Chapter 3 (S01E03) (epizoda)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 44 min

"Všichni mi tu říkají, že jsem duševně zdravý, ale co když se mýlí?" Legion staví na postavách z komixu, ale vypráví svůj vlastní příběh. Vlastně je to spíše zmatečné, stejně jako myšlenky hlavního hrdiny. Člověk si musí informace domýšlet a přeci jsou jasné. Děj skáče přehnaně z místa na místo a přeci má svou hlavní rovinu. Zvláštní styl vyprávění se těžko popisuje, ale funguje. Sonda do hlavy "možná zdravého" feťáka.(5.3.2017)

Oproti předchozí epizodě posun nahoru. Stále se do velké míry vysvětlují složité schopnosti jednotlivých postav a děj se odehrává v jednom prostředí. Nicméně se ke slovu dostanou i hororově laděné a řádně zmatečné flashbacky. Třetí epizodě se daří těžit ze zajímavé premisy seriálu a zdatně láká na další dění. Občasné pomalejší tempo je jen menší výtkou. Stále to stojí za to. Tady je celá recenze.(24.2.2017)

Treti dil nasazuje latku vysoko. Prvni dil byl zvlastni a clovek nevedel, co si ma myslet. Bude to pak jen dalsi komiksarna? Bude to nejaka zpatlanina o blaznech? Nebo co to bude? Druhy dil posouva pribeh mnohem dal a zajimaveji. Treti dil nikam nic neposouva, ale za to nam dava vetsi pohled do hlavy hlavniho hrdiny a ukazuje velmi kvalitni scenar. K tomu dodejte vysoce kvalitni strih a hratky myslenek. Vznika skoro az hororove masakralni gulas, ktery ale tvori perfektne uceleny dil.(26.2.2017)

Hororový díl, kde by si některé scény nezadaly s Noční můrou v Elm street, nebo nějakou Kingovkou. Líbí se mi to čím dál víc. Pokud pořád nadáváte na schematické scénáře, kde dokážete předvídat, co kdo s kým...tak tady si od nich odpočinete. Zase takové psycho jak to tady někteří popisují to není...nesmíte mít místo hlavy vydlabanou dýni a čekat, že vám bude všechno vysvětleno.(6.11.2017)

Legion zcela naplňuje své předpoklady a potenciál. David se Syd jsou opravdu výteční (zatím můj nejoblíbenější pár, ať už na seriálovém, či filmovém poli). Tento díl stavěl na hororovém základu a výchova, které se ze strany svého otce David dočkal je víc než zarážející. Hawley navíc skvěle pracuje s atmosférou a nechává svého diváka tápat, což se mi líbí. Opět tedy skvěle vystavěná epizoda. Jen ten play-time tady bych moc neřešil (ve skutečnosti +/- 42 minut, ne hodina).(27.2.2017)