Chapter 3 (S01E03) (epizoda)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 44 min

 • mich.chudy
  *****

  "Všichni mi tu říkají, že jsem duševně zdravý, ale co když se mýlí?" Legion staví na postavách z komixu, ale vypráví svůj vlastní příběh. Vlastně je to spíše zmatečné, stejně jako myšlenky hlavního hrdiny. Člověk si musí informace domýšlet a přeci jsou jasné. Děj skáče přehnaně z místa na místo a přeci má svou hlavní rovinu. Zvláštní styl vyprávění se těžko popisuje, ale funguje. Sonda do hlavy "možná zdravého" feťáka.(5.3.2017)

 • IvoB
  ****

  Oproti předchozí epizodě posun nahoru. Stále se do velké míry vysvětlují složité schopnosti jednotlivých postav a děj se odehrává v jednom prostředí. Nicméně se ke slovu dostanou i hororově laděné a řádně zmatečné flashbacky. Třetí epizodě se daří těžit ze zajímavé premisy seriálu a zdatně láká na další dění. Občasné pomalejší tempo je jen menší výtkou. Stále to stojí za to. Tady je celá recenze.(24.2.2017)

 • Richi007
  *****

  Treti dil nasazuje latku vysoko. Prvni dil byl zvlastni a clovek nevedel, co si ma myslet. Bude to pak jen dalsi komiksarna? Bude to nejaka zpatlanina o blaznech? Nebo co to bude? Druhy dil posouva pribeh mnohem dal a zajimaveji. Treti dil nikam nic neposouva, ale za to nam dava vetsi pohled do hlavy hlavniho hrdiny a ukazuje velmi kvalitni scenar. K tomu dodejte vysoce kvalitni strih a hratky myslenek. Vznika skoro az hororove masakralni gulas, ktery ale tvori perfektne uceleny dil.(26.2.2017)

 • Martrix
  *****

  Hororový díl, kde by si některé scény nezadaly s Noční můrou v Elm street, nebo nějakou Kingovkou. Líbí se mi to čím dál víc. Pokud pořád nadáváte na schematické scénáře, kde dokážete předvídat, co kdo s kým...tak tady si od nich odpočinete. Zase takové psycho jak to tady někteří popisují to není...nesmíte mít místo hlavy vydlabanou dýni a čekat, že vám bude všechno vysvětleno.(6.11.2017)

 • Nevka
  *****

  Legion zcela naplňuje své předpoklady a potenciál. David se Syd jsou opravdu výteční (zatím můj nejoblíbenější pár, ať už na seriálovém, či filmovém poli). Tento díl stavěl na hororovém základu a výchova, které se ze strany svého otce David dočkal je víc než zarážející. Hawley navíc skvěle pracuje s atmosférou a nechává svého diváka tápat, což se mi líbí. Opět tedy skvěle vystavěná epizoda. Jen ten play-time tady bych moc neřešil (ve skutečnosti +/- 42 minut, ne hodina).(27.2.2017)