Safe Neighborhood

Scénografie:

Richard Hobbs

Kostýmy:

Anna Cahill

(Obligátní doporučení nejdřív si pusti film a pak až číst komentáře).Tyhle horory z amerického předměstí ve vánočních kulisách prostě mají svoje zvláštní kouzlo, ta poklidná kolébající atmosféra vánočního klidu, náhle narušená něčím hororovým má daleko větší efekt, než kdyby se film odehrával v jakémkoliv jiném období. Chris Peckover to moc dobře ví a s tématem vánoc sice pracuje v pozadí, ale do filmu ho zapracovává naprosto skvěle a využívá veškerý jeho potenciál. Better Watch Out je home invasion horor s plot twistem, který vám zakroutí krkem o 180 stupňů. Plot twist, který naprosto mění celý vývoj filmu a obrací diváka do úplně jiné pozice. Hlavním stavebním kamenem filmu se pak stává Levi Miller, ten kdyby se narodil dřív, mohl by v klidu hrát spratka ve We Need to Talk About Kevin. Udělat z dětského herce hlavního záporáka chce odvahu. Miller rozhodně nezklamal, s tím jeho punchable obličejem hraje na nervy jako na struny u kytary a ve své roli se vyloženě vyžívá. Chris Peckover si pohrál s home invasion žánrem a natočil na něj takovou svou variaci, která skvěle baví, rychle odsýpá a dokáže neustále překvapovat.(16.10.2019)

Průměrný, dalo by se říct takový odlehčený horor, který nelze brát příliš vážně, protože místy působí opravdu komicky. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců, nicméně právě ta nevěrohodnost určitých situací mi na tom vadí asi nejvíc. Rozhodně to nemá špatný koncept i dobré momenty, ale najdou se i chvíle, které jsou výrazně slabší. Závěrečný twist nepotěšil. :-) 60%(2.1.2018)

Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby.. snímek od kterýho jsem toho fakt moc nečekal mi přichystal paradní podívanou.. filmy s dětma v hlavním rolích mam rád a Better Watch out patří k těm nejlepším, který jsem zatim viděl.. Levi Miller mě začal zajímat a doufam, že s nim v budoucnu uvidíme víc kvalitních filmů.. potěší krátká stopáž..(18.10.2017)

• silentname

Možno som človek, pre ktorého nebol tento film napísaný a zrežírovaný. Nebudem sa tomu brániť. Koniec koncov, koncept v "Better Watch Out" je dostatočne unikátny, neopozeraný a môže priniesť niečo nové. Ale ono je to dvojsečná zbraň. A kým v prípade viacerých ľudí, ktorých názory rešpektujem a nebudem im ich brať sú názory na film pozitívne, u mňa sa vďaka tomu sám bodol do hrude a vykrvácal na podlahe. Čo pre mňa začalo ako home-invasion film asi mal zostať v tomto štýle a neuberať sa inými cestami, lebo by som si to asi bol schopný viac užiť a dokázal v tom nájsť zaujímavejšie momenty. Teraz som v situácii, kde absolútne neviem, čo som vlastne práve videl a ani nechcem premýšľať nad tým, čo som vlastne videl. Pretože je mi jasné, že čím viac budem vo svojej hlave rozoberať to čo som videl a čo sa tu udialo, o to viac sa to bude vo mne zakoreňovať a o to viac budem chcieť bojkotovať filmy s podobnými témami. Odstránim to teda hneď z fleku. Hlavný hrdina Luke je podľa mňa neskutočne neznesiteľný. Nie je nič, čo by som na ňom vyzdvihol a radšej sa nebudem snažiť dostať do jeho hlavy, lebo asi ani nechcem poznať, čo sa v nej odohráva. A film je neskutočne milý, že nám ani nikdy nič nevysvetlí. Nedá nám žiadny náznak, žiadne vysvetlenie, žiadne nejaké informácie, ktoré by nám vedeli povedať niečo viac. A výsledne to pre mňa potom vypáli len jedným smerom. Ako? Bezducho! A keď ho máme sledovať počas celého filmu, verte mi, bolo to pre mňa utrpenie. Ale ako vidím, som vo výraznej menšine a nebudem sa tu hádať. Každý má právo na svoj názor. A možno je fajn, že sa vie občas niekto pri filmoch vie ocitnúť aj na druhej strane. Pretože je treba vidieť obe strany mince. Čo tento film pre mňa zachraňuje sú Ashley a Garret. Ich postavy sú podľa mňa dobré a myslím si, že o nich sa reálne aj skutočne niečo dozvieme. A niečím si prejdú. A niečo sa v nich zmení. Priznám sa, že by som veľmi rád rozobral tu tento film viac detailne, ale nechcem dávať spoilery pre tých, ktorí nevedia, čo budú od filmu čakať. A možno budú tak (ako viacerí) radi, že nevedia čo sa deje. Lenže to čo začalo pre mňa ako zaujímavý film výsledne skončilo ako absolútna katastrofa, akú som naposledy videl vo filme "Knock Knock". Ak sa vám film páčil, super. Ale ja rozhodne do fanklubu patriť nebudem a nechcem. Radšej sa od tohto filmu budem držať čo najďalej. A je skutočne škoda, že Aleks Mikic nestihol rozbiť Levimu Millerovi hlavu. Bol by z toho oveľa krajší film. Hodnotenie: D-(8.12.2017)

