foto

Geraldine Somerville

  • nar. 19.5.1967 (50 let)
    County Meath, Irsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Geraldine Margaret Agnew-Somerville se narodila v květnu 1967. Dcera aristorkatických rodičů (Sir Quentin Charnes Agnew Somerville a Lady Margaret April Agnew Somerville mají přímou pokrevní spojitost s královnou) vystudovala Guindhall School of Music and Drama v Londýně.

V roce 1993 se proslavila díky roli Jane v seriálu Bedna (Cracker), po kterém se vrátila do ústraní a pokračovala v divadle. Po poku Kate Beckinsale se objevila v hororu Haunted, zahrála si v oceňovaném snímku Goford Park, Harrym Potterovi. Dále v televizních filmech Aristocrats, Bathing Elizabeth, Daylight Robbery /Loupež za bílého dne), A Safe House (Bezpečný dům) a v poslední době sklidila velký úspěch za roli spisovatelky Daphne Du Maurier ve filmu Daphne. Získala ceny BAFTA, PFCS, OFCS, FFCC, Special Achievemnt Award a Screen Actor Award za účast na snímku Gosford Park (2002) a v roce 1995 byla nominována na cenu BAFTA.

V roce 1995 si vzala Williama Osborna-Younga jemuž v roce 2002 porodila syna Caspara Williama Osborna Younga. Její rodiče žijí v jejich sídle Mount Auldyn na ostrově Man. O dva roky starší sestra Amelia žije s manželem a synem Darcym v Austrálii, o dva roky mladší bratr Lockett pracoval v Hong Kongu.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace