poster

Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál)

 • Jižní Korea

  힘쎈 여자 도봉순

 • anglický

  Strong Girl Bong-soon

 • USA

  Strong Woman Do Bong-soon

Komedie / Romantický / Drama / Fantasy

Jižní Korea, 2017, 16x60 min

 • Vavča
  ****

  Přiznejme si to, seriály se super hrdinkami nejsou v Koreji zrovna moc častým žánrem. Ačkoliv nejsem fanda typu hereček jako Park Bo-young, tak ona zvládla svoji roli perfektně, malá, roztomilá a nelidsky silná. Bojují o ní dva bishíci, dávná láska ze školy, Guk Doo, který je u policie a šéf herní firmy Ahn Min Hyun, hraje ho perfektně Hyungsik, který se ve své roli rozmazleného a potměšilého fracka důkladně vyžil. Zaměstná Do Bong Soon jako bodyguarda a sluhu v jednom, potřebuje se zbavit anonymního vyhrožování a v klidu převzít rodinný koncern, ale časem se to zkomplikuje. Režisér Lee Hyeong-min má úžasný cit pro humor a hudební vtípky, je tady i lehký konverzační humor, nejen situační. Linie policejního vyšetřování je tady čistě jako výplň pro odlehčení souboje bishíků. Dostávají mě popkulturní narážky jako The Bodyguard, Superman, řada hudebních vtipů. Prvních osm dílů smršť humoru a celkem nevtíravá romantika, později však dochází týmu nápady a závěr tradičně trochu odfláknutý a natahovaný. Přesto v originalitě povedenosti musím 3,5 hvězdy posunout na 4, super obsazení, OST, mnoho povedených nápadů, vynikající hlavní hrdinka. Strach, který Do Bong Soon umí zasít do kriminálního podsvětí zůstane dlouho v nás...(2.5.2017)

 • Pethushka
  ****

  Takže si to zrekapitulujeme. V čele skvělá hlavní hrdinka, kterou (skoro) nic nerozladí. Mužskému obsazení jsem zpočátku moc nevěřila, ale že jsem se spletla, jsem pochopila už po prvních dílech (miluju Hyung Sika, haha). Hlavní roli tady měla jednoznačně love story, a bylo to super, roztomilý a já se u toho každou chvíli hihňala a rozplývala zároveň. Řekla bych, že se tvůrci vyhnuli řadě běžných klišé, aspoň co se týká vztahu hlavních hrdinů. Jako divačka jsem ve velké míře dostávala to, co jsem chtěla a nemusela jsem kroutit očima nad hloupými nedorozuměními a dalšími malichernostmi. Dokonce někdo konečně pochopil i načasování prvního polibku. Navíc se jim pěkně dařilo - snad až na dvě epizody - odlehčovat dramatické chvilky slušným humorem. Obdivuji, jak dokázali přirozeně skákat z jednoho žánru do druhého, aniž by se to jako celek rozsypalo. Naopak to působilo přirozeně, a to říkám i přesto, že jsem si přišla trochu jako blázen, když jsem měla jednu chvíli téměř na krajíčku, z toho jsem se řehtala jako šílenec a pak si zakrývala oči a napětím ani nedýchala. Jen teď doufám, že nějakou chvíli nenarazím na nic, v čem hraje Kim Won Hae (gangster bez zubů a šílený gay nadřízený). Na to, abych pochopila tyhle jeho dvě role prostě nejsem dost Korejka (a pochybuji, že někdy budu).(16.5.2018)

 • skretik
  ****

  suhlas s Vavcou... prvych cca 8-9 dielov som sa fakt bavila... potom prisla dejova linia s indickym mnichom, urevanou slabosskou Bong Bong (citime sa slabi, tak sa budeme tak aj spravat a sice doteraz sme boli vzdy ti najsilnejsi, tak zrazu budem plakat za vsetko... ach jaj), vybuchujucimi ohnostrojmi... skoda tych poslednych par natahovaciek... mali to spravit na 13 dielov a bolo by to lepsie :)(7.10.2017)

 • Mkqp
  **

  Druhá polovina je děsná téměř ve všem a sesypává velice slibný začátek. Na scénu přichází homosexuální vedoucí, který má být asi vtipná postavička, jenomže působí akorát stupidně a trapně. Dále se dostáváme do vztahu mezi Do Bong-Soon a Park Hyungsikem, jenž také selhává. Připadalo mi, jako by ho budovali třináctiletí. Navíc rádoby gangsteři a mnich byli též na facku. Hodně mi nesedí humor typu, uděláme co nejdebilnější postavy, které se budou chovat retardovaně a těch je tam bohužel dost. První polovina vážně tak debilní nebyla, navíc herečka ztvárňující Do Bong-Soon v tu dobu byla skvělá, dosti energická, místy trhle pozitivní a opravdu mě bavila. Největší ironií na celém seriálu je to, že i když se jedná o komedii, tak vyšetřovací tým pracoval poměrně kvalitně, dokonce i lépe než v leckterých korejských krimi seriálech, které se tváří vážně.(13.8.2017)

