poster

The Looking Glass War

Akční / Thriller / Drama

Velká Británie, 1969, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • dopitak
  ***

  Nevadil by "divný" konec, ale že prvních padesát minut filmu se vůbec nic neděje. Kdyby příběh začal až od poloviny filmu a začátek byl jen "vysvětlen" několika kratšími flashbacky v průběhu, mohlo to být mnohem lepší. Fred je učiněný řezník, část s překročením hranic je skvělá, líbila se mi i hudba.(29.12.2011)

 • flyboyeda
  ***

  Lehce nadprumerny a spise ke konci gradujici spy thriller.(18.4.2015)

 • mortak
  *

  Zbytečný film a hlavně velmi špatný přepis knihy Le Carrého. Scénář vynechal její hlavní téma tvořící dvě třetiny knihy - snahu veteránů z WWII jednoho zapomenutého oddělení Britské tajné služby o tu poslední velkou akci. Najdou si pochybnou záminku, jenže při tom nadšení z předávání zkušeností zapomenou, že se už jedná o úplně jiný typ války. Smiley, hlavní postava Carrého studenoválečných románů, jen cynicky čeká na to, až se skomírající oddělení samo zlikviduje. Nic z toho se do filmu nedostalo, a místo toho se v druhé polovině neúměrně prodlužují závěrečné kapitoly knihy špatnými dialogy.(2.8.2019)

 • JohnSmith
  *

  Hodně slabý a špatný špionážní thriller.(20.6.2016)

 • Tormentor665
  ***

  První film/seriál na základě le Carrého který se mi příliš nelíbil. První půlka je správně britsky pomalá, nadlehčená a syrová, ovšem druhá půlka na území Východního Německa se mi vůbec nelíbila. Chvíli mi připomínala prostředím, obrazy i záběry postav nějakou lehce surreálnou road movie, což je v součinnosti se špionážním filmem jako pěst na oko. Ještěže to byla jen hra...(17.4.2015)

 • DANAT
  ***

  Nemecky nazov: Krieg im Spiegel(2.11.2008)