Lady Macbeth

• Velká Británie Lady Macbeth (více)
Trailer 1
Velká Británie, 2016, 89 min (Alternativní 85 min)

Lady Macbeth nás přivádí na zdánlivě poklidný anglický venkov roku 1865. Katherine stojí před oltářem vedle Alexandera, svého budoucího manžela. Vikář je prohlásí za muže a ženu. Alexandrův stárnoucí otec Boris, bohatý majitel dolů, dvojici pozorně sleduje. Katherine totiž koupil pro svého syna spolu s malým pozemkem od jejího otce. Svatební noc však zůstane nenaplněna, Alexander novomanželce neudělá žádný fyzický návrh. Navíc musí záhy nečekaně na několik týdnů odcestovat do rodinných dolů a jeho otec zase odjíždí do Londýna. Osamělá Katherine na tchánův příkaz nesmí opustit dům a tak tráví prázdné dny uzavřena v zatuchlých místnostech. Pak se ale přece jen odváží vyjít ven. Při jednom ze zakázaných výletů narazí na Sebastiana, hezkého, silného a drsného nádeníka. Ten pak v noci vnikne do její ložnice, a i když mu Katherine zpočátku odolává, nakonec sama podlehne chtíči. V následujících dnech se oddávají nespoutané vášni a Katherine se stále méně podřizuje milencově vůli. Stává se z ní autoritativní paní domu. Jejich vztah však nemůže uniknout okolí. Chvíle neodvratných střetů a výsledných tragédií se blíží. Katherine se rozhodne vzít vlastní osud do svých rukou, nic jí nedokáže zastavit... Tchán přijíždí zpět z Londýna a později se vrací i Alexander. Navíc se objeví i Agnes spolu s malým chlapcem, který je Alexandrovým levobočkem. Kdo z nich přežije vášeň paní domu? (CinemArt)

Trailer 1

Radek99

Svým způsobem spin-off Shakespearova Macbetha :-) Aluze v titulu filmu je hodně návodová, tvůrci se snažili rozehrát tragédii antické šíře v duchu slavného britského dramatika, zabíjení dětí už byla tedy celkem silná káva...ve výsledku hodně zvláštní film... Zajímavé je, že původní literární námět, tedy povídka ruského klasika Leskova, je lokalizována v carském Rusku, tvůrci ji svou filmovou adaptací přesadili zpět do Shakespearova Skotska, kde intrikovala a vraždila původní Lady Macbeth... V téhle filmové variaci pak tvůrci upozadili řadu motivů a ve výsledku se soustředili na temnou sílu vášně a lidské sexuality... ()

Radko

Klasické Shakespearove hry boli tým najkomerčnejším divadelným tovarom, čo ponúkala daná doba. Ak by nejakým zázrakom dožil dramatik dnešných čias, písal by scenáre k Avataru, Titanicu a Hviezdnym vojnám. Kdeže Macbeth, kdeže adaptácia poviedky Nikolaja Semjonoviča Leskova "Lady Macbeth Mcenského újazdu". Produktovo menej naladení autori by písali a nakrúcali filmy ako Lady Macbeth. Pôsobivú komorná dráma o samote, premenenej v konečnom dôsledku na iný druh samoty, v dôsledku zničujúcej moci vášne. ()

Kaka

Low budget kopie In Secret s několika málo rozdíly. Namísto velkoměsta se milostný trojúhelník odehrává na venkovské usedlosti a absenci hvězdných hereckých jmen nahrazují neznámí umělci se zajímavým potenciálem. Tenhle experimentální tah má své kouzlo a celek působí příjemně spontánním a improvizačním dojmem. Určitě chybí sex appeal Olsenky, nebo vyzrálost Jessicy Lange, ale i tahle emocionálně primitivnější a živočišnější variace lásky, zrady, pomsty je docela solidně koukatelná. ()

DwayneJohnson

Brrr, až mi z toho zamrazilo. Z té jasně dané síly, která se nezastaví skoro před ničím a jde si nekompromisně za svým. Z té síly, která je sice nevyřčená, ale stačí jeden pohled do očí a Vy víte, že to tam prostě a jasně jednoduše je. Spalující vášeň, versus sňatek z rozumu to je a asi ještě dlouho bude téma, které bude diváky přitahovat. Pokud to bude zfilmováno jako tahle verze s ledově chladnou Florence, udělám si na tohle téma ve svém nabitém diáři jistojistě čas. ()

misterz

Nepopieram, takýto chladný art sa do viktoriánskeho obdobia anglického vidieka celkom hodí, a pokiaľ je podporený slušnou výpravou tak nejeden fanúšik tohto obdobia spokojne zamľaská. Ja však nezamľaskám, pretože okrem výbornej výpravy, kostýmov a naozaj excelentnej kamery mi všetko ostatné liezlo na nervy. Predovšetkým iracionalita hlavnej postavy, ale aj tých ďalších a tiež i prehnaná komótnosť a strohá tichosť. To by sa však dalo prepáčiť, keby mal snímok aspoň nejakú logiku. Napr. Katherine musela byť teda riadne zúfalá, keď sa takmer okamžite na život a na smrť zamiluje do čeledína, ktorý ju pred zamestnancami tak nevyberavo ponížil. Keby chcela len sex tak nepoviem, ale takto... no, rozum mi to nepobral. Hlúpe mi prišlo aj konanie jej muža a svokra, a to nehovorím o podivnosti služobníctva. Casting vedľajších postáv mi tiež prišiel ako hlúpy a nepremyslený, čoho dôsledkom bola nereálnosť niektorých postáv. Mám na mysli hlavne černošské postavy (tá pani s malým), ktorých správanie bolo neadekvátne dobe, vtedajšej spoločnosti a lokalite. Samozrejme, vďaka týmto negatívam na mňa ten mnohými ospevovaný kvázi drsný záver nemal žiaden účinok. Skrátka, technická stránka bola výborná, no tá obsahová patrí do smetného koša, takže to vidím na čistý priemer. 60/100 ()

• Kočka, kterou je možné ve filmu spatřit, je plemene „Cornish Rex“, které vzniklo genetickou mutací kolem roku 1950. Děj filmu se ale odehrává v roce 1865. (vojacekr)