Děs v prádelně

• USA The Mangler (více)

Vítejte v Rikers Valley. Místní policista John Hunton (Ted Levine) je právě povolán k vyšetření smrtelné nehody ve zdejší prádelně Blue Ribbon. Tam se kolem rychložehlícího a skládacího stroje, tedy mandlu, dějí podivné věci. Starý mandl, model 6, jako by byl totiž posedlý a prahnoucí po lidské krvi. Podivný majitel prádelny pan Gartley (Robert Englund) ale nijak zvlášť překvapený, zdá se, není... Horror natočený podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (pfa)

zuzanocka

"Děs v prádelně" bol skutočným desom. Vážte si svoje spotrebiče - nikdy nemôžete vedieť či v nich neprebýva nejaký duch. Môže to pre Vás skončiť veľmi škaredo: zožerie vás chladnička, prenasleduje vás po kanáloch obrý lis na prádlo.. :) Musím ale uznať že som sa chvíľkami schuti zasmiala.. :) ()

helraiser

Je vidět, že Tobe Hooper ví jak diváka potěšit, vyděsit a pobavit na jednou. No prostě svý práci rozumí a dává nám to patřičně znát. Jedná se opravdu o béčko jak řemen, se vším co k tomu patří a navíc s Robertem Englundem, který tomu dodává tu pravou šílenou šťávu. Atmosférické béčko které si divák rozhodně užije. Jasná spokojenost. ()

Kadas97

Stavím sa o čokoľvek, že poviedka je na úplne inej úrovni. Tento film sa jednoducho nepodaril tak ako mal, aj keď niektoré krvavé scény stáli za to. Ani môj obľúbený Robert Englund to nespasil. Takéto nízke hodnotenie som "kingovke" dlho nedal, ak vôbec. 4 z 10 ()

Vabr

O malý kousíček lepší než Noční směna, ale stále příšerná úroveň. Nesnáším ty filmaře, kteří filmují povídky z knihy Noční směna, protože to nedokáží udělat vůbec přesně a prostě se držet jasně nadepsaného textu. Bože, když si tam přidají omáčku okolo, aby jim to naplnilo dostatečnou délku, tak to tak dělá každý, to je v pořádku (pokud, to tedy dává smyl), ale když i změní skoro vše okolo mandlu a HLAVNĚ konec, tak to se můžu zastřelit! Ze začátku to je docela přesné a první smrt je docela v pohodě, ale hrozně mě otravoval ten dědek, co měl něco s nohama. Ten je úplně zbytečnej a k tomu vymyšlenej. To mě tak neuvěřitelně iritovalo. Hlavní postava je totálně nepříjemná a jeho kámoš (nebo brácha? v knize je to kámoš, ale tady to snad působí, jak kdyby to byl jeho brácha) je ujetej do nadpřirozených věcí. V knížce se jen zmínil párkrát o tom, že by v tom mandlu mohl být démon, ale to, aby měl všude po stromech zavěšený nějaký křišťály, přeháněl to a zeptal se tak, že to působilo jak z komedie, jestli je panna, tak to mě dostalo. Takto je v podstatě udělanej tenhle film. Přehnali některý věci, který jsou v knížce. Už mě to s bráchou nebavilo, tak jsme to tak přeskakovali a další věc, která mi přišla na hlavu byla ta, jak ten dědek a jeho zaměstnankyně/dě*ka se snažili vhodit tu pannu do mandlu, už tam měla ruku, ale nic se nedělo, a když tam spadla hlavní postava, a ani tam nebyla, tak už po něm mandl hrozně šel. Konec úplně vymyšlenej. to mě tak nas*alo. Z panny se stane zlá panna se zhnuseným vzhledem. Nejen, že jí takovej vzhled zůstane navždy, ale i to, že je panna, jí zůstane navždy. To, že chce mandl 6 obětí je taky vymyšlený a kluk, co umrzl v lednici je do filmu špatně časově vhozenej. VYHODNOCENÍ: NIKDY JSEM NEČEKAL, ŽE TY ADAPTACE NA KNIHY STEPHENA KINGA BUDOU TAK STRAŠNÝ ()

kubal18

Nemůžu se v tomto případě ubránit srovnání ze skvělou kingovou povídkou. Zbytečně moc prapodivné a nesmyslné omáčky(ředitel prádelny a jeho smlouva, lednička atd.) udělaly ze Šroťáku totální brak! ()

