mocou snažíte vytvoriť rým. Ale inak neľutujem, že som do tohto vlaku nastúpila. :) Príjemné na nedeľu.(31.7.2017)

"Ja robím rušňovodiča celý život a zrazil som 35 ľudí. Skutočným rušňovodičom sa staneš, až keď zrazíš prvého samovraha... Nie je to naša vina, je to náš osud." ---- Vtipná bodka za IFFBA 2016. Áno, bol to skôr čierny humor, ako sa na Balkán patrí, ale po týždni depresívnych drám, to bolo oslobodzujúco osviežujúce.(16.11.2016)

Černá balkánská komedie. I ta dechovka je tu zastoupena :-) Mohlo to být vtipnější, míň smutné. I tak ale příjemné především stopáží. Lazar je typ jako Martin Huba, Petar jako Rupert Grint. Narvané letní kino městské části Brno-střed, Dominikánská (aneb tam jsme ještě neletnili). Hodně cizinců tenhle film nalákal. Po Montevideu moje druhé setkání s kráskou Ninou Jankovic.(20.7.2017)

• - Film vznikl i ve verzi seriálu o třech dílech po 50 minutách. Herecké obsazení seriálu je stejné. (PavelSm)