Pablo již ve svém mládí projevoval obrovské malířské nadání a chtěl svůj talent rozvíjet dále. Ve 14 letech se dostane do malířské školy v Madridu, ale jeho styl je tamním učitelem zcela nepochopen a je mu neustále předhazováno, že musí následovat styl velkých mistrů. To svérázný Pablo v zásadě odmítá a chce najít svůj vlastní styl, který by mu vyhovoval, a ne jenom imitovat staré malby. Dospělý Picasso se pak v době španělské občanské války nehodlá zabývat politikou, a také odmítá zakázku na vytvoření obrazu pro výstavu moderního umění. Po nacistickém bombardování baskického města Guernicy v roce 1937 však nakonec svolí a rozhodne se namalovat obraz, kterým ukáže hrůzu války na zatím největším plátně, na kterém kdy maloval. (Česká televize)

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kupodivu mě vyrušovali retrospektivní prostřihy, výprava je totiž natolik strhující a zajímavá, že by se jeden nejraději díval postupně. Po první epizodě- spokojenost. ()

Cheeter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přišlo mi to slabší, než byl Einstein, ale třeba je prvním dílem a tím, že umělecké prostředí není úplně moje. Ale třeba se to zlepší s přibývajícími díly, zatím takový průměr. ()