Piráti (TV seriál)

Piráti Karibiku

Piráti

Dobrodružný

Itálie / Německo, 1999, 4x90 min

Nie som nijaký fanúšik historických filmov v televíznom spracovaní a ani tá talianska kinematografia ma extra neláka ale tento film sa mi páčil. Samozrejme odhliadnuc od výpravy, trikov a hereckých výkonov, ktoré su mimochodom presvedčivé všetko zachraňuje zaujímavý scenár s mnohými dejovými zvratmi. Začína to klasicky, dvaja bratia Ipolito a Ferante sa zamilujú do tej istej ženy. Problém je však v tom, že ich rodiny sa od nepamäti nenávidia. Osud však všetko zmení, ich láska zomiera (aspoň to tak vyzerá) a z jedného sa stáva obávaný pirát, z druhého jeho úhlavný nepriateľ. Nicholas Rogers mi na hlavného hrdinu perfektne sadol (určite lepšie ako temný mág Tarabas) ale celkovo majú Piráti tú úžasnú atmosféru a skvelé rozprávanie, ktoré si vás získa (na televízny seriál je to viac ako slušné), vývoj postáv, výbornú hudbu a zvyčajne naivnú romantiku ako z mexickej telenovely. Možno by som išiel s hodnotením aj nižšie (a oprávnene) ale je to viac menej nostalgia a zakaždým keď to beží v telke si to rád pozriem. A koniec koncov, psychopatická Lívia s výzorom ala Two-Face, nemá chyby takže je rozhodne na čo sa dívať.(11.10.2010)

Tiše a nekriticky od dětství tenhle seriál zbožnuju, hráli jsme si podle něj na piráty. A taky tam hraje Nicholas a ta romantika, ta osudovost, ta hudba když koráby (vypadají jako opravdu opravdové), brázdí moře. Má to v sobě takovou tu Italskou pompu, vznešená slova o lásce a dialogy jsou někdy tak plytké až by se vám chtělo brečet. Přesto v tom něco je.(25.8.2013)

• salahadin

Horší scénář aby člověk pohledal (věty jako: co je to láska už ani neřeším). Horší herecké výkony aby pohledal. Horší milostný trojúhelník aby pohledal. Dialogy jsou místy na úrovni mexické telenovely, zvlášť to, co předvádí Lívia, tomu já tedy říkám "výkon". A Nicholas Rogers měl zůstat u předvádění podlíkaček. Celkově je to místy hodně blbá pohádka pro věkovou skupinu 6+, místy vcelku dostačující věc s geniální hudbou, které se nedostalo ani pořádného soundtracku...(9.5.2011)

Neuvěřitelná slaďárna spojená s naivní romantikou a prodchnuta dobrodružným nádechcem. Ó ano! Patetická, ale přesto nádherná hudba? Ó ANO! Tu televiznost to sice opravdu nezapře a bystré oko uzří nejednu nesmyslnost či dokonce směšnost. Avšak sice to úplně nechápu, ale tohle dílo je prostě moje totální srdcovka. Tak banální, tak naivní, ale přesto tak krásné. Možná právě tím, nebo jakousi svou osudovostí.(15.7.2010)

Na televizní sérii lehce páchnoucí telenovelou nakonec docela uspokojivé. Ten psycho 4. díl byl sice jak pěst na oko (scénaristovi evidentně došly nápady a předávkoval se tujonem), ale celkově to má spád, nenudí a je vidět snaha. I ty lodě vypadají celkem k světu, z herců ovšem vynikne jen kočkožrout Mario Adolf. Když to srovnám se současnými "pirátskými" filmy a seriály, zvyšuji na 4.(27.8.2014)

• - Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)

• - Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)

• - Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)