Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kolem r. 1640 se v okolí Milána vyostřilo nepřátelství mezi rodinami Alberzziů a Cornerů - obě si dělají nárok na stejnou půdu. Bratři, dvojčata Ferrante a Ippolit Alberzziové, jsou téměř jedna duše, jedno tělo. Ippolit dostane nápad, jak vyzrát na Cornera - když zaplaví půdu vodou a začnou pěstovat rýži, Corner o pozemky ztratí zájem. Přesto, že je to nákladná záležitost, otec souhlasí. Ferrante zastavuje kočár, v němž jede půvabná dívka Lívia vracející se z kláštera a Ferrante se do ní na první pohled zamiluje. Lívia je však Cornerovou dcerou, proto musí svou lásku držet v tajnosti. Jejich prostředníkem se stává Ippolit, jenž však zneužije bratrovy důvěry. Ferrante navrhuje Lívii útěk, dívka je zmatená, protože její srdce už patří oběma bratrům. Federico Corner zuří, že přichází o půdu, na kterou si dělal nárok, a situaci řeší cestou násilí. V ozbrojeném konfliktu Ippolit při pronásledování domnělého nepřítele omylem zastřelí Lívii (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

DaliX 

všechny recenze uživatele

Nie som nijaký fanúšik historických filmov v televíznom spracovaní a ani tá talianska kinematografia ma extra neláka ale tento film sa mi páčil. Samozrejme odhliadnuc od výpravy, trikov a hereckých výkonov, ktoré su mimochodom presvedčivé všetko zachraňuje zaujímavý scenár s mnohými dejovými zvratmi. Začína to klasicky, dvaja bratia Ipolito a Ferante sa zamilujú do tej istej ženy. Problém je však v tom, že ich rodiny sa od nepamäti nenávidia. Osud však všetko zmení, ich láska zomiera (aspoň to tak vyzerá) a z jedného sa stáva obávaný pirát, z druhého jeho úhlavný nepriateľ. Nicholas Rogers mi na hlavného hrdinu perfektne sadol (určite lepšie ako temný mág Tarabas) ale celkovo majú Piráti tú úžasnú atmosféru a skvelé rozprávanie, ktoré si vás získa (na televízny seriál je to viac ako slušné), vývoj postáv, výbornú hudbu a zvyčajne naivnú romantiku ako z mexickej telenovely. Možno by som išiel s hodnotením aj nižšie (a oprávnene) ale je to viac menej nostalgia a zakaždým keď to beží v telke si to rád pozriem. A koniec koncov, psychopatická Lívia s výzorom ala Two-Face, nemá chyby takže je rozhodne na čo sa dívať. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Podle mě velmi povedená 4 dílná mini-série. V každém dílu dostaneme jinou zápletku, jiné dobrodružství, přesto se příběh odehrává jako celek. Já tento seriál viděl před mnoha lety v televizi a hodně se mi líbil, a teď po letech jsem ho konečně našel a mohl si ho vychutnat znovu. Líbí se mi ten příběh, kdy se bratři Ferrante a Ippolit kvůli ženě znepřátelí, aby se následně znovu shledali. Z Ferranta se však stane pirát Malasorte (a tahle část je nejlepší) a z Ferranta se stane Du Bois. Po celý seriál nás navíc doprovází skvělá hudba. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Horší scénář aby člověk pohledal (věty jako: co je to láska už ani neřeším). Horší herecké výkony aby pohledal. Horší milostný trojúhelník aby pohledal. Dialogy jsou místy na úrovni mexické telenovely, zvlášť to, co předvádí Lívia, tomu já tedy říkám "výkon". A Nicholas Rogers měl zůstat u předvádění podlíkaček. Celkově je to místy hodně blbá pohádka pro věkovou skupinu 6+, místy vcelku dostačující věc s geniální hudbou, které se nedostalo ani pořádného soundtracku... ()

tommmy89 

všechny recenze uživatele

Presne tento TV seriál sa mi vždy páčil, keď ho pustili. 2x som videl všetky časti z neho a určite by som neváhal ani chvíľku a pozrel by som si ich znovu ! :) Piráti z Karibiku je film o inom garde (trochu viac efektov, šarmantný herci ...), ale tento je svojou obyčajnosťou a klasickým scenárom prekvapivo dobrý. Vrelo odporúčam ! 4* ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Bratři Ferante a Ipolito se oba zamilují do Livie. Při souboji o její přízeň je Livie zraněna a Ferante s Ipolitem utíkají z Itálie, protože se domnívají, že ji zabili. Ferante se stane pirátem, Ipolito se dá do služeb francouzského krále. Trochu přihlouplé. Ale když má někdo rád romantiku a takové ty patetické příběhy(a alespoň trochu se mu líbila Princezna Fantaghiro), tak se u Pirátů slušně pobaví. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)
  • Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)
  • Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)

Reklama

Reklama