Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Circumscriptor

Prvotná úchyliareň Petera Jacksona, kde sa všetci vzájomne režú motorovými pílami, obliekajú sa do cudzej kože, pribíjajú do nôh kliny, požierajú mozgové tkanivo a podobne, každý to pozná. Určite neurobím chybu, keď si myslím, že Jackson musel trochu dozrieť aby sa v ňom jeho morbidita skoncentrovala a vymyslel Braindead, ktorý bol v mnohých ohľadoch lepší. ()

Borec3

"A kdo se teď postará o jeho voliéru?"... Derek letí směr tuny masa volajícího po naporcování :) speciální kousek ()

Han22

Must See filmeček. Ti kdo znají od Jacksona jen Pána Prstenů, se budou jen šokovaně zírat, my ostatní co známe Brain Dead můžeme spokojeně vrnět blahem. Krev, sliz, nechutné scény, neuvěřitelná brutalita a navíc jako bonus finální akce jak vystřižená z Komanda se zhruba stejným počtem mrtvol. Kdo tohle může a ještě neviděl, běžte a okamžitě si sežeňte!!! PS: Já jsem Derek. A Derekové neutíkají :-)) ()

NICOX

Já tomuhle filmu nikdy nepřišla na chuť. Nevím čím to je... protože třeba takovej Braindead mám fakt hodně ráda. 40 % ()

Spike23

Příklad filmu, kterých je tu strašně málo a nejde v nich kromě zábavy o nic jiného. Perfektních komicky brutálních a brutálně komických scének je tu nespočet, ale po hodině se u mě dostavil dost těžký stereotyp... Už mě prostě nudilo koukat na retardy se zbraněmi a dokonce kromě scény s motorovkou se už dost omezila i ta brutalita, takže to vlastně bylo už úplně o ničem. ()

martinez.

Tento film jsem už dlouho neviděl a mrzí mě to, ale v mládí to byla moje modla. A je to aspoň stejně tak dobré jako Braindead. Je to hrozně levný film a všude je označován jako vrchol amatérismu, ale je tak skvěle napsaný, každým okamžikem vtipný a zodpovědně připravený (masky, triky, gore) a natočený, že už mi jako amatérský ani nepřipadá a nejde jinak než si ho vrchovatě užít a vysoce ohodnotit. Není to jen ledajaká blbost a zvrhlost, na toto je zapotřebí hodně talentu, nadšení a filmové vzdělanosti a vzhledem k finančním nedostatkům během produkce i hodně cílevědomosti. Je to prostě vrchol splatteru a Tromu prosím zrušit. A Peterovi nejde ten postup na hollywoodský vrchol a k miliardám jinak než od srdce přát. ()

Bobek15

Bad Taste je v porovnaní s profesionálnymi projektmi, samozrejme, úplný outsider, no ako amatérsky počin je to úžasné. Chválim prácu partie kamarátov - amatérskych filmárov, ktorí dokázali za daných podmienok (nie moc priaznivých) vytvoriť toto dielo. Samozrejme, dej je primitívny, ale tie podomácky vyrobené rekvizity, masky, bábky, kečupy a všetko možné, to má svoje čaro. Je tu množstvo skvelých nápadov, čierneho humoru a vtipných hlášok. Chlapci si nakrúcanie museli neskutočne užívať! Avšak "len" 3* dávam preto, že zopár megaabsurdností (dopĺňanie mozgovej hmoty, atď) mi prišlo už naozaj trápnych a nadmerne nechutných a ku koncu som mal pocit, že tomu už dochádzajú gule a ja som sa už začínal mierne nudiť. No to nič nemení na tom, že: "Chlapci, klobúk dole!" ()

666Carnage

Je to prostě naprostá šilenost a ptákovina ale já se u toho vždycky pobavim. Zajímalo by mě jak by to dopadlo kdyby Petra Jacksona napodlo teď natočit něco takhle šilenýho, zběsilýho a obskurního a to s velkym rozpočtem. Asi by to byla sranda. Blicí oběd, doplňování kousků mozku je super. 90% ()

