Maudie

• Irsko Maudie (více)

Maud (Sally Hawkins) je inteligentní žena se zářivýma očima, kterou od dětství trápí artritida a každý pohyb je pro ni utrpením. Protože ale touží po nezávislosti na své až příliš starostlivé rodině, odpoví na inzerát, ve kterém 40letý starý mládenec Everett (Ethan Hawke) hledá hospodyni. Přestože to Maud v kuchyni vůbec nejde a většinu času tráví malováním, postupem času si Everettovo srdce získá. Když oběma dojde, že je mezi lidmi o Maudiny obrázky a kresby zájem, je to právě Everett, kdo ji podporuje v další snaze. Díky svému úsilí a přátelství s Everettem se z Maud nakonec stane slavná umělkyně. (Bontonfilm)

laik_60

Čo dodať k tým pozitívnm hodnoteniam ?! Jednoducho skvelý životopisný film, s výbornými hereckými výkonmi, naviac mne sa páčila aj sprievodna hudba .. tá citlivá gitara a clivé husle spolu v závere .. no jednoducho film za päť bodov. ()

sator

Silné...oba herci skvostní... Maud Lewis (7. března 1903 - 30. července 1970) byla kanadským lidovým umělcem z Nového Skotska.Stala se jedním z nejznámějších kanadských tvůrců. Jeí manžel též maloval a umírá 9 let po její smrti, zabit při domovní loupeži. ()

dr.fish

Povedlo se najít herečku, která to celé utáhla sama. Zpočátku obdivujete její sílu se sebrat, utéct v tom stavu z domova, vnutit se starému bručounovi do baráku. Pak přijde další pecka, kdy ona bručounovi převrátí život vzhůru nohama a je z toho láska jako trám. Se vším všudy. A to všechno prosím trvá dvě hodiny a nenudil jsem se ani chvíli a v závěru se úplně v klidu nechal dojmout jako malý kluk. Skvělý, řekl bych oskarový výkon Sally Hawkins, ovšem Ethan Hawke se taky neflákal. 85% ()

octopuska

I malý klubový filmeček dokáže vzdát hold filmovému a hereckému řemeslu. Je to teda emoční vyděrač první třídy, to se musí nechat. Kapesníky jsem raději nepočítala, ale je to naprosto neskutečný film. To co předvedla Sally, je snad na hranici možností a Ethan mě mile překvapil v roli pro něj netypické. Dva ztroskotanci na okraji společnosti k sobě najdou cestu hodně drsným způsobem. Hlavně Maudie dokázala překonat neuvěřitelný věci a s tím stavem ve kterém byla, klobouk dolů. Everett jí poskytl ty nejnuznější podmínky pro život, včetně chování a ona mu přesto dokázala otevřít srdce, milovat ho, rozdávat radost a štěstí prostřednictvím nádherných obrázků. A hlavně být štastná i v takových šílených podmínkách. Jaký to kontrast k dnešní konzumní, rozežrané společnosti, která už možná ani neví, co to štěstí je!!! ()

jefff

Z počátku vlažně, postupně geniálně vystavěný příběh na motivy života lidové malířky Maud. Herecky excelentní, režijně velmi stručné, ale mile zvládnuté s patřičnou citlivostí a důrazem na ucelenost diváckého dojmu. Za mě velké překvapení. ()

zsn

Chudinka. Sally vypadá jak Eddie Redmayne v Dánské dívce s tváří v Teorii všeho. Na co si pořád stěžujeme. Žít se dá i s málem. A přežít a vdát se i nemocná. Láska je pro každého. Neatraktivní kulhající ženu i pro protivného starého mládence. Oba to neměli v hlavě úplně v pořádku. Ale kdo taky má. Knihy Maud Lewis k zakoupení na webu. ()

Autenticita

Hezký příběh, prostředí, hudba. Skoro se bojím něco psát, abych tomu filmu spíš neuškodila. Mám jen jednu malou výtku, že ty pasáže s dcerou mohli ve scénáři nechat tak, jak se skutečně staly, že by to tomu filmu neuškodilo, a nedělat z Maudie až takovou mučednici. ()

LEATHERFAC

Tak tohle je prostě srdcovka, od které původně neočekáváte vůbec nic, ale vreje se vám do srdce. Oba hlavní představitelé hrají jak o život. ()

caffelina

ach.. Moje srdce zaplesalo ako už dlho nie pri nejakom filme.. a to som vôbec nečakala na základe obsahu. Neskutočne krásne, originálne, poetické, no nepresladené.. prostredie, kamera, herci...a ešte podľa skutočnosti..nemám viac slov, treba vidieť! ()

kolemjdouc

film stál pouze a jen na výkonu Sally Hawkins,hravě strčí do kapsy všechny nominované a i oceněné Oscarem herce! Její postava musela být pro ni velice náročná.Záběr její pokroucené postavičky ,jak jde sama po cestě, kolem vysoká tráva ve které se ztrácela její maličkost,shrbená ...ten mě opravdu zdrtil. ()

mclenin

Pekný, komorný, takmer až poetický, romantický film o divnoláske a jej vplyve na človeka a jeho okolie. Naivný a jednoduchý, tak ako obrazy hlavnej protagonistky, no zároveň odzrkadľujúci komplikovanosť samotného žitia. ()

