Safe Neighborhood

Richard Hobbs

Kostýmy:

Anna Cahill
  • korbitch22

Spoilery. Každej druhej v komentáři píše, ať si o filmu vůbec nic nezjišťujete a ani se nedíváte na trailery...no klidně se na to nedívejte vůbec. Čekal jsem něco úplně jiného a po zásadním zvratu to šlo celý do hajzlu. Těšil jsem se na krvavou vybíjenou nějaké bandy gaunerů, to vyšinuté děcko bylo vyloženě k smíchu. Atmosféra neexistuje, psychologie postav je směšná a vůbec se prostě ten film nedá brát jakkoliv vážně. Mohl to být krvavý Sám doma a místo toho je to nudnější Dobrý synek, ale režisér se evidentně tak jak tak inspiroval filmy Maculaye Culkina. Dvě * dám jedině za schopný finální twist, který je bohužel stejně jako fajn scéna s plechovkou soft eRko mimo detailní záběr, za což by si režisér zasloužil taky plechovkou do xichtu. Nefunguje to jako horor, nefunguje to jako thriller a už vůbec to nefunguje jako komedie. Někdy odvážný zvrat filmu pomůže, tady to je úplně naopak, protože to děcko v hlavní roli je neskutečně trapné. Mě by se líbil koncept Sám doma s krvavou akcí a když už by režisér toužil po zvratu, mohli v tom mít prsty rodiče, kteří se chtěli zbavit svého šáhlého syna. Asi by tu měl film míň procent, ale bavil by mě víc. Nerad souhlasim s kreténama jako je Psychor a LivingVřed, ale tohle bylo mizerný.30%.(19.10.2017)

Vánoce by měly být převážně svátky klidu a pohody, ale stále častěji se stávají vděčným tématem napříč celou škálou filmových žánrů a to nejen komedií, rodinných filmů ale i hororů. Což je samozřejmě jen a jen dobře. Namlsán zajímavým úvodem jsem očekával další tradiční „home invasion“, ale Chris Peckover mně svým pojetím tohoto filmu docela překvapil. Nejde sice o žádnou nezapomenutelnou pecku, ale dá se zde narazit na několik velice zajímavých zvratů, rafinovaných kliček a především pro někoho dost šokujícího vyvrcholení. Je sice pravda že jsem si z této naservírované vánoční podívané nesedl doslova na zadek, ale postupně gradující atmosféra a především proměna charakteru jedné z postav stály určitě za pozornost. Navíc jak Olivia DeJonge tak i Levi Miller podali docela uspokojující herecké výkony. Pohledná mladá herečka se od této chvíle dostává do mého hledáčku a věřím, že tohle není poslední film, který jsem s ní viděl. Levi Miller ten malý vychytralý bastard sice ve své nápaditosti značně pokulhává za našim starým známým Kevinem McCallisterem, ale tak on měl vlohy zas pro něco jiného. Nechci ale zbytečně spoilerovat. Trošku mě však zamrzelo, že zásadní zvrat přišel na můj vkus už moc brzy. Divák si tak nemohl naplno vychutnat onu nevědomost, která je snad i nejdůležitější ingrediencí u podobných filmů. 60%(26.12.2017)

Ďalšia "teenegerovina" spatrilo svetlo sveta, a mne nezostáva nič iné, ako dať mierne palec nahor. Fakt škoda, že sa z toho po tak solídne nastolenej psycho atmosfére, výborných hereckých výkonoch, nepodarilo vyťažiť viac. Veľmi vydarená Vianočná "pohodička" je totok, len škoda, že toho gore sa divák akosi nedočká.(6.10.2017)

Sám doma reloaded a v hororovějším pojetí. Přívětivý film pro ty, kteří stále doufali, že se série Sám doma vrátí, bude ignorovat všechny díly po druhém díle a vyfasuje důstojné zakončení série. Malý Kevin, nyní přejmenovaný na Luke, ještě nedospěl, je mu sice teprve dvanáct, ale pohlavní hormony s ním lomcují, tudíž běda holce, která mu neroztáhne nohy. Vlastně je jen jedna, po které šílí, pohledná sedmnáctka a dívka na hlídání Ashley, která dostane za vyučenou, a spolu s ní všichni, kterým kolem dala i nedala, za to, že Lukeovi nedala. Vánoční svátky budou zábavně zvrhlé, mírně napínavé a nebude jim chybět šikovný (režijní) nadhled. Je třeba si vyjasnit to, že se nejedná o žádné home invasion, jak je mohutně proklamováno. Film tenhle subžánr připomíná maximálně tak úvodní půlhodinu, než dojde na zásadní zvrat, kdy se rázem přehodí výhybka směr stanice Psychopatova, kdy už se konfrontujeme s malým kutilem, vynalézavým nezbedou a zvídavým opičákem, který tak moc chtěl vědět, co se stane s lidskou hlavou, narazí-li do ní zavěšená plechovka s barvou, tedy důvěrně známá libůstka malého psychopata ze Sám doma I/II, až to v čase vánočním provedl znovu. Gore film nepřekypuje, detail rozprsknuté hlavy zůstane skryt, plánovaná zabití mohla mít určitě vyšší a razantně brutálnější level, jenže film se opírá o svoji groteskní vtipnost i morbidnost, která v poklidném vánočním čase je příjemně kontrastní. Lidé zpívají za okny koledy, mladý psychopat z neopětované lásky likviduje v teple rodinného krbu pobaveně vše, co nenávidí. Abyste se nedivili, že dostanete obsahově úplně jiný film, než jaký hlásá zdejší obsah. Levi Miller je skvělý parchant, absolutní vrchol filmu, Olivia DeJonge je prudce talentovaný objekt lásky, je zde i Ed Oxenbould, s nímž už vytvořila sourozenecký pár v Shyamalan´s The Visit, Virginia Madsen v roli matky změnila fyziognomii obličeje, náhle je celkem přijatelná stará brzda. Chris Peckover režíruje svižně, film určitě není bez chyb, třeba už jen to, že dvanáctiletého kluka musí hlídat cizí slečna. Ale to se všechno dá bez problémů ustát. Není to přelomový film ve svém žánru, je to hlavně solidně i s nadhledem zrežírovaný a perfektně zahraný mix hororu, thrilleru a komedie, co si celou dobu drží fazonu určité nepřehnanosti, tedy v jistém ohledu by se to, co je ve filmu popisováno, mohlo i reálně stát. Znáte ty haranty, už nevědí roupama, jak by se zabavili. A doporučuji o vánočních svátcích pohádky proložit tímto filmem. 9/10(15.10.2017)

Režisérovi Peckoverovi sa tak, ako sa od jeho priezviska koniec koncom očakáva podarilo po Undocumented natočiť ďalšiu pecku, primárne síce orientovanú ako teenagerský soft horor, zato však s tendenciou vtiahnuť publikum do deja a trochu ho aj ponaťahovať. Dlho to totiž vyzerá, že vzniknutá situácia sa ešte dá zvrátiť a hlavné postavy nájdu cestu späť do normálu, divák však v určitom momente pochopí, že takáto možnosť tu nikdy neexistovala.(16.10.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých: 3 (hansel97)

• - Na začiatku filmu môžeme vidieť Garretta (Ed Oxenbould) hrať populárnu hru vydavateľstva Endnight Games, "The Forest". (drake31)