poster

Nit z přízraků

 • Velká Británie

  Phantom Thread

 • USA

  Phantom Thread

 • Slovensko

  Niť z prízrakov

 • Nizozemsko

  Phantom Thread

 • Austrálie

  Phantom Thread

 • Nový Zéland

  Phantom Thread

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  ****

  for jonathan demme....a vicky krieps - kde boli hlasy všetkých hlasujúcich v awards season? Strčiť daniela day lewisa, jediného herca s troma oskarmi za hlavný mužský herecký výkon, do vrecka a absolútne ho zatieniť? WOW! A Anderson je teda pán niekto, totálna autorská sloboda. A pre mňa ambivalentný pocit, ktorý trvá i deň po projekcii...a o to mu snáď šlo...PS: že by životný príbeh DDL?(11.3.2018)

 • Matty
  *****

  Ani po dvou zhlédnutích nedokážu nový film Paula Thomase Andersona žánrově přesně zařadit. Podle zvoleného úhlu pohledu je to (melo)drama, romantická komedie nebo gotický horor. Právě ve své proměnlivosti a nepoddajnosti, zaručující při každém sledování lehce odlišný divácký zážitek, je Nit z přízraků unikátní a nesrovnatelná s většinou současné hollywoodské produkce. Nad Nití z přízraků je radost nejen přemýšlet, ale také ji sledovat a záběr po záběru analyzovat, přičemž významová a stylistická rovina se neustále vzájemně doplňují, což u podobně unikavého filmu, který je chvíli komedie a chvíli tragédie (a někdy obojí naráz), považuji za zcela mimořádný počin. K rozkrytí všech významových vrstev a docenění, jak precizně je tato komplexní výpověď o lásce, posedlosti, závislosti, obětování a úskalích práce z domova napsaná, zrežírovaná a zahraná, ji budu ještě párkrát potřebovat vidět. Mistrovské dílo. Pokračování zde. 95%(7.2.2018)

 • Handle
  ***

  Nevídaně rozporuplný dojem. Tak nějak vlastně nevím, jestli jsem se díval spíš na drama či komedii nebo jestli v tom byla nějaká hlubší pointa či to prostě jen vykreslovalo vztah dvou lidí. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne - bylo to jak na houpačce. Co však vím naprosto jistě je to, že herecké výkony byly výborné a nejvíc jsem se bavil u "hlučných" snídaní... :)(2.2.2018)

 • InJo
  ***

  Krásně vypadající a skvěle zahrané partnerské melodrama, jehož příběh mě ale téměř ničím nezaujal. Po zaslouženě opěvovaných opusech typu Magnolia či Až na krev bych od PTA takto dějově řídký a nepříliš vtahující film vážně nečekal. Když Day-Lewis dostane (čtvrtého!) Oscara, zlobit se určitě nebudu, ale jinak mám svoje favority letos jinde. Btw po zkušenosti s tímto snímkem a Aronofskyho "matkou!" dlouho nechci vidět film o komplikovaném soužití umělce a jeho vyvolené... ;-) 60 %(11.2.2018)

 • mm13
  ***

  Rozumiem všetkému, ale nepomôžem si - nezaujímali ma. A to je Day-Lewis u mňa No.1 a na Vicky Krieps po tomto filme už nezabudnem a rád ju niekedy uvidím znova. Nehovoriac o mojom vzťahu k filmom o takýchto vzťahoch a ich variáciách. V tomto som sa ale rozplynúť a stratiť nedokázal. Možno, keby to Anderson celé vyrozprával z pohľadu Woodcockovej sestry, tak by to získalo nejaký ten priestor naviac, nadhľad, dynamiku...? Neviem.(18.6.2018)

 • - Natáčení začalo v lednu 2017 v Lythe (Anglie). Dále se natáčelo v oblasti Cotswolds a v Londýně. (PaTeXx)

 • - Daniel Day-Lewis prohlásil, že jde o jeho poslední filmovou roli. Po uvedení filmu má v plánu odejít do „hereckého důchodu“. (Yokolobuna)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace