Bohatství chudých

Itálie, 2016, 93 min

Fausto Brizzi

Fausto Brizzi

Lorenzo Mieli

Neskutečně bláznivá, italsky typicky uječená komedie, která má místy tak brutální hlášky, že jsem měl co dělat, abych je vůbec ustál. Nemá moc smysl tu sypat hlášky z filmu. Enšpígl to už stihl udělat za mě. Snad jenom dodám, že druhý den jsem v práci u oběda přemýšlel, jestli si mám dát jídlo typické pro chudáky - smažený řízek nebo orientálskou hovězí pečeni s knedlíkem. Vyhrál řízek.(20.7.2018)

Komedie, která nazepře italskou náturu. Hodně se v ní křičí a všeobecně se má všechno u prdele. Ovšem hlášek je tady plnej pytel (zaparkování ferrari v zakazané zoně a hláška na hlídače"klidně si ho odtáhni, mám jich ještě deset" ), ale film je taky hodnotný zdroj informací, například se dovíme, že bohatý lidi nesmažej, konečně jsem rád že jsem chudej a můžu žrát smažáka, film se nevyhýbá ani ekonomickému vzdělání (přijmy za měsíc 600Euro, výdaje 19 milionu euro - zkrátka ekonomická gramotnost v plný parádě". Zkrátka Itálie plná všeobecného humoru.(19.7.2018)

• slunicko2

Ve filmu se ve vzácné jednotě snoubí protivné stránky jižanského temperamentu, buranská tupost a scenáristická neschopnost. 1) Může být veselé sledovat, jak si burani poradí, když přijdou k velkým penězům. Může být zajímavé podívat se, jak se s takovou výzvou poperou nepřipravení lidé, zkonfrontovat jejich a svůj potenciální přístup k věci a nakonec si zanadávat na osud, že takové štěstí sám nemám. 2) Může to být veselé, ale v tomto případě není. Snad někdy jindy...(2.8.2018)

• kocik1

Prostě Itálie. Víc k tomu není, co nepsat. 50%(16.9.2018)

• Ashar

Asi jsem už dospěl a italské komedie mi už nepřipadají tak vtipné, jako dřív. Nebo tahle byla úplná blbost. Raději to nechám na tom, že jsem dospěl.(2.8.2018)

Super,super,super.Scénář,obsazení,dabing všechno na 5 hvězd.Pustťe Italy ke kormidlu a převrátí vám svým humorem celou loď teda aspoň v tomto případě.Běžná rodinka Tucciových která žije obyčejným životem do té doby než vyhrají 100 miliónů eur.Svou novou roli boháčů se snaží v malém městečku před obyvateli utajit,ale otec rodiny neustojí hádku se svým zaměstnavatem a když mu šéf začne nadávat do chudáků tak mu vpálí že oni vyhráli těch 100 miliónů,což také bude důvod k odchodu z městečka pryč od závistivých obyvatel.Odjedou do Milána kde si v hotelu pronajmou císařské apartmá a začnou ve velkém utrácet za vše co vidí a obdivují.Je pochopitelné že kdo nic nemá chce mít najednou vše a vykompenzovat si všechny nedostatky z minulosti.Strýc Marcelo se zamiluje do dívky pracující v hotelu a protože ta nemá ráda bohaté lidi tak se nechá zaměstnat v hotelu na mytí nádobí aby vypadal jako chudák.Dá mu to dost práce to předstírání které se nakonec provalí.Po nějaké době se synovi nelíbí že rodina moc utrácí tak nafinguje pro otce kšeft na koupi stáje formule 1,otec si pak myslí že to byl podvod a že přišli o všechny peníze.Strýc Marcelo zůstává se svou dívkou v Miláně jinak celá rodina nasedne do svého starého mikrobusu a vrací se zpátky do svého domova a do své staré práce s vědomím že žádné peníze nedokážou nahradit rodinné vazby a že nablýskaný život je jen pozlátko na čokoládě ze ztuženého tuku.Co hláška to perla a velmi povedená komedie.(25.7.2018)

Podarená talianska bláznivina o ,,malých ľuďoch", ktorá je tak sympatická, že sa treba, napriek mnohým slabým vtipom uchechtávať a myslieť na to, že byť nimi, inak by ste to nespravili.....(10.9.2018)

Velké plus je, že se film nestrefuje jen do chudých a jejich hlouposti, ale i do bohatých a jejich pokrytectví. Nejvíce mě pobavila podpisová tabule za dvě mega. :D(9.10.2018)

Ačkoliv jsem se nesmál každou minutu,tak to byla ryze správná praštěná komedie,která se vyhnula všem fekálním záležitostem a přidala navrh i nějakou tu romantickou strunu.Výborný casting,kde jsem koukal,že hrála Anna Mazzamauro,kterou samozřejmě každý zná jako slečnu Silvani z Fantozziho filmů.Film doopravdy jede hned od podlahy a hodně se mluví a přeřvává a do toho padnou nějaký ty vtípky.Není to zrovna posledním zvykem,ale český dabing byl skvělý a zvednul hodnotu vtípků na vyšší level.(24.7.2018)

...alebo o tom, ako sa burani milionarmi stali a vyrazili do Milana... (50 milionov zo 100)(8.9.2018)

musím vyzdvihnout snahu tvůrců o pobavení diváka.Srandy je tam kopec a i ten vážný konec nevyzněl až tak vážně.Paní Mazzamuro v roli matky byla kouzelná.Všichni byli dobří nikdo nebyl nejlepší a tak to má být.Každý má svou roli v malíku a nikdo tam nedělá křoví s pár štěky.Málokdy mám po skončení filmu takový pocit spokojenosti jako po tomto.Dobrý dabing ,to se zase jednou musí nechat.Kvalitní kamera a režie.Bylo očividné že si natáčení všichni užívají.Tady platí :v jednoduchosti je krása.Bravo Italové!(25.7.2018)

U mě se zařazuje mezi top 20 komedií.(27.7.2018)

Skvělá italská komedie která si dělá srandu z chudých i bohatých. Komentář 'sluníčka2' je absurdní.(31.10.2018)