Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

Anula666

Srdcová záležitosť z obdobia detstva, teraz to pozerám po rokoch a musím uznať že spracovanie (hlavne efekty) bolo oproti inej produkcii z tej doby veľmi amatérske. Rozdiel je samozrejme aj v tom že veľa vecí ako dospelý človek v rozprávke vnímam inak, ale dávam vysoké hodnotenie za obdobie kedy rozprávka vznikla a akú vášeň rozpútala vo svojej dobe. Herecké výkony sú tam absolútne kontrastné striedajú sa skvelé (Stuart Kim Rossi)  a veľmi zlé (Alessandra Martines - v prvom diele to fakt bolo občas zlé ale v ďalších dieloch sa zlepšovala), kostýmy tiež rovnako nesúrodé, nakoľko väčšina skvelá len samotnej hlavnej postave Fantaghiro akoby sa kostymérka chcela pomstiť. Čo vo filme ale funguje aj po rokoch je výborná hudba a krásne scény, z dostupných hradov a prírody vyťažili maximum. Vo finále sú ale moje pocity z pozretia po rokoch viac pozitívne aj keď som tam tie chyby dosť vnímala, dej a už uvedená hudba a scény to zachránili. A len na záver také pousmiatie ......je to rozprávka ale vnady krásnej Markety Hrubešovej zvádzajúcej Pavla Zedníčka teda zrovna pre deti nie sú najvhodnejšie :) ()

Koryntos

Princeznu Fantaghiró měla hrozně ráda moje kamarádka, právě ta, se kterou jsem byla o pár let později na Prcičkách. Tahle pohádka mě stála pár osamělých odpolední, protože kamarádka do toho byla tak zažraná, že se jí nechtělo ven. Mě Fantafhiró moc nechytla, jak to bylo rozdělené na několi dílů, tak mi to přišlo moc rozvleklé. ()

Eruwen

Na téhle pohádce jsem vyrůstala. Nejlepší byl pochopitelně první díl, ale ani ty další díly nejsou špatné (pro holky tam byl hlavně charismatický Tarabas), nicméně poslední díl byl vážně zbytečný. Sice se to stejně jmenovalo a hrála to stejná herečka, ale už to bylo něco jiného.. Ale, abych se vrátila k tomuto dílu, je to krásná pohádka se spoustou krásných scén a záběrů a zrátka se na to můžu hrdě dívat i teď. ()

sivka jn.

Rozprávka ako pre deti tak pre dospelých na pekné nedeľné popoludnie. Fantaghiró predstavuje pre mladé dievčatá vzor nezmara a pre chlapcov vytúženú slečnu  To, že som si v 10 rokoch strčila nožničky do vlasov a odšmykla si prameň vlasov podľa vzoru hlavnej hrdinky hovorí za všetko (až na to, že ona použila meč ;-)). ()

Elenor

Chápu, že jsou pro nejednoho našince italské pohádky nepochopitelné, ba těžko stravitelné (mluvící předměty, kýčovitost), ale pro mě měly vždycky zvláštní kouzlo. Dát pět hvězdiček mi brání dvě věci: za prvé (pro mě) naprosto nepřitažlivý princ a za druhé fakt, že Bavův Dračí prsten se mi vždycky líbil o chloupek víc...;-) ()

• Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)
  • Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)