Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

cariada

Tak konečně jsem viděl pravý film ve 3D současní tvůrci by se měli inspirovat. Aneb jak skutečně vtáhnout diváka do děje. Jedna velká krvavá akce až do konce. Díky šílené vhs verzi (ale díky za ní) a jednohlasným komentářem (dnes už to působí dost archaicky) nemůžu dát plný počet, prostě jsem si to nevychutnal pořádně. Přesto krásná hororová klasika. Ps- skvělá hudba. ()

JohnnyD

Dokonalý príklad kladov i záporov talianskych hororov zlatého obdobia 70tych a 80tych rokov: na jednej strane precízny vizuál s dôrazom na masky a gore, podmanivá hudba (metal sa tu výnimočne hodil) a atmosféra, na strane druhej hrozní herci s ešte horšími postsynchronami a neskutočne otrasný scenár plný debilných expozičných dialógov a s naivným príbehom. Bohužiaľ v Demoni prevažuje to druhé. Najlepšia scéna je aj tak nádherne dekadentná scéna, kedy pankáč zbiera pankáčke žiletkou kokaín z prsu, čo ju strašne rajcuje. Rocknroll! ()

Falcor

Jedna hvězda za "hardgore" atmosféru jak po nechutně vizuální tak po hutně hudební stránce, druhá hvězda za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů, třetí hvězda rovněž za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů a čtvrtou si to zaslouží opět jen za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů....víc nic. ()

Gorehound

Pamätám si, ako som na ten film fascinovane hľadel, keď sa ešte nedal zohnať inak ako na kazete s rychlodabingom. Som rád, že kúzlo sa nestratilo ani po x-tom pozretí na blu ray, a nebolo to iba nezohnateľnosťou filmu. Neskutočné praktické efekty, myslím, že Stivalletiho vrchol. Wau, premeny na démonov aj gore efekty sánka dolu. Ďalej perfektný príbeh, ktorý vysvetľuje len toľko koľko je nutné a ostatné necháva na predstavivosti diváka. Nakrútrené je to krásne, množstvo nápaditých záberov, farebných ladení ako od producenta Argenta. Proste nápaditosť, ktorú by sme potrebovali aj do dnešnej doby, právom legendárna klasika v super prostredí kina a priľahlého Nemecka(hudba poplatná dobe tiež utkvie v pamäti), ktorá sa dá stále s nadšením pozrieť znova a znova. ()

BoPo

Co kdyby...Sam Raimi po úspechu Smrtelného zla dostal ponuku natočiť novú verziu Úsvitu mrtvých? Tak asi tak nejako vyzerajú Démoni. Veľa krvi, hnisu, deformácií, dentálnych a kožných problémov, a samozrejme dostatočné množstvo ženštin k záchrane. Samozrejme rok 1985 sa bohužiaľ nezaprie. Najväčším mínusom je absolútna absencia postáv schopných vyvolať sympatie či obavy o ich osud. Neprítomnosť aspoň niečo vysvetľujúcej mytológie tiež nepotešila. Jatka, ktoré zostárli viac než zúčastnení herci. ()

• V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)
  • Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)