poster

The Man from Earth: Holocene

Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 98 min

 • kaylin
  **

  Proti původnímu filmu, který j o deset let starší, je tohle krok kupředu, co se filmovací technologie týká, protože snímek vypadá lépe a je lépe natočen. Co se ale týká vypovídací schopnosti, tak to je mnohem horší a rozhodně to není tak dobré jako první film. V tomhle se režisér raději už neměl pitvat, protože nic nového v konečném důsledku nepřidal.(13.2.2018)

 • misterz
  *

  Taký priepastný rozdiel medzi jednotkou a dvojkou som snáď nezažil ešte pri žiadnom filmovom projekte. To som sa len teda pozeral a nestačil sa diviť čo z toho v dvojke vyliezlo. A to ešte režisér má na začiatku tú drzosť pýtať si od divákov peniaze... vraj taká skúška... či ľudia ocenia ich prácu. No proste z jeho strany komédia, za ktorú mu tu jednu hviezdu dám, odvaha mu nechýba, to sa musí uznať. Ale v porovnaní s tou najhoršou slovenskou inscenáciou tento filmový projekt aj tak prehráva na plnej čiare. 20/100(9.6.2018)

 • zdepapepa
  *

  Je fajn, že se dá předstírat, že je to jen fanfic. Ve skutečnosti se jedná o pošpinění dědictví rukou syna pokračováním, které pořádně ani nikdo nechtěl, o čemž svědčí několik neúspěšných crowdfundingových kampaní. Formát filmu by ještě dával smysl, ale vize seriálu (zejména po dokoukání MfE:H) byla až absurdně ambiciózní. Ten by mi až tak nevadil, ale mám s tím problém jako mám průběžně se sérií Avatar od Nickelodeonu - slibný začátek (ATLA, MfE), který nabízí možnost prozkoumat tisíce let civilizace, po kterém následuje pokračování (TLOK a celkově pouze focus na Yang-Chen, Kuruka, Kyoshi a Rokua, MfE:H), které nudně přímo navazuje na předchozí část a přitom se jedná o úplně jiný žánr a uměle vyvolává drama v podobě nebezpečí konce/"nové éry"/restartu. Na druhou stranu se jedná o docela logické vyústění chování z prvního filmu - John má, co chtěl, v dnešní přetechnizované době je potřeba zametat stopy opravdu důkladně. Kromě této věci film nic nového nenabízí, ani obměna a omlazení nepomohlo přinést nové myšlenky. Naopak - s úbytkem zastoupení různých vědních disciplín se možná argumentace smrskává na nutné minimum. A aby toho nebylo málo, tak místo otázek na zamyšlení je stopáž naplněna odpověďmi, resp. jejich vyobrazením, na otázky z prvního filmu. Ovšem ne na všechno je potřeba znát odpověď. Své o tom ví každý kouzelník, který chová v tajnosti magické triky.(14.12.2018)

 • Dado
  *

  Niektoré filmy by nemali nikdy dostať pokračovanie. Osobne si Pozemšťana medzi ne zaradiť nedovolím – nemôžem sa totiž zbaviť pocitu, že v rukách vynachádzavého scenáristu by príbeh nestarnúceho kromaňonca ešte mohol priniesť niečo zaujímavé. Pokračovanie s podtitulom Holocene je však na míle vzdialené od predstavy dôstojného nadviazania na pôvodný príbeh. V prvom rade tento počin ignoruje zákonitosti pôvodného filmu, tajomná atmosféra je takisto fuč a jediné, čo dokáže vyvolať úprimnú radosť, je návrat D.L. Smitha v hlavnej úlohe. Ten sa však tentoraz ocitá v spoločnosti vrcholne nesympatických deciek, okolo ktorých sa rozbehne sled nezaujímavých udalostí, ktorých vyvrcholenie je utrpením nielen pre pána Oldmana, ale aj pre sledujúceho diváka. Záverečný cliffhanger následne pôsobí ako posledný klinec do rakvy, po ktorom si osobne želám len to, aby tvorcom ich zámer pokračovať v tomto utrpení nikdy nevyšiel. (25%)(30.4.2018)

 • Dunadan
  *

  Veľmi slabučký odvar vynikajúcej a dnes už kultovej konverzačky, ktorá je navyše mojou obrovskou srdcovkou. Dvojka Pozemšťana sa, žiaľ, na jednotku nechytá takmer v žiadnom ohľade. Potešil síce návrat niektorých pôvodných hercov, no to je asi tak všetko. Pevne teda dúfam, že režisér si ten tretí diel ešte rozmyslí. 2/10(18.2.2018)

 • - Richard Schenkman, inspirován „úspěchem“ prvního dílu u pirátského obecenstva, umístil snímek tentokrát osobně na P2P servery ThePirateBay a dal tím film zdarma k dispozici všem divákům s prosbou o jeho další sdílení napříč komunitou a žádostí o jakýkoli peněžní dar, ze kterých má být produkce snímku pokryta. (kukkik)

 • - Premiéra filmu se odehrála 10. června 2017 na festivalu Dances with Films v Los Angeles. (sagitaro)