Zagros

Nebavilo mě to ani trochu a to jsem věděl do čeho jdu a žádná očekávání nebyla. Jacksonovo Braindead se mi docela i líbilo. Nejde jen o to, že to bylo krvavé a praštěné. Bylo to jednoduše nudné, nepochopitelné a řemeslně špatné. Jednu hvězdičku dává asi z toho důvodu, že i díky tomuto filmu se Jackson nějak vyvíjel a dospěl ke svému životnímu dílu - k Pánovi prstenů. ()

iXtr3m3

Jedna hviezda čisto za Jacksona. Videl som to ako krpec a viem, že to už v tých rokoch bol prúser, dnes by som to nedal bez tvrdého alkoholu alebo niečoho viac. ()

borec999

Ak zvážim že šlo o debut s rozpočtom 150 000 a ešte v 80. rokoch tak vôbec nie zlé. Mojou zrejme najväčšou chybou je, že ako prvý som od Petera Jacksona videl Braindead. No a pri ňom pôsobí Bad Taste len ako predjedlo pred kráľovským hlavným chodom. I keď aj v tomto nadšeneckom,béčkovom kúsku sa nájde pomerne dosť nesmierne krvavých,brutálnych,(nevkusne) vtipných momentov a bláznivých nápadov, to bez debaty. Ale kvôli nezáživnej prvej polovici, veľmi amatérskym hercom (a znalosti Braindeadu) ma to už jednoducho tak nezasiahlo. Preto za 3* a 55%. ()

DocBrown

Nejuchylnejsi film, co jsem videl. Smal jsem se, az jsem se za bricho popadal. Nikdy nezapomenu, jak si Derek (excelentni Peter Jackson) rozslapl kousek sveho mozku (ale nakonec nasel nahradu). ()

wosho

Po prvním vzhlédnutí pře 12 lety jsem to ohodnotil jako totální sračku. Časem jsem naštěstí vyzrál a dnes mě ta banda zmrdů z vesmíru vždy pobaví. Jediné co tomuto filmu chybí do dokonalosti byly prachy. Po technické stránce je to příšerné a většina herců ještě horších. ()

Slimak

Rozhodně sranda...Poloamatérské zpracování však jen přidává na nadšení nad tou absurditou...když to kdysi dávali v pátek v noci na Nově počkal jsem si až do té půl druhé....přece jenom...už ten obrázek na plakátě že...myslel jsem že jdu koukat na solidní horor ale to jsem tedy naletěl...bylo to něco daleko zábavnějšího a úsměvnějšího. ()

dopita

Ano já vim, že je to amatárskej film natočenej s minimálním rozpočtem, jenže co naplat, je to srágora. Abych to hodnotil líp, to bych to musel vidět tak před dvaceti lety, kdy se mi líbila kdejaká kravina. Dneska bych k tomu měl nostalgickej vztah a hodnocení by podle toho asi vypadalo. A dávat tomu vysoký hodnocení jenom proto, že je to prvotina Petera Jacksona - to teda ne. Nehledě na to, že Peter Jackson nikdy nebyl a nikdy nebude velký režisér. Jen celkem nadprůměrnej řemeslník s dobrými nápady. Je to s dobrým úmyslem natočená sračka, napěchovaná nudou. ()

Pitrson_CZ

No nechal jsem se zlakat dobrym hodnocenim a komentari...nazev filmu BAD TASTE aneb jak nesmyslne ztratit 88 minut je opravdu na miste! Absolutne nic me na tomto filmu nezaujalo ani nechytlo mou pozornost...leda tak kostymy prdelatejch smejdu z vesmiru. Uznavam ze je to z roku 1987 a bylo to natoceno s minimalim rozpoctem ale na takovouhle pakarnu jsem zvyklej od zacatecniku z filmove skoly a mozna ani to ne ! Peter Jackson zklamal :( natocil to sice na zacatku sve kariery ale ani s prihlednutim na vse zminene si tento kousek vice jak 1 hvezdu nezslouzi. Netusim co tedy ostatni hodnotili... ()

Tydlidáš

10/10 - Parádní Sci-fi z doby, kdy ještě Peter Jackson točil z lásky a jeho filmy měli osobitý kouzlo, litry krve a mozky na podlaze! ()