Nelítostná

(festivalový název)
  • Jižní Korea Aknyeo (více)

Když byla Sook-hee (Ok-bin Kim) malá, zabili jí otce a v kriminální organizaci z ní vychovali nájemnou vražedkyni. Po smrti svého mentora (Ha-gyoon Sin) dostane Sook-hee šanci pracovat jako vládní agentka. Když se po několika letech konečně zdá, že její život začíná být normální, vrátí se jí do života minulost. (LangiJ)

pushover

Bezskrupulózní vykrádačka Nikity a Kill Billa s občas zoufalými hereckými výkony, ale skvěle natočenou a zkoordinovanou akcí. ()

Ondr0n

Úvodní 8 minutový masakr je prostě geniální, o tom žádná (tedy až na digi-krev, kterou já nerad, a místy nedokonalé efekty, ale budu dělat, že jsem si ničeho nevšiml). Naneštěstí, film už poté nic lepšího nabídnout nedokázal. I když honička na motorkách tomu pravda byla blízko. A minimálně stejně strhující by mohl být i závěrečný souboj nebýt silně nezvládnutého greenscreenu. Zbytek akčních scén byl na můj vkus zbytečně chaotický. A příběh, ten byl sice slátanina všeho možného, ale musím říct, že to byla slátanina vcelku příjemná (minimálně ne nudná). Film díky tomu sice tak trochu ztrácel vlastní tvář, ale taky se kupodivu zvládl nerozsypat. Ještě kvůli pár nehezkým detailům (o kterých se nebudu rozepisovat) bych Aknyeo nejradši ohodnotil třemi hvězdami, ale když si vzpomenu na ty dvě úžasné akční scény a gore momenty, které tomu dodávaly šťávu, nemůžu jinak než nejít pod čtyři hvězdy. ()

XXXXXXXX

Přestavte si Dallas, zkřížený s Harcore Henrym, do kterého je jako pěst na oko, násilím naroubovaná dějová linka z Ordinace v Růžové zahradě. ()

murkl

Začátek byl dobrý. Byl tak dobrý, že zbytek filmu absolutně zastínil. Čekal jsem celý film na scénu, která by ten začátek trumfl a nic. Škoda, že nedostal hlavní záporák více času. Byl skvělý po celý film. Honička na motorce se hodně povedla. Je vidět, kde vzali tvůrci Johna Wicka inspiraci. Je to slušný film, ale mám pocit, že mohl být mnohem lepší. ()

johnsnow

Odhliadnuc od toho, že časová línia je rozfáraná a trošku mätie tak nemám veľa výhrad. Prvá polka epická a krvavá akcia, potom sa šliapne na brzdu a prepne sa na romantickú líniu a potom sa to zase vráti na akčnú linku. avšak zatiaľ čo úvodná scéna ala Hardcore Henry je vynikajúca, scéna s motorkami alá John Wick 3: Parabellum je perfektná, tak bohužiaľ tá záverečná zúčtovacia v autobuse už je len ľahký nadpriemer. Ale za silné 4* to bude a má to aj pár nečakaných zvratov(a jeden je kurevsky krutý) ()

Kushina

Skvělý akční film, který začíná jako dnes už téměř legendární Hardcore Henry, bohužel postupem času to začne být jen lehce nadprůměrný asijský akčnák, který má ale skvělý příběh kameru i herecké výkony, i když to na začátku tak nevypadalo. Každopádně konec smutný, vždy vidím nerad umírat dítě. Jinak se mi to líbilo. 65% ()

Heywood

Surové perfektní bitky, skvělá choreografie, korejská neúprosnost, a jak už někdo trefně napsal Brutální Nikita (i ta koupelna je tu trochu plagiát). Ale detektivní příběh má logiku, Romea napsal jakýsi ÚDAJNĚ rasistický Angličan před 400 LETY a stále to platí a stejně tak platí, že fatální chyby mají fatální následky. Nerozeznat lásku a mstít se prozrazením kolegyně je fatální chyba. Kamera skvělá, hudba v napětí, vražedné temno se line v každé i té zdánlivě klidné minutě. 85% a Korejci brzy budou koukatelní více, než Hollywood, který se utápí v počítačových komiksech a směšných politických zdáních. Proto mu filmy čím dál více v roce 2021 v kinech propadají a prodělávají... ()