 • Zíza
  **

  Šla jsem do toho, že se mrknu na nějakou pěknou romantickou komedii, tohle totiž Korejci docela zvládají (když vynecháte ty nesmyslné části kolem). Říkala jsem si, že tohle má velmi dobré hodnocení, hodně lidí to chválí, takže jako odpočinková romantická komedie to bude dostačující a fajn. Jenomže… několik dílů jsme nemohla přijít na to, proč mě to nebaví. Proč se pořád nemůžu zakoukat, proč mě absolutně nezajímá, co se bude dít. A pak mi to došlo. Scénář. On je vlastně dost špatný. Neumí to pořádně gradovat, neumí to vyvrcholit. Celé se to plácá někde mezi mysteriózním romanticko-komediálním thrillerem a ani za boha si to nedokáže vybrat, co to bude, a tak se to tak nějak plácá. To, co se děje mimo hlavní linku, častokrát bylo o ničem, nevedlo to k ničemu novému, zajímavému, takže to vlastně bylo úplně zbytečné. Celkově se spousta věcí udá, aniž by to mělo smysl. Vůbec to nestimulovalo, naopak to spíš psychicky vyčerpávalo. Do toho jsem si říkala, že hlavní hrdinka je celkem fajn, že nedělá zbytečné cavyky nad některými věcmi, ale i to se časem změnilo. Byla to prostě jen dětinská hrdinka, občas roztomilá, ale rozhodně ne charakter, do kterého bych se vžila či zamilovala a nechtěla bych se s ním loučit. Naopak – chybět mi nebude. Ano, některé scény byly fajn, roztomilé a mohli jste si zavzdychat. Pokud zbožňujete někoho z hlavní trojky, asi si to užijete o něco víc, protože na ně můžete koukat. Ale možná by spíš bylo lepší koukat na videoklipy než na celý tenhle seriál. Mám tenhle styl humoru ráda, ale tady buď nebyl vtipný, nebo mi prostě nesedl. Ale jak vidno, přes všechna ta klišé, stereotypy, trapnosti, divné zvraty se seriál spoustě lidem líbil (asi za to může ten konec, celkově je to krásně popelkovské). Já bych ho nedoporučovala, zbytečných 16 hodin života. To už bych spíš doporučila pár korejských filmů, kde samostatně dostanete tu komedii, nadpřirozeno, mysteriózno, thriller a lásku až za hrob.(2.3.2019)

 • - Maskovaným seriálovým únoscem není nikdo jiný, než mladý jihokorejský herec Mi-kwan Jang. Ten ke své roli prozradil: „Na televizních obrazovkách moje postava působí jistě mnohem hrůzostrašněji, než během natáčení. I třeba proto, že během natáčení díky masce zase tak dobře nevidím ani neslyším. Maska je vytvořena ze silikonu a práce s ní je poměrně náročná; obvykle ji mám nasazenou po dobu až šesti hodin." Jeho seriálovou postavou je psychicky vyšinutá osobnost, náladová a nevyzpytatelná, Jang-hyeon Kim. Jeho dětství bylo díky tyranské matce brutální a komplikované. I díky tomu se během svých chorobných choutek tolik zaměřuje právě na ženské pohlaví, neboť mu dělá radost působit mu bolest, kterou imaginárně působí také své matce. Pro co nejdokonalejší ztvárnění psychicky vyšinutého jedince se Mi-kwan nechal inspirovat americkým hercem Christianem Balem a jeho rolí ve snímku American Psycho (2000). „I když ztvárňuji surového a násilného muže bez skrupulí, který ženám ubližuje, pro mě samotného je to velmi složité, protože ženy jako takové mám velice rád. A ve skutečnosti nejsem nijak násilný. Sám bych o sobě řekl, že jsem spíše takový ten obyčejně nudný muž." S danou rolí se pojí i fyzická náročnost, kterou herec a model v jedné osobě piloval po dobu natáčení v posilovně. (Conspi)

 • - Tvůrcům se velmi hodila skutečnost, že hvězdná Park Bo-Young měří jen 158 centimetrů, čímž umocňovala komediální paradox roztomilého vzhledu a nadměrné síly. (Roby)

 • - Herec Park Hyung-Sik dlouho neváhal, zda přijme roli An Min-Hyuka. Uvědomoval si, že by bylo chybou nechat si ujít příležitost zahrát si v tomto seriálu. Krátce po hercově rozhodnutí obsadily do hlavní role Do Bong-Soon herečku Park Bo-Young, což herce Park Hyung-Sika potěšilo a ještě více utvrdilo v jeho rozhodnutí zahrát si v tomto seriálu. (Roby)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace