Akordy na kordy

Band Aid

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 91 min

• dr.fish

Manželská dvojice, totální rozpad. Vyhoření, prázdnota. Zoufalá snaha se sebou něco udělat vede k neustálému zapalování dalších a dalších jointů a nesmyslným nikam nevedoucím dialogům. Ty jsou tak úmorné, že to ani nejde popsat. Načež založí kapelu, dojde k záblesku naděje a pak to jde zase do kytek. Dále jsem již nevydržel. Nevím proč to tvůrci museli vyprávět tak složitě a okecávat všecko stovkami zbytečných slov. 40%(24.2.2018)

Hodně příjemný film o nepříjemných věcech, které bývají součástí partnerského vztahu. A bylo pěkné pozorovat, jak se s tím nejen tvůrci vyrovnali. Ale i oba hlavní představitelé, mezi kterými to opravdu jiskřilo, i když by občas jiskřit nemělo. Navíc proloženo dobrou muzikou a nekřečovitými vtipy. Opravdu jsem se bavil. 3+(16.11.2017)

Skoro jako kdyby chtěli tvůrci natočit podobnou komedii jako "Pěkně blbě", ale přitom prostě neměli tak silný tah na bránu. Celková zápletka je dobrá, to se musí nechat, myšlenka řešit rodinnou krizi založením kapely je prostě dobrá, ale není to tak příjemně přirozené, jak byste si přáli, některé scény na sebe hezky plynule v těch emocích nenavazují.(28.8.2017)

Musím říct, že je Zoe Lister Jones docela šikovná. Akordy na kordy je taková americká nezávislá jednohubka, ale docela je i zábavná. Má skvělý hlášky a kdyby vynechala pár zbytečných scén, byla by to docela i slušná komedie. Takhle je to ale na druhou stranu s celou její osobností tak, jak to cítila...a já to beru. Docela pobavilo.(6.3.2019)

Manželé se nemohou přestat hádat, tak začnou své spory aspoň zhudebňovat. Zoe Lister Jones je bezesporu schopná renesanční umělkyně, ale je to přeci jen debut, se všemi klady i nejistotami, které se s tím pojí. Band Aid je silný v promyšlených vyhrocených momentech, ale divák se k nim musí prokousat přes druhořadou improvizovanou komedii snažící se připomenout raného Apatowa. Obzvlášť po nedávném "Pěkně blbě" je ten rozdíl patrný. Písničky jsou vtipné, ale není jich mnoho, nejde o hudební komedii, jak naznačoval trailer.(26.8.2017)