Tomu.Ver

Jeden veľký potlesk pre tento film. Drsné ale zároveň romantické a aj vtipné stvárnenie ľudského spolužitia dvoch "čudákov", v dobrom slova zmysle. Fascinujúce a skutočné. ()

Dlubal David

Po delší době životopisný film, který nejen že se mi líbil, ale tak nějak mě vzal za srdce. Svou vřelostí, svou upřímností, svou uvěřitelností, svými emocemi a především fenomenálním výkonem Sally HAWKINS. Jestliže máš rád minimalistická a komorní dramata, tak právě tento snímek je určen tvému diváckému oku. Ethan HAWKE zraje jako víno, čím je starší, tím se mi jeho herectví líbí víc. Po dlouhá léta jsem mu něvěnoval žádnou zvláštní pozornost, až na Training Day, ale jeho filmy z posledních, dejme tomu, pěti let, si zaslouží pozornost. ■ U filmů natočených, nebo spíše inspirovaných, skutečnými příběhy, mám vždycky problém s tím, že v některých chvílích člověk neví, zda hodnotí příběh nebo film, herce nebo člověka, popis nebo skutečnost. ■ Trochu jsem se, zejména při vypjatých scénách, obával, aby film nezklouznul k nudným či dokonce otravným klišé, ale naštěstí, když už se k tomu schylovalo, tak to zmizelo do ztracena, a tam, kde jinde sleduješ již stokrát viděné, tak zde vidíš náznak, a pak je záběr ukončen a nechává tě potichu přemýšlet, aby tě vzápětí pozdravil malířským štětcem po ruce a zanechal trochu barvy na konečcích prstů. [SPOILER] Ve filmu je několik velmi silných emotivních scén, dvě z nich bych zde vypíchnul: 1)) Když se Maud dozví od své tety Idy, že Maudina dcerka, o které jí tvrdili, že se narodila zdeformovaná a mrtvá a Maud ji ani neviděla a nemohla si ji pochovat a rozloučit se s ní, tak nejen že byla živá a zdravá, ale navíc, že Maudinu holčičku její bratr Charles prodal staršímu manželskému páru. 2)) Když Everett zastaví před cizím bílým domem a řekne Maud, že ta žena, co tam bydlí a zrovna je s manželem před domem, je její dcera - živá, zdravá, šťastná... [/SPOILER] ■ Život je jedno velké utrpení, ale jde o to najít si v něm to krásné, za co stojí žít a vidět krásu a radost i tam, kde ji jiní nevidí... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (H) Sally Cecilia HAWKINS [95/100] ● Ethan Green HAWKE [88/100] ● Kari MATCHETT [80/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (2016) ● De Poolse bruid (1998) ● Hateship Loveship (2013) ● The Color Purple (1985) ● Jane Eyre (1996) ● Joze to tora to sakana tachi (2003) ● Nothing Personal (2009) ● Soko nomi nite hikari kagayaku (2014) ● The Homesman (2014) ● Into the Forest (2015) ● Paterson (2016) ● Hachikô monogatari (1987) ● A Beautiful Mind (2001) ● The Elephant Man (1980) ● Loving (2016) ● Dances with Wolves (1990) ● Ichi ritoru no namida (2005) ● Aftermath (2017) ● The Gray Man (2007) ● Rocky (1976) ● Ichi rittoru no namida (2005) ● Maggie (2015) ● Jane Eyre (1983) ● The Butler (2013) ● Nuovomondo / The Golden Door (2006) ● Sweet November (2001) ● Le scaphandre et le papillon (2007) ● Sommersby (1993) ● L'homme de chevet (2009) ● Aienji (2003) ● You're Not You (2014) ● Still Alice (2014) ● Jessabelle (2014) ● Nena: Viel mehr geht nicht (2014) ● Beautiful Life (2000) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 31-X-2017; 17:47] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (CSFD) silentnameRadek99(C) [90/100] () (méně) (více)

Maura

Príjemný film o u nás málo známej predstaviteľke kanadského výtvarného umenia. Natočené s chuťou, no aj s veľkou dávkou idealizácie, čo je hlavným mínusom tohto filmu. Čo ma vyslovene rušilo je podtext domáceho násilia, ktorý je po celý čas nereflektovaný a zľahčovaný rozprávkovým opisom. Dejová línia s dcérou je rovnako podaná spôsobom, ktorý má vykresliť hlavnú hrdinku v dobrom svetle. Skutočné okolnosti však oveľa vernejšie dokumentujú životnú drámu a dilemy Maud Lewis. Takýto príbeh by si vyžadoval viac odvahy a autenticity. ()

barteca

Obdivuhodná statečnost a talent hlavní hrdinky. Maud Lewis, ač sama postižená, dokázala nadělovat krásu.... E, Hawke jako buran jedinečný. ()

ink flo

Dle skutečné události o fyzicky postižené ženě, která se proslavila svým art-brut uměním....doják jak hajzl s ultraroztomilou Sally Hawkins. ()