Reklama

Reklama

Ostrov zvaný Země

(neoficiální název)
  • USA This Island Earth (více)
Trailer

Obsahy(1)

Renomovaný jaderný vědec Dr. Cal Meacham přežije bezmála vlastní smrt, když se jeho stíhačka stane za letu neovladatelnou. Neznámá síla však převezme řízení a bezpečně dopraví stroj na zem. V jeho laboratoři se objeví podivné součástky, které nikdo neobjednal. Vědec s pomocí svého asistenta sestaví revoluční komunikátor, z jehož obrazovky k němu následně promluví neznámý muž, vystupující pod jménem Exeter. Meacham je jím vyzván k zapojení se do tajného projektu. Přes prapodivné okolnosti tohoto setkání zvědavost mladého vědce dovede až na palubu nabídnutého bezpilotního letadla. Po několika hodinách letu se muž ocitá v Exeterově sídle, kde se setkává s dalšími vědci. Nevídaná koncentrace světových vědeckých špiček a podivné hostitelovo chování však nevěstí nic dobrého. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jedno křáplý polonudný atom age sci-fi, který (možná) splní očekávání az v druhé polovině, kdy dojde na předpotopní trikový orgie, ionizační vrstvy, přeměňovací tubusy, daleký vesmíry i zlýho ufomutanta. V hlavní roli slušně přehraný Rex Reason (skoro lepší jméno než Cal Meacham...), bavil i mimozemšťan Exeter, docela dobře to šachuje kdo vlastně je nebo není záporák. Pokud se vypálíte do sraček, může to být plná palba. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Zábavné béčko, kde je po většinu stopáže béčkovost přítomna jen v podobně hlavní postavy vědce, který je téměř dokonalý nadsamec, obdivovaný každým mužem, každé ženě se z něj podlamují kolena a padají kalhotky a v neposlední řadě je chytřejší než liška Bystrouška na red bullu. První část filmu je i díky tomu mnohem méně pitomá, než by se mohlo zdát (halelujah!) a děj je docela zajímavý (byť na dnešní dobu lehce neoriginální, ale to je jako nadávat king kongovi, že mu táhne z mordy), načež potom... Hle! Mnoho a mnoho spoileroidních věcí, které nebudu psát, jen si dovolím poznamenat, že maska páně mutanta působí mnohem lépe, než by se dalo čekat. zábavné ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Další z těch mnoha půvabně naivních hollywoodských scifáren zlaté éry SF žánru 50.let. Na planetu Zemi se vetřou mimozemšťané-obyvatelé planety Metaluna a za pomocí vědců-pozemšťanů chtějí objevit nový zdroj energie, který by pomohl zachránit Metalunu před zánikem. Jeden z vědců, Dr.Meacham, spolu se sličnou vědkyní, zjistí nekalé plány mimozemšťanů ovládnout Zemi, a je unesen na Metalunu...Prvních 45 minut se nic moc neděje, vše se odehrává převážně v konverzační rovině, ale únosem vědců se film pekelně rozjede. Jsou tu opravdu zdařilé trikové scény (na svoji dobu, pochopitelně) - metání laserových paprsků, pohled do vnitřku létajícího talíře, hybernační kóje, rentgenové průřezy tělem, malý náznak kosmické bitvy, pohled na povrch i do nitra Metaluny. Půvabně naivní futuristické stavby, kresby, modely, časté používání prolínaček. Mimozemšťani se od lidí odlišují vysokým čelem a bílou parukou. Dokonce tu nechybí ani souboj s mutanty. Vše je tak neuvěřitelně hloupoučké a naivní, ale v tom je ta KRÁSA! ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Zase jednou dávám lepší než objektivní hodnocení. Úvod: Vědec vypadající jako pravý chlap, 190 cm, tvář modela, v padnoucím obleku od Armaniho žertuje s tlupou novinářů. V dalším záběru si přes oblek navléká leteckou kombinézu, bere přilbu, zesměšní novináře odbornickou hantýrkou, o které ví, že jí nebudou rozumět, nasedá za blýskání fotografů do stíhačky a odlétá do práce....... no dá se tomu odolat? :-)) Takhle je to po celý film. Je to pitomost, ale velmi zábavná. P.S. žeru Faith Domergue, už v The Atomic Man jsem ji velmi vyzdvihoval... (to je ta slečna, co s ní Howard Hughes začal chodit, když jí bylo 15, v Aviatorovi ji hrála Kelli Garner...) ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Poměrně rozmáchlá scéna, solidní triky a navíc je to celé v barvě a neustále někde citované. Bohužel výsledek neodpovídá očekávání. První polovina je klasicky konverzačně nudná, druhá se zase nese ve znamení šokujících objevů a cesty na vzdálenou planetu obývanou „cool“ albínskými mimozemšťany. V kombinaci se slabšími hereckými výkony, zjevnými technickými hrubkami a nepříliš strhujícím tempem z toho vychází lehký podprůměr jehož spolehlivě předchází jeho pověst. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Raymonda F. Jonese. (Hans.)

Reklama

Reklama