Filmy s vianočnou atmosférou, ale netypickým žánrom ma vždy bavili, preto som sa tešil aj na túto trochu drsnejšiu verziu Sám doma a síce film je nakoniec vlastne dosť iný, než som čakal, ale aj tak som s výsledkom dostatočne spokojný. Film hlavne klame tým, že sa snaží tváriť ako spomínaný Sám doma a veril som, že jeho drsnejšiu verziu aj uvidím, ale tvorcovia nakoniec prídu so zvratmi, kvôli ktorým sa dej začne uberať odlišným smerom, s čím som mal najprv trochu problém, ale našťastie som si po chvíli zvykol a bavilo ma to. Poteší, že film už od úvodu získa tú pravú vianočnú atmosféru a veľmi sympatické postavy, ku ktorým som si vytvoril vzťah prakticky okamžite. A tak keď sa to už rozbehne, na čo ale určite netreba dlho čakať, už som bol správne naladený a postavám som fandil. Aj napriek tomu spomínanému chvíľkovému sklamaniu mi to dejovo príde dostatočne zaujímavé, žiadne hluché miesta som nenašiel, takže aj napriek tomu, že sa dej odohráva len v jednom dome je to nadmieru svižné a celý čas si to udržuje obstojnú úroveň zábavnosti, takže celkovo ma to určite bavilo. S obsadením nemám najmenší problém, všetky tri hlavné postavy sú dobre obsadené a aj typovo zaujímavé a ten zvyšok presne splní svoj účel. Po hororovej stránke tu síce nie je o čo stáť, o atmosfére alebo napätí tu nemôže byť ani reči a tých pár úmrtí je mimo záber, čo ma vzhľadom na eRkový rating mrzí, ale aspoň to má taký správny sadistický štýl a prítomnosť pravého psychopata vo filme vždy poteší, takže sa to celkom vynahradzuje. Vizuálne sa na to pozerá veľmi dobre a vianočná atmosféra funguje. Takže nie je to film, ktorý by sa mi chcelo pozerať opakovane, ale páčilo sa mi to, nemá to výraznejší zápor a pri správnej nálade je to viac, než slušná zábava. 72%(21.10.2017)

• - Na začiatku filmu môžeme vidieť Garretta (Ed Oxenbould) hrať populárnu hru vydavateľstva Endnight Games, "The Forest". (drake31)

• - Spoiler: Počet mrtvých: 3 (hansel97)