Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

2flower

Sklamanie. Očakávania som mal nízke a filmu sa ich podarilo ešte podliezť. Všetko dobré vo filme je adaptované z knihy a zmeny sú len k horšiemu. A tým myslím najmä nahradenie postupného odhaľovania sveta infodumpovými monológmi a čierno-biele prefarbenie komplexných postáv. (Videl vôbec PJ tú katastrofu nazvanú scenár?) Napriek tomu som rád, že som ME videl. Potešila ma steam/cyber punková estetika prostredia a efekty sú tu celkom solídne (hoci od 100+ miliónového filmu by sa dalo očakávať viac). Veľká škoda, že režiséra asi nikto nenaučil pravidlo 1: Show, don't tell. ()

Pepa.Pepina

Nápad super. No a to je vlastně vše. Bohužel zbytek velká nuda. Vztah k hrdinovi respektive k hrdince nulový. Na konci bitvy umírají neznámí podružní hrdinové, kterých Vám prostě nebude líto. Proč se nemůže za "velkou zeď" nikde nikdo nevysvětlil. Film je prostě "divný. Slaboučké 3 hvězdy. ()

Zaks

Londýn valcuje Európu, uvidíme aké to bude po Brexite. Svieži mix viacerých filmov, kúsok otrepaného žánru postapo sveta, ale so slušnou porciou nových myšlienok a nápadmi. Hlavne zo začiatku pekné mrknutia na „dobu minulú“, americké božstvo :-) a iné „historické“ artefakty z našej doby. Neskôr to už skĺzlo do rutiny, ktorú však opäť vytiahol príchod Fang (Jihae Kim) a tiež Shrike, trochu ako Terminátorom, ale tu mi sedel. Milé scifko so štipkou romantiky. PS Mám pocit, že nápis pre príchodzích „London welcomes you“ je inšpirovaný iným nápisom „Arbeit macht frei“, čo v kontexte filmu celkom zapadá do deja. ()

otaburda

Četl jsem všechny 3 díly, které u nás česky vyšly. Moc se mi líbily a tak jsem byl nadšený, když jsem se dozvěděl, že bude natočen film. Ukázky vypadaly nadějně, bohužel, jak už to bývá, není dobré moc očekávat od filmového zpracování po přečtení knihy. Autor je výborný vypravěč a právě příběh je to, co dělá z tohoto námětu skvělou věc. A ten bohužel ve filmu chybí. Je to zpatlané všechno dohromady a neznalý divák se v tom musí špatně orientovat. Myslím si, že obsahem filmu jsou všechny 4 knihy série. Proto ani není možné, aby na tak krátkém úseku divák pochopil, proč postavy jednají tak jak jednají, proč se nenávidí apod., Škoda. Vizuelně působivé a podle mého názoru i velmi dobře zpracované. Ale jak říkám, příběh se vytratil. Přitom potenciál vykresleného světa po jaderné apokalypse skrýval možnost rozpracovat do seriálu. Pátrání po ztracených artefaktech a pohřbené civilizaci a boje o zdroje nabízí mnoho námětů. S ohledem na moje fandovství k podařenému dílku autora (určitě stojí za to si přečíst) dávám 4 hvězdy. ()

Carpinus

Škoda, že je to tak moc řízlé tou dnešní politikou z pohledu Číny. USA a Británie je ta zlá, Evropa malá a bezvýznamná a východní Asie ta dobrá a hodná, docela mi to vadilo. Ten název mi také vůbec nesedí. Jinak to jde. ()

michalek.k

Steampunková pohádka mne zkrátka bavila. Je to předvídatelné, scénář je debilní, jsou to obšlehlý Star wars (i s "Jsem Tvůj otec"). Ale bylo to hezké. ()

Raichu.Cz

Grafika povedená, efekty rozhodně povedený, herecký výkony jen tak tak hlavně povedené u Hera Hilmar (Hester Shaw). Za mě 74% ()

HombreT

Nelogickosť úvodného prenasledovania, keď sa mohlo ísť kolosu jednoducho oproti a obísť ho som prehliadol, keďže to bola scéna za účelom predstavenia deja a hlavne dramatickosti situácie ( postavenie si domov a mesta priamo na ochrannom múre už je trošku viac do očí bijúce ). Inak je to veľmi krásne spravený film, na ktorý sa mi dobre pozeralo ( škoda, že som nevychytal v kine ). Jediné, čo mi trošku vadilo bola prehrávajúca kórejská 'drsňáčka', ale nemala tam toľko priestoru, aby mi to rozhádzalo celkový zážitok z filmu. Nechápem nízke hodnotenie zdejších mudrlantov ( komenty som zatiaľ radšej nečítal), ale za mňa super. Viac by tomu ale asi sedelo rozdelenie do dvoch filmov, aby sa všetko mohlo vyšperkovať. ()

