Mám rozprávkový dom, s vysokou strechou kdesi pod nebom... je to presne 50 rokov, kedy zvíťazil Karel Gott s touto piesňou na prvom ročníku festivalu československej populárnej piesne Bratislavská lýra 1966. A po polstoročí si ju maestro opäť zaspieval na megakoncerte Lýra 50, na ktorom vystúpilo vyše 70 účinkujúcich s troma desiatkami nestarnúcich hitov tejto autorskej súťaže v podaní ich pôvodných interpretov, ale aj mladých spevákov v novom aranžmáne. (STV)

Autogram

Trochu slabší rozjazd a roztočili to až starí profíci a Kapely starnú. Škoda len, že Lehotský nemal svoj deň a spieval v pomalšom rytme, ako hrala kapela. Ďalej už žiadni profesionáli nesklamali, nadšený som bol, keď spieval Olympic, Elán, ale aj Partlová dala Vyznanie veľmi slušne. S akou ľahkosťou vystúpil Chodúr s ťažkou Piesňou o rodnej zemi, to bolo na neuverenie. Adamec stihol aj mierny trapas a Nagy novou úpravou domrvil Kristínku tak, že si musím urýchlene pustiť originál. Oceňujem na tejto akcii, že je to skutočný koncert, ide len o hudbu a zaobišlo sa to bez nejakých zbytočných vtipných predelov a dokonca aj moderuje to len hlas v pozadí, nanajvýš samotní interpreti. ()

janesX

Vrcholom koncertu bola nepochybne Mirka Hartlová. Pre mňa asi aj vrcholom dňa, vôbec som netušil, že tu žije tak dobrá a ešte aj pekná speváčka. Zisťujem že dosť času venovala Paneláku, čo je škoda, teda určite  minimálne pre mňa, keďže to nepozerám. Plusy za mňa má aj Katka Hasprová a možno aj Lukáš Adamec (jeho vypadnutie textu pobavilo nie len mňa). Mínusov bolo viac, ale stačí keď spomeniem Kulyho a to jeho večné vibrato v hlase, ktoré ma už fakt nebaví. ()