• Nový Zéland

Scénografie:

Jacqueline Abrahams

Kostýmy:

Holly Waddington

Klasický příběh o tom, jak se z nevinné dívky uvězněné v sešněrovaném prostředí stane bezohledná sexuální mašina. A i když se jedná z technického hlediska o slušně natočenou záležitost, po stránce příběhové nijak zvlášť neoslní. V tomto případě mám na mysli především přerod hlavní hrdinky, který byl z mého pohledu až moc rychlý a nepůsobil příliš důvěryhodně. Nicméně to, co filmu chybí na scénáři, dodávají výborní a neokoukaní herci. Především Florence Pugh byla dokonalou trefou a na její věk předvedla až nebývale suverénní a vyzrálý výkon. Doufám, že jí Lady Macbeth poslouží jako odrazový můstek k ambicióznějším projektům. Především za ní 75%.(18.9.2017)

Po čem ženy touží: edice mladý psycholog. A teď trochu vážně, Lady Macbeth je zajímavá a uhrančivá jednoaktovka s výborným neokoukaným hereckým ansáblem. Nenechte se zmást anotací, ze kterého se zdá, že se jedná o romantické drama, romantiky je tam velmi, velmi pomálu a když tak spíš ve stylu velmi dekadentním. Ač mám trochu problém s vývojem děje a konání některých vedlejších postav, Oldroydovi se povedlo velmi dobře vystihnout, co se stane s člověkem, který kolem sebe nemá žádné zázemí a je středem neustálého ponižování a negativních emocí a tak na vlastní pěst marně hledá cokoliv, co by jeho životu dalo trochu smysl a radosti.(13.5.2017)

Od temného dobového thrilleru som očakával tvrdší emocionálny úder. Vo filme boli znázornené hrozivé situácie vyplývajúce z ľudskej sebeckosti, ktoré síce prinútia diváka k zamysleniu, no neomráčia ho. Všetko pôsobilo až príliš sterilne a neosobne. Je to trošku škoda, pretože netradičný príbeh mal celkom dobré základy v podobe dusnej atmosféry a výborného hereckého výkonu krásnej Florence Pugh.(4.6.2017)

Low budget kopie In Secret s několika málo rozdíly. Namísto velkoměsta se milostný trojúhelník odehrává na venkovské usedlosti a absenci hvězdných hereckých jmen nahrazují neznámí umělci se zajímavým potenciálem. Tenhle experimentální tah má své kouzlo a celek působí příjemně spontánním a improvizačním dojmem. Určitě chybí sex appeal Olsenky, nebo vyzrálost Jessicy Lange, ale i tahle emocionálně primitivnější a živočišnější variace lásky, zrady, pomsty je docela solidně koukatelná.(17.1.2018)

4* Sice jsem se díky zdejšímu hodnocení obával kvalit filmu, ale po prvních minutách jsem byl vtažen do děje, kde se mladá cílevědomá Katherine snaží vydobít své místo na slunci. Vypjatou atmosféru si drama udržuje až do konce a já můžu s potěšením dát 4 hvězdičky. Někteří diváci filmu vyčítají nepřesvědčivý vývoj hlavní hrdinky, ale na mě to tak vůbec nepůsobilo. Vyzdvihnout musím vysokou estetickou stránku filmu a skoro každý výjev se tvářil jako ze starých obrazů. Casting se taky moc povedl, tak nezbývá než doporučit dále. PS: byl jsem docela překvapen, že kniha která byla předlohou, byla už vícekrát filmařsky zpracována. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.1.2018)

• - Kočka, kterou je možné ve filmu spatřit, je plemene „Cornish Rex“, které vzniklo genetickou mutací kolem roku 1950. Děj filmu se ale odehrává v roce 1865. (vojacekr)