Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(16)

Bong-soon se narodil s nadpřirozenými schopnostmi. Bojuje proti zlu za spravedlnost, zaplétá se ale také do milostného trojúhelníku se šéfovou a policistkou. (Netflix)

Recenze (30)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Takže si to zrekapitulujeme. V čele skvělá hlavní hrdinka, kterou (skoro) nic nerozladí. Mužskému obsazení jsem zpočátku moc nevěřila, ale že jsem se spletla, jsem pochopila už po prvních dílech (miluju Hyung Sika, haha). Hlavní roli tady měla jednoznačně love story, a bylo to super, roztomilý a já se u toho každou chvíli hihňala a rozplývala zároveň. Řekla bych, že se tvůrci vyhnuli řadě běžných klišé, aspoň co se týká vztahu hlavních hrdinů. Jako divačka jsem ve velké míře dostávala to, co jsem chtěla a nemusela jsem kroutit očima nad hloupými nedorozuměními a dalšími malichernostmi. Dokonce někdo konečně pochopil i načasování prvního polibku. Navíc se jim pěkně dařilo - snad až na dvě epizody - odlehčovat dramatické chvilky slušným humorem. Obdivuji, jak dokázali přirozeně skákat z jednoho žánru do druhého, aniž by se to jako celek rozsypalo. Naopak to působilo přirozeně, a to říkám i přesto, že jsem si přišla trochu jako blázen, když jsem měla jednu chvíli téměř na krajíčku, z toho jsem se řehtala jako šílenec a pak si zakrývala oči a napětím ani nedýchala. Jen teď doufám, že nějakou chvíli nenarazím na nic, v čem hraje Kim Won Hae (gangster bez zubů a šílený gay nadřízený). Na to, abych pochopila tyhle jeho dvě role prostě nejsem dost Korejka (a pochybuji, že někdy budu). ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Toto bola perfektná voľba na odreagovanie a odbúranie stresu, už od prvej epizódy som sa toľko nasmiala. Malo to dobrú zápletku a hlavné dve postavy. Ženská superhrdinka, čo sa hlavne v Kórei nevidí často. Prišlo mi to niečo ako variácia na One Punch Man, s tým ako jedným úderom dokáže knock-outovať súpera. Park Bo-Young je vážne ako šteniatko, ktoré by ste chceli nosiť pri sebe. Vôbec sa nečudujem tým mini-infarktom, ktoré zažíval 대표님. Okrem kopu komediálnych scén (okrem iných a improvizovaných scén aj referencie na The Bodyguard, Journey to the West, Cinderella, hercov Won Bin a Hyun Bin a príležitosť vypočuť si Y.M.C.A. v kórejčine, a nezabudnem na ten Buddhov šibalský úsmev), má to aj dosť citeľnú romantickú linku (hlavne teda v druhej polovici), od začiatku som fandila Min Min. Únosy a hrôzostrašný útočník sa postarajú o vážnu stranu seriálu, ako to býva v superhrdinských snímkov v boji dobra so zlom. Čo mi vadilo, bolo okrem neschopnosti polície (čo je zdá sa must, v každom seriáli) tak hlavné postavy, ktoré nepočúvali keď mali, a samozrejme, že potom spôsobili problémy. Ďalej, romantické scény často skĺzavali do gýčovitosti, a taktiež sa mi nepáčili Romeo a Júlia scény. Potom drobné negatíva, ale dosť otravné, keď sa nesú celým seriálom, bol sound psieho kňučania, a Bong Bong-nino hrozné mobilné zvonenie, ktoré by sa mohlo použiť na mučenie (kam sa hrabe Easy Street). ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Superhrdinka s roztomilým kukučem :). Perfektní minimálně první polovina. Zábavné ("Ufo!"). Pak mi v kriminální lince začala lézt na nervy sebevědomost pachatele. I kdyby byl sebenamyšlenější, nelezl by stále do stejných lokalit a nemachroval tolik, když ví, že je policie blízko. Pak mě ještě víc začala vadit linie "gangsterského lídra" - přestože chápu, že měla vnášet prvek komična, bylo to moc a od věci. Poslední díly už zdaleka tolik nebavily, jako začátek. Za mě 74% a tvrdím, že aktuálních 86% na ČSFD je nadhodnocených. Zajímavé, že několik snových vložek na téma zefirelliho Romea a Julie, mě nevadilo a spíš pobavilo: "Romeo, ty jsi Korejec?" ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8fPrlZWT83o ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Přiznejme si to, seriály se super hrdinkami nejsou v Koreji zrovna moc častým žánrem. Ačkoliv nejsem fanda typu hereček jako Park Bo-young, tak ona zvládla svoji roli perfektně, malá, roztomilá a nelidsky silná. Bojují o ní dva bishíci, dávná láska ze školy, Guk Doo, který je u policie a šéf herní firmy Ahn Min Hyun, hraje ho perfektně Hyungsik, který se ve své roli rozmazleného a potměšilého fracka důkladně vyžil. Zaměstná Do Bong Soon jako bodyguarda a sluhu v jednom, potřebuje se zbavit anonymního vyhrožování a v klidu převzít rodinný koncern, ale časem se to zkomplikuje. Režisér Lee Hyeong-min má úžasný cit pro humor a hudební vtípky, je tady i lehký konverzační humor, nejen situační. Linie policejního vyšetřování je tady čistě jako výplň pro odlehčení souboje bishíků. Dostávají mě popkulturní narážky jako The Bodyguard, Superman, řada hudebních vtipů. Prvních osm dílů smršť humoru a celkem nevtíravá romantika, později však dochází týmu nápady a závěr tradičně trochu odfláknutý a natahovaný. Přesto v originalitě povedenosti musím 3,5 hvězdy posunout na 4, super obsazení, OST, mnoho povedených nápadů, vynikající hlavní hrdinka. Strach, který Do Bong Soon umí zasít do kriminálního podsvětí zůstane dlouho v nás... ()