Rudm

Úvodní scéna působí jako lehce najetej Hardcore Henry v asijském kabátě. Kamera je zde místy zrychlená a nestabilní. Následně se děj podobá Brutální Nikitě, což je docela škoda. Dojde zde i k soubojové scéně na motorkách, kde jsem si zavzpomínal na Johna Wicka 3, ale to je asi tak všechno. Zbytek nebyl nikterak zajímavý. ()

HanzoBureshi

Nářez to byl teda neskutečný a jako akční film to celkově bylo prostě super. Existuje mnoho typů těchto šablon, které se mi líbili více, ale i tady je super změnou pár odlišností, na které nejsem moc zvyklý. Je to o výcviku zabijáka a následná mise + nastanou nějaké trable, ale trable které mě opravdu překvapily. Jen trochu škoda, že se do příběhu více nezapojilo to místo, kde probíhá výcvik a jako organizace celková. Ok-bin Kim to zvládla na jedničku a mohla by se rovnat i akčnějším týpkům z různých bijáků. Akční stránka je perfektní, protože nabídla skvělý úvod a zároveň epickou choreografii ve finále. A ten epický souboj s meči na motorkách? Už asi víme, kde se John Wick inspiroval... Hudba byla také super. Jako něco bych více rozjasnil, ale nadprůměrná řežba to rozhodně je! Mé hodnocení: 7/10 ()

coulismoulis

Hodne povedeny, byt trochy popcornovy, akcni kousek - super postavy a Kim Ok-bin jako mstitelka/tajna agentka/nova vudkyne podsveti je uzasna. Zbytek osazenstva taky nezaostava, Kim Seo-hyeong jako odtazita (or is she?) sefka tajne agentury a Shin Ha-kyun jako jsem-cool mafian a "stastny" zenac si sve role ocividne dost uzivaji. ()

Vestor

Tento film je těžce ujetý. Po vzoru Hardcore Henry má akční scény točené z vlastního pohledu, ale zbytek už je potom snímán klasicky. Je to vlastně taková Brutální Nikita na korejský způsob. Děj je značně schizofrenní, začíná to jako akční asijská vyvražďovačka, potom to chvíli dostává špionážní nádech a ještě se do toho zaplétá romantika, kde hlavní hrdinka žije usedle se svým mužem a dceruškou v korejském paneláku. Doporučuju vyzkoušet, pokud chcete něco opravdu neotřelého a líbí se vám akce z pohledu první osoby.Je také více než vhodné přeskočit většinu romantických scén, za které by se nemusela styděla podprůměrná mexická telenovela. ()

harumi

Mezi 3,5 a 4*. Mělo by to na víc, ale prostředek filmu dost poleví a říkala jsem si, že to až moc zklouzlo k romantice. Konec je zase svižnější a celkově bych film nezatracovala. Akčních scén je tu spousta a rozhodně baví. Navíc tam byl Sung Joon... ()

im8

Začátek ala Hardcore Henry se zvrtnul do Brutální Sook-hee. Jak ty korejské tváře moc nerozeznávám, měl jsem trochu problém se orientovat kdo je kdo, ty časové skoky mi v tomto moc nepomohli, ale nakonec to bylo docela koukatelné. Navíc sympatická tradiční korejská úchylka pro boj s bodnými zbraněmi. ()

mdf

Ze začátku slušná řežba a tempo a pak to najednou spadne do nějaké love story a tempo je fuč a pak se to zase trochu zvedne,ale to už je skoro konec,takže nakonec z toho tak ohromený nejsem. ()