Joseph Rearden je britský agent pracující v utajení. Jeho úkolem je stát se tím, kým on sám není – zlodějem a trestancem, pokud to situace vyžaduje. Jeho dalším úkolem je vyváznout se zdravou kůží. Paul Newman v hlavní roli napínavého thrilleru režírovaném legendárním Johnem Houstonem podle scénáře Waltera Hilla (48 hodin). V dalších rolích uvidíte Dominique Sandu, Harryho Andrewse a Iana Bannena. James Mason (Newmanův protivník v Rozsudku) hraje nepřátelského agenta ukrytého za maskou člena parlamentu a proslovy, plné práva a pořádku. Ačkoliv se příběh odehrává za studené války, zima vám při sledování Mackintoshova člověka určitě nebude. (oficiální text distributora)

Han22

Mackintoshův člověk to je název, který jsem párkrát zahlédl v TV programu, ale nikdy jsem to neviděl. A je to i přes nízké hodnocení solidní špionážní thriler. Newman hraje ležérně cynického agenta a dává tomu šmrnc, má to takovou tu syrovou britskou atmosféru, nehodící se ale zajímavou hudbu a příběh? Hlavní hrdina dostává úkol... načež ukradne diamanty, je vyšetřován, souzen a končí v kriminále. Proč? Škoda prozrazovat, v průběhu se vše dovíte. A to mám rád, takový ty filmy, kdy netušíte kam to všechno povede. A když už jsou karty rozdány a víte kdo co a proč, přijde napínavé finále s nečekaným vyústěním v kostele. Není to úplně strhující film s nějakými super záporáky, ale rychle to uteklo a zkrátka mi to sedlo do noty. ()

pollstro

Předvídatelný a neprůbojný příběh britské špionáže a kontrašpionáže, který je i přes svoji zřetelnost uspokojivým zástupcem thrillerového žánru, ve kterém má Huston nepochybně své obrovské ambice, které zde ale nejsou ani zdaleka tak bohaté jako v jeho rané tvorbě, ale i přesto vypráví zajímavě napínavý příběh se zřetelnými náznakem důrazu na atmosféru, výpravné lokality a vedlejší postavy. Skutečné špionážní filmové prvky lze velmi obtížně zaznamenat a tvůrčí smysl a sympatie pro tento sub-žánr skutečně chybí v tom hlubším a detailnějším kontextu, ale v obecném filmovém měřítku přiměřeně zábavný, ačkoliv staromódní thriller, který především v první polovině vtáhne diváka do atraktivní matoucí logické hry. Nelze se nezbavit spojitosti s Roztrženou oponou od Hitchcocka, ve které Newman taktéž hrál. ()

jerabin

Docela slušná kriminálka s těžkou uvěřitelným scénařem, kterou táhne Paul Newman (ostatně vznikla na jeho popud). Člověk by ale od spojení Huston - Newman čekal trochu víc. ()

Sofius

Zklamání. Kdyby ten film natočila skupina ochotníků, výsledek by nebyl moc odlišný. Jako knížka to nejspíše bude o dost lepší, protože film selhává jak scénáristicky, tak herecky. Speciální zmínku si zaslouží i konec, který místo vygradování prostě film najednou utne asi nejtrapnějším možným způsobem. ()