poster

Better Watch Out

 • USA

  Better Watch Out

 • USA

  Safe Neighborhood

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Pasca na zlodeja

 • Slovensko

  Daj si pozor

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  Better Watch Out

 • Velká Británie

  Better Watch Out

Thriller / Horor / Komedie

Austrálie / USA, 2016, 89 min

Režie:

Chris Peckover

Kamera:

Carl Robertson

Hudba:

Brian Cachia

Producenti:

Brion Hambel, Paul Jensen

Scénografie:

Richard Hobbs

Kostýmy:

Anna Cahill
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dado
  ****

  Nečakané, no bez diskusie veľmi príjemné prekvapenie. Z mladého Leviho Millera nám pomaly rastie výnimočná herecká osobnosť a meno Chrisa Peckovera by tiež mohlo získať cveng, pokiaľ tento mladý režisér/scenárista v blízkej budúcnosti dokáže, že v tomto prípade nešlo len o povestnú jednu lastovičku. Better Watch Out si svojou originalitou totiž rozhodne zaslúži pozornosť divákov, a to nielen tých, ktorý vyslovene holdujú thrillerom (v tomto prípade aj s nádychom komédie a prvkami nie príliš strašidelného hororu). Len škoda, že sa kamera úmyselne vyhýba priamym záberom v priebehu tých pár brutálnych pasáží, ktoré film ponúkne. Síce nepatrím medzi osoby, ktoré by podobné scény úmyselne vyhľadávali, no v tomto prípade si to dianie rozhodne pýtalo. (75%)(11.11.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Vánoce by měly být převážně svátky klidu a pohody, ale stále častěji se stávají vděčným tématem napříč celou škálou filmových žánrů a to nejen komedií, rodinných filmů ale i hororů. Což je samozřejmě jen a jen dobře. Namlsán zajímavým úvodem jsem očekával další tradiční „home invasion“, ale Chris Peckover mně svým pojetím tohoto filmu docela překvapil. Nejde sice o žádnou nezapomenutelnou pecku, ale dá se zde narazit na několik velice zajímavých zvratů, rafinovaných kliček a především pro někoho dost šokujícího vyvrcholení. Je sice pravda že jsem si z této naservírované vánoční podívané nesedl doslova na zadek, ale postupně gradující atmosféra a především proměna charakteru jedné z postav stály určitě za pozornost. Navíc jak Olivia DeJonge tak i Levi Miller podali docela uspokojující herecké výkony. Pohledná mladá herečka se od této chvíle dostává do mého hledáčku a věřím, že tohle není poslední film, který jsem s ní viděl. Levi Miller ten malý vychytralý bastard sice ve své nápaditosti značně pokulhává za našim starým známým Kevinem McCallisterem, ale tak on měl vlohy zas pro něco jiného. Nechci ale zbytečně spoilerovat. Trošku mě však zamrzelo, že zásadní zvrat přišel na můj vkus už moc brzy. Divák si tak nemohl naplno vychutnat onu nevědomost, která je snad i nejdůležitější ingrediencí u podobných filmů. 60%(26.12.2017)

 • Bloody13
  ***

  Haranti z předloňskýho The Visit se vrátili, aby se snažili přežít i v dalších hororovejch podmínkách: tentokrát ve vánoční vybíjený, která se může zpočátku tvářit jako obyčejný osmdesátkový slasher, aby se brzo zvrhnul v neobyčejný... Nebojte, nic vám nevykecám, abyste nebyli náhodou připraveni o nějaký to překvápko, zvrat nebo twist. Ale ať už tomu budete řikat, jak chcete, minimálně jeden z nich patří do kategorie mindfuck, což mě u vážně míněnýho hororu/thrilleru docela ruší. No a taky nehledě na to, že film celkově neni ani děsivej, ani brutální nebo přehnaně napínavej, a postava hlavního zabijáka mě dokonce srala, pořád se jedná o slušnou sváteční jednohubku. Nadšenej nebo unešenej z ní ale fakt nejsem.(19.10.2017)

 • Yoshitsune
  ****

  Rolničky, rolničky, kdo pak koledníkovi ustřelil hlavu, tralalalalala, rolničky, rolničky, co to zvoní v hlavě toho kluka, to bude asi jenom nějaká dělobucha. Je docela ironické, že děcka co přežili návštěvu babičky a dědečka, z roku dva tisíce patnáct, se opět setkávají, aby čelili novému zlu, které má opravdu vánoční ducha. Byť je zde absence gore, protože Austrálie, tak i tak je velice povedené a napínavé, ze začátku se tváří jako home invasion a však v polovině se z toho stane takové vánoční Funny Games. Zlo je zde zahráno a zpracováno velice povedeně, o to víc sem však fandil víc holčině, která si umí poradit a jen tak něco ji nerozhodí. A ano, mohlo to být delší, víc mrtvol a absence gore opravdu mrzela, ale ta délka byla asi nejvíc na škodu, zlo by tak mohlo dostat více prostoru, jelikož byla fakt geniální.(28.10.2017)

 • PavelVanekArt
  ***

  Tvrdilo se, že se jedná o horrorovou verzi Sám Doma. Místo pastí na zloděje jsem dostal dementní děti, psychopata a cenzurované násilí. Takže jsem dostal mix komedie Sám Doma a násilného Funny Games. Jenže ani jedno z toho nejede na 100%. Vánoční atmosféra, spratek na hlídání zamilovanej do své hlídačky, do baráku se nasere zloděj a chvilku to i vypadá na nějakou tu zábavu, jenže se to přetočí do jiných vod a ve výsledku jde jen o hloupé představení hloupého násilí. A ten spratek mi pil krev po celou stopáž. Ne chováním, ale tím, že to byl prostě spratek. Chytrej, ale spratek. Nějak to asi nebudu dál rozmazávat a většina pochopila, že mi to nesedlo. Námět se snažil být originální, ale pokud už má člověk nějaký to home invasion a torture zvrácené hry na vraha a oběť za sebou, tak nedostane vlastně nic nového. Technicky je to komornější a dobrý, herecky fajn, ale přišlo mi, že tomu hodně chybí a hodně přebývá. Poslední scéna (v titulcích) tomu uškodila. 3* a.k.a 55%(6.11.2017)