Psychologický thriller na motivy skutečných událostí se odehrává na maďarském venkově v šedesátých letech minulého století, kdy městečkem Martfü otřásla série brutálních vražd. Psychotický zabiják stále slídí po okolí a vraždí mladé ženy, zatímco nevinný muž je neprávem obviněn a odsouzen za zločiny, které nikdy nespáchal. Odhodlaný detektiv přijíždí na místo činu a brzy se stane případem posedlý, neboť je pod tlakem státního zástupce, který chce vidět pachatele viset. Lapeni v dusivém společenském, politickém a psychologickém prostředí socialistického Maďarska se brzy ocitneme zapleteni v pavučině složitého spiknutí a znepokojivého dramatu. (HBO Europe)

pushover

Pěkná atmosféra a solidní kamera. Herecké výkony jsou místy rozpačité, ale pořád to strčí do kapsy tuzemskou filmovou tvorbu. ()

Mamlas

Takové nijaké ala HBO, nudné, pomalé, blbá kamera, dabing, moc keců. S přeskakovàním se na to dalo dodívat. ()

stone

Regionální produkce HBO většinou nezklame. I tentokrát je kvalita standardní, ale za víc jak 3* to není. ()

Coliseum

Píše to tu každej druhej a tentokrát se s masou rád ztotožnim. Mohla to bejt pecka za roh, ale nehoráznost v jednání vraha je kozy řezající. Kriminalistům bych na druhou stranu jejich omračující lapsusy a diletanství nevyčítal, ono se těžko vyšetřuje vraždění, natož sériový, v zemi, kde vrazi neexistujou. ()

MT_Y

Film byl zajímavý, koukatelný apod. Ale, Teda těch sexuálních scén si mohli odpustit. Bylo to až už trapné. Jinak bych dal 5 hvězd, ale vzhledem k tomu že to bylo už až obtěžující, tak dávám 3 hvězdy - 53% ()

Saxos

Dobře zpracované téma maďarského sériového vraha Páli Bornára. Vše dobové. Bohužel žádné další informace nejsou dostupné. ()

fooggyy7

Takový ten socialistický realismus. Je to jenom 60 let zpět. Změnilo se něco. Ten film totiž vůbec není o vraždách, ale o politice. Sluníčka jsou totiž i v Maďarsku ()

Ace.A.T.L.

Doba, do který je to přenesený, je ztvárněná parádně a člověk by až věřil, že se to v tu dobu točilo, což je vždycky super stav, kdy se divák nemusí soustředit na detaily doby a užívá si film. Atmosféra temná(temnější tím, že je to podle skutečnýho případu) a rozhodně Maďaři diváka neštřili a mě velice potěšili. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

Mark1983 odpad!

Tak tenhle snímek o dalším sériovým vrahovi dle mého úhlu pohledu patří v tomto žánru k těm nejnudnějším, což jsem přesvědčený, že se to dalo zpracovat o dost lépe - jako působivěji, mysteriózněji, profesionálněji a přirozeněji. A samotný představitel vraha vypadá hodně nelichotivě, když se po celou dobu tváří jako vyoraná myš. Ale když se zamyslím, hodně snímků dle autentického příběhu o sériovém vrahovi se nepovedlo. Málo filmů tohoto žánru se filmařům povede, ač to ve většině případů, jak se obecně praví, odfláknou. ()

draxxi

Velmi zdarila retro kriminalka... Jen myslim, ze nebylo nutne tak detailne ukazovat pachatelovo nekrofilni uzivani. To co mi v drsnych hororech a thrillerech nevadi, mi tady, v pribehu podle skutecnych udalosti pripadalo drsne, nevkusne a zbytecne... 7/10/2023 71% ()

hujerita

Výborný film. Skvelá atmosféra, policajti ako vystrihnutý zo života, kamera super a vrah úplne normálny naozajstný. Maďari prekvapili výborným thrillerom. ()

manolo1

Kdyby soudruzi vědci vymysleli viagru o nějaký pátek dříve, nemusel by chudák hlavní hrdina pošahaný uřezávat ženám prsa aby se mu postavil :-) ()

StandikK

Film je docela kvalitní. V polovině však ztratí svůj dech, na konci jej zase nabere, ale dívat se na to dalo. Zabiják je docela přesvědčivý a navíc vraždy promakané a nechybí ani napětí. Za mě slušná podívaná. ()

3logix

Mimoriadne kvalitne spracovaný film z maďarskej dielne podložený skutočnými udalosťami. Taktiež sa im podarilo podľa môjho názoru vystihnúť dobu, v ktorej sa príbeh odohrával. Úprimne sa čudujem, že tento film tu má dosť biedne hodnotenie, zatiaľčo niektoré absolútne prehnané nelogické hollywoodske trápnosti na štýl nového "IT" (v ktorom tlupa malých chlapcov vraždí zlého klauna terorizujúceho celé mesto), tu žne úspechy. Nuž čo, zrejme je to len obraz o "náročnosti" dnešného priemerného diváka. ()

MAsakRA

Celkem fajn detektivka, ale měl jsem problém s rozeznáním postav. Že tam jsou dvě různé rudovlásky, mi došlo, až kousek před koncem. :) ()