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Tak tady je to bez debat za plnou palbu!! Komiksově laděný seriál, se silnou ženou v čele, byl naprostá chuťovka, navíc byla ztvárněná úžasnou a neskutečně, ale opravdu neskutečně rozkošnou Park Bo Young. Líbilo se mi, že až komičně laděný seriál, byl zvážněn kriminální zápletkou, proto se mi tahle záležitost také tak moc líbila. Park Hyung Shik v roli ředitele byl taky ukázkový, charizmatický, ale mnohdy stejně tak roztomilý jako hlavní herečka. Ji Soo coby zapálený policajt nijak nezaostával a přiznávám, že mi ho bylo i dosti líto, doufám, že se konečně brzy objeví v nějaké hlavní roli (a vůbec bych se nezlobila, kdyby mu partnerku ztvárnila právě Bo Young :-D). Banda "gangsterů" v čele s pitomým bossem Baek Takem (Lim Won Hee), neměla chybu! :-D Kim Won Hae ve své dvojroli bavil opět neskutečně, toho chlapa můžu v jakékoliv podobě. :-D Všechno mi sedlo a nic a nikoho bych neměnila, konec byl také velmi vydařený a vztah hlavních hrdinů byl ke konci sladší než med, tak si možná připravte něco hořkého na zajezení. :-D :-D Jo a ještě mě velmi zaujal brácha Bong, na toho si určitě pořádně posvítím. :-D Pokud se tedy chcete královsky pobavit, ale zároveň pořešit i něco závažnějšího, tak jen směle do toho, tady máte obojí! :-) ()

Galerie (348)

Zajímavosti (3)

  • Tvůrcům se velmi hodila skutečnost, že hvězdná Park Bo-Young měří jen 158 centimetrů, čímž umocňovala komediální paradox roztomilého vzhledu a nadměrné síly. (Roby)
  • Maskovaným seriálovým únoscem není nikdo jiný, než mladý jihokorejský herec Mi-kwan Jang. Ten ke své roli prozradil: „Na televizních obrazovkách moje postava působí jistě mnohem hrůzostrašněji, než během natáčení. I třeba proto, že během natáčení díky masce zase tak dobře nevidím ani neslyším. Maska je vytvořena ze silikonu a práce s ní je poměrně náročná; obvykle ji mám nasazenou po dobu až šesti hodin." Jeho seriálovou postavou je psychicky vyšinutá osobnost, náladová a nevyzpytatelná, Jang-hyeon Kim. Jeho dětství bylo díky tyranské matce brutální a komplikované. I díky tomu se během svých chorobných choutek tolik zaměřuje právě na ženské pohlaví, neboť mu dělá radost působit mu bolest, kterou imaginárně působí také své matce. Pro co nejdokonalejší ztvárnění psychicky vyšinutého jedince se Mi-kwan nechal inspirovat americkým hercem Christianem Balem a jeho rolí ve snímku American Psycho (2000). „I když ztvárňuji surového a násilného muže bez skrupulí, který ženám ubližuje, pro mě samotného je to velmi složité, protože ženy jako takové mám velice rád. A ve skutečnosti nejsem nijak násilný. Sám bych o sobě řekl, že jsem spíše takový ten obyčejně nudný muž." S danou rolí se pojí i fyzická náročnost, kterou herec a model v jedné osobě piloval po dobu natáčení v posilovně. (Conspi)
  • Herec Park Hyung-Sik dlouho neváhal, zda přijme roli An Min-Hyuka. Uvědomoval si, že by bylo chybou nechat si ujít příležitost zahrát si v tomto seriálu. Krátce po hercově rozhodnutí obsadily do hlavní role Do Bong-Soon herečku Park Bo-Young, což herce Park Hyung-Sika potěšilo a ještě více utvrdilo v jeho rozhodnutí zahrát si v tomto seriálu. (Roby)

Reklama

Reklama