Hellknight12

Horor odohrávajúci sa v prádelni? Prečo nie? Poviedku bohužiaľ nepoznám. Podľa CZ prekladu som mal dojem, že to bude o nejakom duchovi ktorý posadene posteľné prádlo a bude škrtiť zamestnancov. Ale k veci. Príbeh je fajn. Nebyť R. Englunda, tak je to vážne slabota, takto je to omnoho lepšie. Englunda proste vie ako správne zahrať záporáka. To nám už ukázal ako Fredy Crooger v sérii Nočná mora v Elm Street. Ďalší, kto tu veľmi dobre zahral je herec, ktorý hral policajta. Zvyšný herci sú nadpriemerneý. Dĺžka filmu je 106 min čo je za mňa akurát. Atmosféra je napínavá, takmer celý film. Asi pol hodinu pred koncom bohužiaľ padne na nulu. Efekty sú zvláštne. Nie sú hrozné ale ani nič pri čom by ste si povedali wau, toto som nečakal. Koniec sa mi páči. Hlavne posledný záber, kde s nami King pekne vydrbe. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Psycho.R

Robert Englund v další šílené roli a je to tak správně, protože jeden z králů hororů ví jak na to. Na každý pád je prádelna fajn béčko, které jen lehce kazí konec. ()

beso74

Jeden z mála (sfilmovaných) literárnych počinov Mr. Kinga, kde vystupuje v hlavnej úlohe nositeľa zla namiesto človeka či nejakej príšery VEC - okrem toho solídne Christine a prepádak natočený samotným spisovateľom Maximum Overdrive (ešte horší bol pokus číslo 2 - Trucks). Dej filmu je zasadený do Maine, štátu na severovýchode USA, aj keď sú autá z prelomu 80-90. rokov, zvyšok je anachronický, v práčovni panuje režim ako za divokého kapitalizmu na sklonku 19. storočia, fotograf používa fotoaparát niekde z 30.-40 rokov a detektív je tiež z doby pred polstoročia. Zápletka je jednoduchá, rýchložehliaci stroj ochutnal krv a zapáčilo sa mu to. Detektív John Hunton (Levine na vrchole svojej slávy po Mlčaní jahniat) ďalších 24 hodín sleduje tento prípad, v domnení že nešlo o náhodu, ale vraždu. Film v čase uvedenia do kín mal ambície stáť sa novým sériovo vyrábaným artiklom spoločnosti New Line Cinema, snažiacej sa zaplátať dieru po práve končiacej sérii Nočná mora z Elm street. Bohužiaľ, film na plnej čiare prepadol ako u divákov, tak aj u kritikov. Nečudo, divý pes, upír, zombie či roj včiel ťa doženú kdekoľvek, pred pevne osadeným strojom sa človek zachráni vcelku jednoducho - nejde k nemu a stroj by sa (za normálnych okolností) nemal za nim rozbehnúť, je veľmi ťažko niečoho takého sa báť. Kladom filmu je výborná gotická atmosféra, záporom nekonzistentnosť príbehu (čo to bolo s tou chladničkou?), ako celok síce žiadna sláva, ale dá sa to pozrieť ako čriepok z mozaiky SVET (MAINE) OČAMI STEPHENA KINGA... ()

intro

Docela dobrý horor o jednom lisu. Můj oblíbenec Robert Englund je zde jako obvykle za slušného slizáčka. Mimochodem na rok vzniku jsou zde celkem jateční scény. ()

