Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

JoSte

Na první pohled příliš podfinancovaná bezduchá rádoby nechutná vyvražďovačka. Snahu nelze upřít, ale nešlo to brát vážně, ani se moc zasmát, ani se znechutit, takže zbyla vesměs nuda. Pouze pro nadšené fanoušky Jacksona. ()

bobrux

Naprosto šílený úlet. Jednoduchá zápletka, jednoduché postavy, ale naprosto dokonalá zábava. Jedna nechutnost střídá druhou a člověk neví, jestli má křivit obličej hnusem, nebo smíchy. ()

troxor

Perfektní komedie, která sice není takový masomlýnek, jako Jacksonova pozdější tvorba, svou dávku nechuťáren ale film nabízí. Hlavní postava filmu, Derek, má pod čepicí (kdo neviděl, nepochopí). Možná proto ho napadne vzít motorovou pilu a nasekat zlotřilé vetřelce na velmi jemné plátky... Příběh ale není podstatný - mám takový pocit, že u tohohle žánru je totiž podstatné jen jedno - jestli máte silný žaludek a lehce úchylný smysl pro humor. Potom si tenhle zárodek Jacksonových dalších zvráceností "vychutnáte", stejně jako si vesmírní kanibalové pochutnají na mozku svých obětí... Jen nemůžu uvěřit, že tenhle pošuk mohl zfilmovat Pána Prstenů.... ()

jesus666

Geniálne. Neodporúčam nikomu, kto má za a) slabý žalúdok za b) chce tento film brať vážne za c) chce tam hladať nejaký zmysel alebo posolstvo ()

paolito

Mozky!!! Tenhle film je neuvěřitelný maso, byť Braindead je ještě brutálnější a vychytanější. Viděl jsem ho jako malý a docela dost mě to šokovalo. Pamatuju si jenom podivnou zelenou hmotu, co ty zombíci nebo co to bylo požírali a Petera Jacksona jak vyjídal mozek z hlavy své oběti... :) ()

gombarix

"novozélandský horor (1987)". Ne zcela běžná krajina původu a solidní stáří mě kdysi v programu neomylně nalákaly, takže jsem se dávno před dobou LOTRa seznámil s protinožčím géniem Peterem "Derekem" Jacksonem... a byl u vytržení. Něco TAK ujetého, nechutného a černočerně humorného se opravdu jen tak nevidí. Scéna, kdy si Derek shrabuje z cestičky kus svého mozku a cpe ho dírou zpátky do lebky, patří do mého Top 10. Braindead je ještě mnohem větší nářez, ale Bad Taste ho předčí dokonale bizarní atmosférou (byť ta je z většiny důsledkem amatérskosti celého počinu). ()

Dement

Jacksonův první celovečerní film je slušnej nízkorozpočtovej slasher, bohužel chvilkama trochu nuda, hlavně v první půlce. Pro mně osobně je Braindead víc zábavná sračička. ()

Fredy176

tak ted nevím ... buď je to ten nejlepší nebo ten nejhorší film jaký jsem viděl ... skládám poklonu panu Jackonovi za to, jak si dokázal poradit s nulovými financemi. Humor a nechotnosti se dokonale prolínají a závěrečné znovuzrození je scéna na kterou jen tak nezapomenu. Good Taste for all :o) ()

crha

Skvěle sebeironickej debut Petera Jacksona. Na první pohled smrdí dolarem, ale (i právě proto) se tolik povedl. Scény se předhání v nechutnostech, takže spoustě sucharům se určitě bude dělat zle. A to žraní blitek mě pobavilo. Fakt super, ale nechce se mi věřit, že se tolika lidem kanibalové líbí, protože je to podobné jako Troma filmy. Myslím že je to často póza a lidi si myslí že to je IN, protože je to Jackson. ()

jamesjimbo

ooooo, úchvatná osmdesátková podívaná petera jacksona, která vás zaručeně pobaví a mě třeba odrovnala možná ještě o chlup víc než legendární Braindead! ()

Ash_Black

„Co je to za blbost?“ ... „Mám pocit, že koukám na opravdu hnusný home video!“ ... „Přijde mi, že právě koukám na něco, co si natočil ty!“ - „Počkej, to jako vážně? Tak to je mi potom ctí!“ :-) Po týhle větě jsem zůstal i nadále nepochopen. Proč by mi bylo ctí? Protože na všechny ty masky, vtipy a nápady, kde všemu kraluje sám Peter Jackson s potterovskou šálou okolo krku a s motorovkou v ruce, prostě nejde zapomenout! Ano, je to udělaný na koleně a vy si toho hravě všimnete (což řadě lidí, viz. začátek komentáře, bude vadit). Avšak, to „ANO“ i podruhý, protože z toho sálá totální nadšení a zapálení pro věc. „I was reborn!“, rovných pět. A možná přijdou i Beatles :-). ()

Hapretor

Tři hvězdy za Jacksonovu totální "necenzuru" stupidity a brutality. Na to, že snímek vzniknul jen díky jeho píli a jeho známým, to svým způsobem obdivuju. Taky obdivuju jeho myšlenkový pochody. Takový jako on, jen tak někdo nemá. A jěště víc obdivuju, že zrovna tento člověk pak natočí něco tak diametrálně odlišného jako je "Pán prstenů"! ()

kostej_

Lidstvo nedá mimozemšťanům svou chutnou kůži zadarmo – i kdyby to mělo být kdovíjak nechutné či legrační! ()

bulbasaur

Nizkorozpoctovost a ultimatna Bčkovosť snimky môže odradiť, avšak kto počiatočne znechutenie prekuše...čoskoro sa bude preveľmi baviť. Sprška absurdit, napadov a slabych trikov... a to cele sršiace humorom čiernym ako uhoľ posuva film do nadštandardných polôh. Svieži kus filmarččiny a excelentný vstup do dejin kinematografie pre pana Jacksona. Maš moje sympatie Petře. ()

char_t

"I am Derek, Derek's don't run!" Neskutečně nechutné, neskutečně vtipné a obecně neskutečné. Je celkem sranda pozorovat, jak Jackson pomocí naprosto amatérského vybavení dokázal natočit fungující věc, a ještě větší sranda je vidět, co všechno byl tehdy ochoten sám zahrát :-) ()