Nit z přízraků

• Austrálie

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 130 min

• BoPo

Príbeh rozohráva nekonečný rozpor medzi mužmi a ženami. Muž sa zamiluje a dúfa, že sa jeho prdelinka nikdy nezmení. Žena sa zamiluje a dúfa, že sa jej čumáček zásadne zmení. V tomto konkrétnom prípade je všetko hodené mimo bežné vzťahový zvyklosti. Ale to samo o sebe z filmu nerobí nič viac, než veľmi seriózne, vážne pojatú romantikuš, kde na miesto mena Will Smith/Channing Tatum bliká oscarová legenda Daniel Day-Lewis. Od polovice človek zistí, že to čo vidí, je všetko čo uvidí, a tak sa čoraz náročnejšie musí prekúsávať až k "veľkolepému" finále. Zo začiatku vlastne pútavá, na konci však podivne nudná exkurzia do sveta ihiel a nití.(9.6.2018)

Nejfilmovější film v klasickém slova smyslu od...snad od Scorseseho Mlčení, což není zas tak dlouho, ale takových filmů je teď prostě už hrozně málo. Co se týče vizuálu, herců a Andersonovy akademické režie, tak není o čem, prostě fantazie, samotný závěr je nicméně jak z jiného světa. Romance jak kopanec do koulí (vagíny) s rozeběhem.(26.4.2018)

Paul mě popadnul a nepustil do posledního stehu.....a nebo klapky, protože i kamera pod jeho rukou byla geniální......pozorování jak šičky vyšívají stehy na šatech, měření, úprava šatů do posledního detailu, lenivé a přesto poutavé vyprávění Vicky....... a ještě mnohem víc, třeba to, co se týkalo postupného rozkrývání psychologie postav nemělo chybu. A konec, kdy se naplňují slova Vicky - Existuje "hned teď" nabydou svůj význam a Paul odchází, nechajíc nás s otevřenou pusou ještě chvilku po závěrečných titulkách. Letos zatím nejzajímavější počin.(14.2.2018)

Nevídaně rozporuplný dojem. Tak nějak vlastně nevím, jestli jsem se díval spíš na drama či komedii nebo jestli v tom byla nějaká hlubší pointa či to prostě jen vykreslovalo vztah dvou lidí. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne - bylo to jak na houpačce. Co však vím naprosto jistě je to, že herecké výkony byly výborné a nejvíc jsem se bavil u "hlučných" snídaní... :)(2.2.2018)

Pomerne neukotvená, ťažko zaraditeľná, nežánrová, sterilná (to všetko myslím viac menej ako chválu) vzťahovka, ktorej po dve tretiny chýba konflikt a práve to vyčkávanie zápletky vytvára celkom solídne napätie. Nádherná hudba, výborná réžia, skvelí herci, len tá stopáž by sa zišla skresať o nejakých 20 minút.(5.2.2018)

• - Daniel Day-Lewis prohlásil, že jde o jeho poslední filmovou roli. Po uvedení filmu má v plánu odejít do „hereckého důchodu“. (Yokolobuna)

• - Natáčení začalo v lednu 2017 v Lythe (Anglie). Dále se natáčelo v oblasti Cotswolds a v Londýně. (PaTeXx)