donnovann

Povídka "šroťák" od Stephena Kinga mě  nijak zvlášť neoslovila, za to film, který je natočen na motivy zmíněné povídky mě vyloženě sral. Od režiséra Toba Hoopera jsem viděl pouze 2 snímky, Texaský masakr z roku 1974 a Prokletí salemu takže jsem se celkem tešil. Může mi tedy někdo vysvětlit kde se stala chyba? Děsivé herecké obsazení v čele s Robertem Englundem. Jediné za co dám hvězdu je hlavní záporák v podobě mandlu, ten se opravdu povedl. ()

tremors

Už od začátku jsem se sám sebe ptal :,, Jak může být 106 minutový film o mandlu aspoň trochu koukatelný." A dostal jsem odpověď v tomto filmu, kterou jsem ani nečekal a ta zněla dobře. Sice ne výborně, ale dobře. Pro mě velké přakvapení. Kam ta Kingova fantazie až sahá ? ()

djbarrel

Dost uhozený béčko, naštěstí oplývající slušnou dávkou černého humoru, no možná to nebylo myšleno vtipně, ale mnohé scény tak nakonec dopadly. Což je možná ještě dobře, protože celý příběh je dost uhozený a děj nudný. Skoro všechny postavy se chovali maximálně nelogicky a ani mandlování lidí filmu nedodalo ten správný říz. Dalo se to shlédnout, ale nesmí se to brát příliš vážně, protože pak je to jen nuda. 44 % ()

toomm

Kingův Šroťák znám a hodně se mi líbil. Nutno říct že má asi jen 20 stran, takže jsem po měl přečtenej za dobu kratší, než se stopáž tohohle filmu a bylo mi jasné, že udělat z něj film na 106 minut nebude zrovna snadné. No popravdě byl jsem trochu zklamán, tohle je ryzí béčko, což se asi z námětu ani nic jiného vyždímat nedalo, přesto však jsem při čtení povídky neměl ten pocit. že je příběh o vraždícím madlu až taková sranda. Stephen King, jak se po zhlédnutí filmu zdá, dostal z námětu maximum a film ho napodobit nedokázal. Robert Englund je docela fajn, ale o ostatních hercích se to říct nedá. Ačkoliv je povídka krátká a ve filmu je spousta prvků navíc, film je v první půlce ještě více uspěchaný než jeho předloha. 50% ()

MFZB

Film som pozeral bez toho, aby som si vôbec niečo o ňom prečítal a tak to aj dopadlo. Bol som v nádeji, že pôjde o nejakú krvavú pecku alebo niečo také, ale nie ono je to s nejakou jebnutou satanskou tematikou a v niektorých prípadoch som bol dosť mimo z deja. Hooperove filmy ma nikdy nijako neoslovili (okrem Techas Chainsaw Massacre), ale aj tak som v kútiku duše čakal, že to bude dobré, a ono to bolo prakticky úplne o inom. No ale aký dobrý horor sa dá očakávať z 90-tych rokov? Asi žiadny. Keby nieto Englunda v tomto snímku tak to ani nepozerám. ()

Mark1983

Průměrný horor o ďábelském mandlu.Svým způsobem je to nesmyslný námět,ale dějově je to průměrné.Originál se jmenuje Mandl,v češtině se to jmenuje Děs v prádelně a povídka podle,které je to natočené se jmenuje Šroťák. ()

macoslavek

už ta knížka je blbost, film to zvládl trochu lépe.. na tenhle snímek si vždy vzpomenu, když si z kinga dělají srandu ve family guyi - vůbec nezáleží, o čem to je - je to king. ()

AmunRa

Kingova povídka dávala na svém omezeném půdorysu smysl a měla grády, ale protáhnout ji do 106 minut se příliš nepovedlo. Čekal jsem slušné béčko, ale docela jsem se nudil. Krve sice tekly galony, ale atmosféra žádná hutná atmosféra se nekonala. Možná to bylo způsobeno krajně nesympatickým Tedem Levinem v hlavní roli a nevhodnými odbočkami, které natáhly stopáž, ale rozplizly děj. Od Englunda ve vedlejší roli jsem rovněž čekal víc. Z Kingova razantního krátkého hororu s přímočarým dějem se stal slepenec bez kontinuity hraný druhořadými herci. Dvě hvězdy za opravdu děsivý mandl a galony umělé krve. ()