Hroch

Hroch

(festivalový název)

Komedie

Velká Británie, 2017, 90 min

Možno spoiler: Lidská mysl je schopna uvěřit čemukoli, když se to patřičně podá.. aneb, jak jeden zkrachovalý básník vyléčil celé panství z bludů mladíka a ukázal jim, že je to jen a pouze chtěný přelud... Všichni přeci toužíme být zdraví a krásní!(6.12.2017)

Stephen Fry je vtipný herec i glosátor, komentátor současné situace, ale jeho knihu jsem nečetl. Pokud je ale podána v podobném stylu, nedovedu si představit, že by byla nějak extra vtipná. Film vtipný není, humor zde není ani moc suchý, mnohdy není nijaký. Místy dobré náznaky skončí jen v tom průměru.(24.7.2017)

Příjemný nenápadný film. Nic víc a nic míň než chytrá zábava, kde nikdo není hodný a všechny to hrozně mrzí. Místy je to trochu mechanické a čitelné, aloe nakonec hlavně příjemně nihilisticky moralistické.(13.8.2017)

• Johnny.ARN

Ako nvm no. Tak anglicky podané, s nadsázkou, umrtveným tempom a pritom celkom fajn zápletka a aj samotné rozuzlenie. Ale druhý krát by som to už asi nedal. 2 z 5(3.12.2017)

Neuvěřitelně příjemná a ulítlá komedie, kde si hlavní postava perfektně pomáhá sarkasmem a do toho kleje jak to prase vožralý před výčepem v té nejumolousanější putice na Braníku a hostinskej má co dělat, aby ho vykopnul ven na dlažbu. Myslím si, že když se na film podívám ještě jednou, vzroste na oblíbenosti. Chvílemi jsem se totiž přes ty sarkastický kecy musel prokousat, po druhé už by to bylo jednodušší.(18.12.2017)