Piráti (TV seriál)

Piráti Karibiku

Piráti

Dobrodružný

Itálie / Německo, 1999, 4x90 min

Nádherná dobrodružná podívaná, na které mně vadí maximálně tak přeslazené milostné scény a nesmyslná znalost veškerého dění na světě v minulosti i budoucnosti v podání indiánského náčelníka. Historie 17. století je chvílema pojata zcela romanticky, chvílemi dost realisticky. Herci mohli být kvalitnější, ale zase jsou pohlední a do příběhu zapadli, skvělá je výprava a především hudba. Zajímavá role piráta zvaného Ďábel je skvěle ztvárněná Mario Adorfem, někdejším představitelem Santera. Nechybí ani Remo Girone a to opět v roli padoucha (viz. seriál Chobotnice).(24.1.2007)

• salahadin

Horší scénář aby člověk pohledal (věty jako: co je to láska už ani neřeším). Horší herecké výkony aby pohledal. Horší milostný trojúhelník aby pohledal. Dialogy jsou místy na úrovni mexické telenovely, zvlášť to, co předvádí Lívia, tomu já tedy říkám "výkon". A Nicholas Rogers měl zůstat u předvádění podlíkaček. Celkově je to místy hodně blbá pohádka pro věkovou skupinu 6+, místy vcelku dostačující věc s geniální hudbou, které se nedostalo ani pořádného soundtracku...(9.5.2011)

Bratři Ferante a Ipolito se oba zamilují do Livie. Při souboji o její přízeň je Livie zraněna a Ferante s Ipolitem utíkají z Itálie, protože se domnívají, že ji zabili. Ferante se stane pirátem, Ipolito se dá do služeb francouzského krále. Trochu přihlouplé. Ale když má někdo rád romantiku a takové ty patetické příběhy(a alespoň trochu se mu líbila Princezna Fantaghiro), tak se u Pirátů slušně pobaví.(12.4.2003)

Nie som nijaký fanúšik historických filmov v televíznom spracovaní a ani tá talianska kinematografia ma extra neláka ale tento film sa mi páčil. Samozrejme odhliadnuc od výpravy, trikov a hereckých výkonov, ktoré su mimochodom presvedčivé všetko zachraňuje zaujímavý scenár s mnohými dejovými zvratmi. Začína to klasicky, dvaja bratia Ipolito a Ferante sa zamilujú do tej istej ženy. Problém je však v tom, že ich rodiny sa od nepamäti nenávidia. Osud však všetko zmení, ich láska zomiera (aspoň to tak vyzerá) a z jedného sa stáva obávaný pirát, z druhého jeho úhlavný nepriateľ. Nicholas Rogers mi na hlavného hrdinu perfektne sadol (určite lepšie ako temný mág Tarabas) ale celkovo majú Piráti tú úžasnú atmosféru a skvelé rozprávanie, ktoré si vás získa (na televízny seriál je to viac ako slušné), vývoj postáv, výbornú hudbu a zvyčajne naivnú romantiku ako z mexickej telenovely. Možno by som išiel s hodnotením aj nižšie (a oprávnene) ale je to viac menej nostalgia a zakaždým keď to beží v telke si to rád pozriem. A koniec koncov, psychopatická Lívia s výzorom ala Two-Face, nemá chyby takže je rozhodne na čo sa dívať.(11.10.2010)

Já to mam hodně rád, hlavně teda 2 a 3 díl, který jsou opravdu o pirátech. První díl je sice taky dobrej ale ten začátek přece jenom neni až tak zajímavej. Pak když se příběh dostane na vodu tak je to vynikající a vše vrcholí dobýváním pevnosti a větou ,,Panebože, čím to štřílejí?". No pak přichází dokonalej konec 3 dílu, kde skoro všichni dotyční umřou. No a 4 je takovej díl navíc, kterej neni nic moc ale rozhodně neurazí. Ve výsledku je to podle mě nejlepší film o pirátech snad kromě Pirátů Karibiku 1. Ostrov hrdlořezů nic moc, Černej Korzáz dobrej, ale ne tolik a poslední pirát, to už si ani nejsem jistej jestli to bylo o pirátech, ale byla to blbost.(4.1.2011)

• - Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)

• - Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)

• - Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)