Missing9 (TV seriál)

Missing 9

Picnic

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

Jižní Korea, 2017, 16x60+1x60 min

• - Než se v hlavních úlohách seriálu objevily tváře, s nimiž se má po celých dvacet dílů divák možnost setkat, uvažovalo se také o dalších v současnosti velmi populárních jménech. Mezi nimi figurovala například jihokorejská herečka Yoo-ri Kwon, Hyeri nebo půvabná Yoo-mi Jeong. Hlavní mužská role byla seriálovými tvůrci nejprve nabídnuta jihokorejskému herci Ha-neul Kang. Ten ji ale z kolizních důvodů s dalšími projekty odmítl. A jisté změny se nevyhnuly dokonce ani scenáristické pozici, když Jeong-hon Han vystřídal původně avizovaného scenáristu Ban-di Han, jehož originální scénář byl jeho nástupcem komplexně přepracován. (Conspi)

• - Protože se na seriálovém ostrově střídají podnební pásma jako na kolotoči, bylo pro seriálové tvůrce velmi obtížné vybrat lokaci s tak proměnlivými podmínkami. Jedna taková se ale nakonec přeci jen našla. A nebylo to nic jiného, než unikátní ostrovní provincie Čedžu, v jejímž subtropickém středu třímá majestátní štítová sopka Mt. Halla (한라산, 1950 m n. m.). Ta je mimochodem oficiálně nejvyšší horou Jižní Koree. A jak se po skončení natáčení nechal slyšet jihokorejský herec Tae-joon Choi, natáčení nebylo vůbec snadné, ba naopak. Samo o sobě bylo velmi zdlouhavé a vyčerpávající. Během pobytu na ostrově byl všechen personál ubytován v místních studijních kolejích, z níž, jak herec sám přiznává, má opravdu velké množství zábavných historek. A když se ho na závěr rozhovoru reportér zeptal, jak se ve své roli cítil, a co všechno pro ni musel podstoupit, herec odvětil: „Moje postava během celé série spáchá hned několik vražd. A každá měla přitom odlišný motiv. A protože jsem chtěl divákům nastínit svůj charakter, snažil jsem se, aby byla každá vražda odlišná, aby si divák všiml, že jsem každou vraždu cítil odlišně. Nechtěl jsem, aby mě lidé prostě jen nenáviděli. Chtěl jsem, aby se do mě dokázali vžít, aby si uvědomili, že i já sám jsem zraněný a že se mnou dokáží i sympatizovat. A zatímco moje postava má vyzařovat skálopevné přesvědčení v sebe sama, já sám jsem chtěl, aby mě lidé viděli jako člověka s city, zranitelného, který ale, i přes své zločiny, může být ve skutečnosti tím nejslabším ze všech." A která vražda pro něj byla ze všech nejtěžší, o tom se rozpovídal hned vzápětí: „Nejsložitější vražda proběhla s mým hudebním kolegou Yool Lee (Chanyeol). A to protože je vyšší než já. Celkově je stavěný lépe než já, a protože jsem ho po zavraždění musel ještě táhnout, bylo to opravdu velmi náročné. A co víc, v dané době jsem měl zlomené žebro, takže si zkuste představit, jak jsem u toho musel trpět. Na konci to ale dopadlo dobře a vše vypadalo věrohodně, řekl bych." (Conspi)