Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příjemně syrový, skutečný a k popukání legrační celovečerní debut z dílny Zoe Lister-Jonesové, vypráví příběh Anny (Zoe Lister-Jones) a Bena (Adam Pally), páru, který se nedokáže přestat hádat. Když jim jejich terapeutka doporučí, aby se pokusili překonat svůj zármutek netradičním způsobem, vzpomenou si na společnou lásku k hudbě. Při posledním zoufalém pokusu o záchranu jejich manželství se rozhodnou proměnit všechny své hádky v píseň a s pomocí souseda Davea (Fred Armisen) založí kapelu. Příběh o lásce, ztrátě a rokenrolu nabízí vtipný a chápavý pohled na současnou lásku, okořeněný vskutku chytlavými popovými melodiemi. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Tft 

všechny recenze uživatele

Nejlepší popis Band Aid jaký jsem četl je: vtipný film o smutném tématu. Zoe Lister-Jones v roli scénáristky, režisérky a ještě k tomu představitelky hlavní ženské role dokázala vytvořit příjemnou indie komedii, která jen o chlup svojí kvalitou zaostává za další letošní velmi povedenou žánrově spřízněnou The Big Sick. Celý děj filmu se točí kolem páru Anny a Bena, kteří jsou v zvláštní fázi svého vztahu, mají mezi sebou menší i větší problémy, pár kostlivců ve skříni, kteří se postupně ozývají, ale přes to všechno chtějí svůj vztah zachránit. Rozhodnou se tak založit kapelu, skrze kterou chtějí ventilovat své problémy a místo hádek začnou skládat písně. Film řeší spoustu témat od těch malicherných párových hádek až po temnější témata, která vycházejí z komplikované historie Anny a Bena, všechno to ale dokáže podat skrze vtipnou a velmi lidskou formu, která navíc funguje a vyvolává kontrastní pocity k tomu co se ve filmu odehrává což je velmi obdivuhodné. To chce samozřejmě notnou dávku režijního a hlavně scénáristického umění, které Zoe Lister-Jones rozhodně ukazuje. Adam Pally povedeně sekunduje jako druhá část páru a za zmínku rozhodně stojí i naprosto skvělý Fred Armisen v roli podivínského souseda. Band Aid je velmi slušný první režijní počin a na poli komedií letošního roku rozhodně zaujímá přední příčky a to především díky své práci s postavami a formou podání, protože ta je nejen vtipná, ale hlavně pravdivá ve vztahu k lidským emocím. 78% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Originálne, nápadité, sympatické, no proste fajný film. Americké komédie sú zväčša veľmi obmedzené a namiesto humoru človek obdrží len nával trápnosti. Tu bol humor síce miestami trochu tvrdší, ale väčšinou na vlnovej dĺžke irónie a sarkazmu, čo mňa osobne celkom bavilo. Dialógy boli síce občas trochu za čiarou, ale väčšinou pobavili a vystihli podstatu. Páčilo sa mi, že to nebola len tak čisto komédia, ale malo to aj taký dramaticko životný rozmer. Čo sa týka samotného námetu a zápletky, tak to bolo naozaj nápadité a originálne. Celkom dobrá manželská terapia sa takto ventilovať prostredníctvom kapely a textov o hádkach. Niektoré songy Bena a Anny boli dokonca aj celkom počúvateľné, a najmä vtipné. Záverečné sólo v podaní Anny bolo krásne emocionálne, hoci by si zaslúžilo oveľa lepšie hudobné aranžmá. P.S. Zoe Lister-Jones je fakt kočka :) ()

Reklama

Fifer 

všechny recenze uživatele

Tohle je příjemný indie film se vším, co k tomu patří. Námět je myslím trefný. Partneři řeší svoji krizi založením rockové kapely. Pokud máte zrovna kolem sebe hodně vrstevníků pobíhajících kolem vás s plenkama a kočárkama, jenž do vás "nenápadně" šťouchají a pomrkávají (nudge, nudge, kdy vy si taky jednoho sviště uklohníte, co? Nudge, nudge! Hahahaha!), tak si přidejte ještě jednu hvězdu navíc. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Manželská dvojice, totální rozpad. Vyhoření, prázdnota. Zoufalá snaha se sebou něco udělat vede k neustálému zapalování dalších a dalších jointů a nesmyslným nikam nevedoucím dialogům. Ty jsou tak úmorné, že to ani nejde popsat. Načež založí kapelu, dojde k záblesku naděje a pak to jde zase do kytek. Dále jsem již nevydržel. Nevím proč to tvůrci museli vyprávět tak složitě a okecávat všecko stovkami zbytečných slov. 40% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Skoro jako kdyby chtěli tvůrci natočit podobnou komedii jako "Pěkně blbě", ale přitom prostě neměli tak silný tah na bránu. Celková zápletka je dobrá, to se musí nechat, myšlenka řešit rodinnou krizi založením kapely je prostě dobrá, ale není to tak příjemně přirozené, jak byste si přáli, některé scény na sebe hezky plynule v těch emocích nenavazují. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama