The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

Vabr

Četl jsem zrovna v ten den o téhle hře, tak mě to nalákalo ta hra, abych zhlédl filmovou verzi. Tato hra má co nabídnout, ohledně děsivosti a napínavosti, ale zde to zůstalo na normálu. Babča to tam hodně sráží dolů - je dost otravná a hraje až moc přehnaně. Hlavní postava by byla v pohodě spolu s Milesem (nebo jak se ten kluk jmenoval), ale to, že SVOJI kamarádku nezachránili, a místo toho blábolili kraviny, líbali se a dál kecali s droktorem, tak to jako fakt ne. Opravdu mě film nejvíc naštval tímhle. Opravdu si to nezasloužila. Ta kamarádka byla hodně dobrá, velmi chytrá a nejlepší postava z filmu, škoda, že tam kvůli těm hloupím kri*lům byla tak krátce. Bůh ví, jestli s ní ti idioti vůbec kámošili. Konec je trošku špatnej. Kvůli tomu, že jí nezachránili musím opravdu dát jen lepší 2. VYHODNOCENÍ: NAŠE KAMARÁDKA JE V KRUHU ZE SOLI, KTERÝ SE MŮŽE KAŽDOU CHVÍLI ZNIČIT, ALE SE*EM NA NI, PROTOŽE SE CHCEME PUSINKOVAT MUC MUC MUC. HA HA HA TO JSEM ALE MRCHA ()

Sinusiridum

Jakože... už jsme asi všechno někde viděli...ALE bála jsem se dost :-) a to je hlavní. Funguje to a účast známý horor báby potěšila. ()

beso74

Náš filmový svet sa komplikuje. V zlatej ére rokov 80tých stačilo zaspať a Freddy sa dostavil aj bez pozvania, o desaťročie neskôr pozrieť do zrkadla a päťkrát zašepkať Candyman, Candyman, Can... no nebudem pokúšať osud. A dnes? Je vhodné mať minimálne maturitu a školenie v čítaní s porozumením, aby hráč prelúskal aspoň polovicu pravidiel a mohol sa zapojiť do hry. Tak sa niet čomu čudovať, že trvá takmer 45 minút než sa všetky zložité pravidlá splnia a konečne sa prví hráči dostanú do hry. Lenže súťažiť s niekym, kto sústavne podvádza je rovnako zábavné ako sledovať film, ktorého tvorcovia ohýbajú vlastné pravidlá (ústredným motívom je fakt, že sa proti vám obráti váš vlastný strach, žeby ste sa toho vo filme nejako extra dočkali - až na asi 2 výnimky - toho sa nebojte). Mix filmov ako Bye Bye Mana, Ouija či Insidious tak pokrivkáva práve na znetvorených pravidlách a prevarenej látke a divnej logike. Najväčším kladom je naopak Lin Shaye ako dementná Anna, z ktorej ide väčší strach ako Polnočného mužíčka. Naopak, účasť Freddyho Englunda je skôr nostalgickou spomienkou na časy, keď filmom hýbal práve on. Čo už, pozrieť sa to dá, nič viac, nič menej. Mimochodom, ďalší zbytočný remake od T.Z., podobne ako Cabin Fever... ()

Zombiepod

Ďalší rádoby haunted house horor v béčkovom podaní, tentoraz žánrovo osviežený polnočnou hrou. Tá sa však v štýle naháňačky so sviečkami v rukách po starom dome naplno rozbieha až niekde v polovici filmu, s nedesivým démonom, ktorý vyzerá ako z metalového videoklipu, navyše chovanie postáv je ešte debilnejšie, ako býva v žánri zvykom. Klady to má ale silné - atmosféra je fajn, zápletka na takúto bezduchosť prekvapivo zaujímavá, a má to herecké esá klasického aj moderného hororu, Roberta Englunda a Lin Shaye. V rámci odľahčeného filmového večera ujde. ()

ANTYCHRYST

Konečně film.. kterej nemá hodinovej rozjezd..ale už od začátku to frčí.. nejděsivější z celého filmu je jednoznačně stará paní Lin Shaye... jako její grimasy - olalaa.. Top... celkově její herecký výkon je na jedničku.. Škoda toho konce..jako to rozmáčknuti hlavy bylo jak z deckoveho hororu a úplně to pokazilo dojem.. barák strašidelnej..hudba.. atmosféra .. v poho.. zpracování midnightmana jakž takž..tolika bych ho neukazoval.. Z toho co jsem poslední dobou viděl.. rozhodně lepší kousek.. 60% souhlas s Livingdead.. scénka kdy kámoška potřebuje pomoc.. umírá..a kámoši si tam povídají.. romantika pusa..:) :) jakooo těžkej nezájem....:) ()

adakraj

Neskutečně skvělý nápad na horor. Já jsem si ho docela užil a hltal jsem každou scénu. Občas byly scény trošku kostrbaté, protože dávaly divný pocit natahování filmu a podle mě se tam objevilo pár zbytečných a nesmyslných scén. Líbila se mi hra, kterou si The Midnight Man vymyslel. Musím říct, že bych si ji rád zahrál, tedy až na toho šprýmaře, který trochu podvádí. To bych mu možná odpustil, protože, jak se na konci ukázal ve své kráse, tak jsem byl mile překvapen a určitě bych si s ním dal do řeči. Sežrat bych se, ale nenechal! Vůbec mi nevadilo, že se to odehrávalo na jednom místě, protože mě děj pomalu pohlcoval a já jsem zapomínal na útrapy, které se v tom domě staly. Líbila se mi kamera, herecké obsazení i děj. A králíček ten byl roztomilý. Za mě 8 z 10, tedy čtyři hvězdičky. ()

horor2

Skvělý začátek a pak dlouhé čekaní, jestli si film dokáže udržet úroveň a tempo. Pár skvělých momentů vystřídá nuda a debilita tvůrců, aby nakonec v 5-ti minutách vytáhli mazec, který se vlastně změní v jeden velký sranec. Je to obrovská škoda! Mělo to na víc! Pro mě zklamání roku. ()

iN

I přes omšelou premisu se strašidelným domem a podivnou babičkou má tento horor docela dobrou atmosféru. Jen škoda těch prkenných hereckých výkonů mladších herců a bolestivě nelogických rozhodnutí hlavních hrdinů. Na lowcost horor pro sychravé lidstopadové odpoledne to ale v pohodě stačí. ()

jkpj22

Skvělý začátek. Dá se na to dívat, midnight man vypadá dobře.... pak se to trochu omrzí. Ale má to i twist, který tomu vrátí krev do žil. Konec dobrý. Tři hvězdy, s odřenýma ušima. ()

J.Mayen

A ted z toho slabsihou soudku, the Midnight man aneb jak vyjednavat svoji vlastni smrt se strasidlem, ktery ani zas tak strasidelny nebylo, atmosfery aby se tu divak dohledal, nenajde, toho rozumnejsiho divaka napadne si pri sledovani vybavovat zapomenute veci, zehleni, odepisovani emailu, drbani na koulich, what ever... nuda. ()

Lougle

Nechápu lidi, kteří dali víc než 3 hvězdičky. Pro mě byl film ukrutnou nudou. Tohle na mě fakt nezabralo. ()

doriana.g

Utahaná nuda. Navíc trapný bubák. A aby těch negativ nebylo málo, prudí tam ten kuní xicht z Insidious. No otrávená jsem byla. ()

TesterX odpad!

Asi se ke mně dostala jiná verze filmu, jinak si nedokážu vysvětlit tak vysoká hodnocení. Oproti ostatním snímkům z podobného šálku jednoznačně nejhorší zpracování tematu. Ať už budu hodnotit herce (děcka utíkající před bubákem rychlostí, jak kdyby musely do školy, alzheimer bába co deset minut v kuse mele něco o kytkách), technické zpracování (všude tma, statická kamera a dynamický střih jak z Ulice, zbytečně dlouhé scény úplně o hovně, tempo šneka v důchodu), atmosféru (strašidelné jako první díl Teletubbies, černé šmouhy mají vzbuzovat pohyb něčeho zlého), nebo film celkově (není to horor, není to ani pro děti, není to vtipné, je to pouze a jen totální amatérská sračka). Příště, až se nechám přemluvit k rádobyhororu, na kterém mají podíl kanadští tvůrci, hodně rychle vystřízlivím, protože ty ještě nenatočili nic dobrýho. ()

Naghavi

Docela pěkná pohádka s průměrným bubákem, ale se skvělou herečkou, starší dámou Lin Shayeovou, která ve filmu opět exceluje. ()

Emperor1

1) Stereotypní námět - budiž, co už taky vymýšlet nového, při dobrém zpracování se může zadařit a vzniknout zajímavý snímek ... 2) naivní, místy až vyloženě stupidní scénář - nesmyslné chování postav celkem spolehlivě pokazí atmosféru a posune vše na úroveň nechtěné parodie ... 3) unylé herecké výkony - výběr herce oplývajícího alespoň minimálním charismatem může leccos zachránit, pokud jsou ovšem do rolí dosazena taková nesympatická mladá telata, která navíc hrají jak na pódiu divadla nějakého podprůměrného ochotnického spolku, potom už to jde do háje všechno ... Stáhnout, shlédnout, smazat ... Jedna z mála pozitivních věcí na filmu byla sympatická a věrohodná Lin Shaye, dostat více prostoru, utáhla by to s přehledem sama ... ()