Elanornegra

Podpriemer, ktorý zachraňoval len miestami slušný vizuál. Ani Hugo Weaving mi tu vôbec nesadol. Zvyšní herci o to horšie. Scenár veľmi plytký, pozrel som si to len kvôli tomu, že s tým mal čo docinenia Peter Jackson... sklamal. Záver pozerateľný.... 50% ()

princeznaaur

zpočátku mě to naladilo na dobrý fantasy snímek, ale po 1/3 už to bylo někdy překombinované, místy nudné, robota bych úplně vynechala. Dalo se z toho vytěžit více. Herci mě nijak neoslovili. ()

RADX1

Ze začátku jsem měl problém přijmout daný žánr. Spíš než sci-fi, tak fantasy myšlenku pojízdných měst, ale když se člověk přes tyto fantas prostředí a efekty přenese, tak zůstává příběh a herecké výkony. Herecké výkony průměrné, ale ten příběh mi přišel nadprůměrný. Několik dobrých dějových zlomů, máme tu zamyšlení nad poučením se z historie a také lehký dotek nad tím co znamená být živý. Jak to tak píšu, zdá se že film je opravdu super. On fakt není špatný, ale popravdě závěr mě moc za srce nevzal, a ty zamyšlení o kterých jsem psal výše jsou na můj vkus spíš už letmý dotek. Prostě tomu chyběla podstatných pasážích potřebná hloubka a to bohužel včetně závěru samého. K malé hloubce přispívá i velká plochost záporáka u kterého nám chybí jak motivace, tak i potřebný kontrast. Škoda nevyužitého potencionálu. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 15 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 2 z 5 || Kamera = 9 z 10 || Zvuk = 9 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 5 z 10 || Scénář = 12 z 25 || Můj komentář: Čím jenom začít... Je vidět, že se na filmu alespoň částečně podílel Peter Jackson. Film má výborné (hlavní) postavy a i jejich herce. Města působí famozně. Efekt i přesto že jsou z větší části digitální, tak na rozdíl od Disney filmů nepůsobí na člověk vůbec špatně. V čem tedy film zaostává, že má tak špatné hodnocení? Hlavním problémem je scénář. Není jako takový špatný, ale scénáristé se pokoušeli do jednoho filmů toho narvat co nejvíce. Takže každá událost ve filmu je hrozně krátká. Během filmu nám bylo představeno řada zajímavých postav. Na ně se bohužel zapomnělo, při tom by ty postavy stály za to více rozvést. Stejně tak by mě zajímalo více informací o různých lokacích. Film měl svůj potenciál, ale nebyl bohužel správně využit. Opravdu škoda. Filmu dávám 62 % = ★ ★ ★ ★ ()

DiableBlanc

Nápad zajímavý, ale určitě by chtělo některé nápady více rozvést případně od začátku udělat film jako dvoudílný - určitě by měl co nabídnout ()

saint3n

Za mě film, jakých bych rád vídal i víc. Jihae je prostě boží! (Dobře, tu čtvrtou hvězdu nadsazuju, ale to proto, že jsem se opravdu bavil. Takže jo.) ()

MaxBodycount

Aj keď sa životnosť literárneho podžánru Young Adult Fantasy môže javiť nepochopiteľnou, písať pre pohlavne nevyjasnených upišťancov komunikujúcich v znásilnenom lingu prepchatom emoji a skratkami sa evidentne stále vypláca a ako dokazuje úspech napr. Twilight ságy alebo Hunger Games, preniesť tupučkú prózu na plátno v podobe ultraľahko stráviteľnej svojou natvrdlou cieľovkou nepredstavuje pre pedoproducentov najmenší problém. Podobne sú na tom aj  Mortal Engines, na dej ktorých sa dá úspešne zabudnúť do dvadsiatich minút po zhliadnutí. Bolo by však hlúpe potratiť toto kinečko skôr, než prescrollujú záverečné titule, nakoľko zdroje inšpirácie vyčuhujúce spomedzi 128 minút vydajú na zábavnú interaktívnu hru, ktorá sa tak stáva momentom filmového blaha. Pokiaľ teda rozoznáte vykrádanie Lynchovej Duny, kulisy ako z Dark City, ktorými sa prežiera Mad Maxovaný Londýn, alebo si prajete steampunkovú verziu Barkerovej poviedky "In the Hills, the Cities", je tu pre Vás malé potešenie ... ()

111alena

Stále dávam šancu týmto postapokalyptickým futuristickým filmom,ale zatiaľ bez úspechu,aj tento skončil po 20 minútach. Pre mňa strata času. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)