The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

JohnCZ

Já fakt nechápu, podle jakého klíče se na ČSFD hodnotí horory. Lecjaký solidní atmosférický kousek se tu pohybuje hluboko v podprůměru a pak je tu zase tahle absurdně nadhodnocená neatmosférická cypovina, která je za a) fakt neskutečně mizerně zahraná, za b) po stránce logiky a pravidel strašně pitomá a za c) bez jakékoli snahy o nějakou pointu v závěru. Bubák je sice vizuálně ok, ale ty jeho macho kecy se nedaj poslouchat a hlavně kvůli nim vůbec neděsí a působí spíše jako namachrovaný kretén. Jedinou světlou výjimkou je "bába hororů" Lin Shaye, ale upřímně, jejích pološílených grimas je na takový odfláklý sajrajt škoda. ()

kaylin

Snímek „The Midnight Man“ považuji za rozhodně povedené dílko, takovou tu klasickou pocornovou hororovou zábavu, kterou bych si klidně dal i v kině. Není to nic opravdu hlubokého, geniálního, ale je to film, který mě bavilo sledovat, a to rozhodně není na americký horor málo. Kdyby byl alespoň takový každý americký hororový film, tak si nemám moc na co stěžovat. ()

stration

Dobrých hororů je jako šafránu, tak tady lehounce nadhodnotím. The Midnight Man totiž perfektně funguje hlavně v těch nejzákladnějších hororových ingrediencích. Napětí a atmosféra jsou vynikající hned od začátku, příběh sice není nikterak originální, ale vše to zachraňuje svižné tempo, vynikající herci, kde si to Shaye s Englundem vyloženě užívají a odvážné gore, takže občas nic pro chechtající se teenagery s popcornem. Konec také potěší, nějaký ten zvrat se vyklube no a Epilog je pouze povinnost. Za mě rozhodně spokojenost a vypadá to, že Travis Zariwny se zlepšuje. ()

Miseet

Postava Midnight Mana se nebála častěji ukazovat, tudíž bylo o atmosféru postaráno. Jen fakt občas nechápu, proč musejí mít ty postavy tak stupidní scénář. Námět zlověstné hry, která k postavám přivádí tajemného bubáka byl fajn. Aspoň to zase bylo něco nového. Lin Shaye bezpochyby skvělá, jako vždy.. ()

dubinak

Pro mě vcelku očekávaná maličkost, jejíž první scéna se brutalitou na dětech téměř vyrovnala té slavné z nedávného IT. Kvalitativně je tento snímek na dobré úrovni, pouze co se týče postav a jejich logického jednání musím být značně kritická. Tolik logických kiksů a nesmyslných myšlenkových pochodů jsem snad ještě neviděla. Atmosfericky to byl tak průměr a záporák mě také nechal docela chladnou. Bylo dost na škodu, že jsme ho tam měli pořád jako na talíři a že nezůstal trošku v pozadí. Vypilovat tomu scénář a dát tam chytré postavy s kouskem duše, byla by to nadprůměrně kvalitní podívaná, protože nuda skoro nehrozila. ()

Mol

Promarněný potenciál. Začátek filmu i koncepce hry mi přišly skvělé, dům působil výtečně, ale pak film začal působit dosti amatérským dojmem, postavy se začaly chovat hloupě a z démona šel čím dál tím menší strach. Půlnočnímu muži by spíše slušelo, aby po zhasnutí svíce začal své oběti nahánět a zabíjet, než aby jim jen ukazovat jejich obavy. Mohl z toho bejt horor jako prase, ale místo toho je z něj jen malej čuník co se válí v blátě. ()

Yoshimitsu

Když jsem byl malý, tak jsme zkoušeli se ségrou a partou vyvolávat duchy v zamčeném pokoji při svíčkách. Údajně se povedlo někoho vyvolat, tak začalo vrzat okno, dveře a musel jsem okamžitě rožnout a vlézt pod postel. Dobrovolně bych to už, ani nezkoušel dělat a když už by se mě snažil démon očůrat a byla by to hra na čas, tak bych si ten čas kontroloval na svém chytrém telefonu. Dávám 80% ()

oveckaoa

Úvodní scéna je dobrá (parta děcek hraje jakousi hru vyvolá někoho poruší pravidla a 2 ze 3 umřou), ale pak to jde do kopru. Celé se to smrskne na partu 3 lidí co chodí po domě a stará se o tom jestli jim nezhasne svíčka jelikož pak můžou umřít. Pronásleduje je jakýsi démon, který jim první ukáže jak je zabije a pak je zabije. Hraje zde zhruba 7 - 8 herců z toho 2 zemřu hned na začátku. 40 procent za gore a epilog ten pobavil. P.s. pobavila scéna barva tvé krve je červená Alex a jakou barvu krve měla ta babka zelenou snad :-).nebo mluví o tom, že viděla sebevraždu vlastní matky a na konci dodá to byla poslední chvíle co jsem ji viděla to dá logiku snad, když byla mrtvá asi ji jako duch nenavštěvoval ne. ()

Wade

Překvapení a to dost velké hned začátek mě fakt dostal nečekal jsem takhle dobrou likvidaci a jasně to ukázalo, že režisér se toho nebojí. Vůbec mi ani nevadilo, že The Midnight Man jede prostě v přesně daných kolejích a nemá vlastně čím překvapit, protože mě tenhle horor prostě sednul a fakt bavil a hlavně vzhled MM byl perfektní. 83% ---- 8/10 IMDb ()

herr_carter

Van,tů,frí,fór,fajv....a teď doprdele nevím,jestli mám počítat do deseti, nebo zapálit svíčku, nebo rozsypat všude kolem sůl?Tahle deskovka je prostě na hovno, člověk se v ní zaprvý vůbec nevyzná, za druhý bych ty herce všechny vyvraždil po prvních deseti minutách a za třetí jsem měl místo záchvatů děsu záchvaty smíchu - shrnuto a podtrženo, další sračka spláchnutá do hajzlu, byť některé komentáře slibovaly záživnou podívanou..............moje hodnocení = 2 z 10. ()

iXtr3m3

Nebolo to zlé. Gore fajn, variácia na hororové Jumanji potešila. Chcelo by to "väčší" vyvražďovák s väčším počtom postáv. Dvojku by som privítal. :) ()

666Carnage

Po dlouhý době jsem viděl horor, který měl nějak smysl a postavy nebyly hloupé. Dobrá atmosféra a zajímavé úmrtí účastníku v The Midnight manově hře. The Midnight man vypadá dobře a efekty okolo taky jdou. Takže určitě doporučuji všem fanouškům hororů i těm, kteří mrknou jen občas. 80% ()

MatejNosal

Ducharské béčko ako lusk. Celkovo sa jedná o dosť slabý film, ktorý neprekvapí takmer ničím až na jednu lakačku a celkom podarené efekty a masky no aj tak si neviem pomôcť ale bavil som sa celkom solídne hlavne kôli tomu ako sa tento snímok snažil byť vážny a pritom bol skôr na smiech tak s prižmúrením okom za tri. (50%) ()

Mortemiss

Máte rádi skupinové hry jako jsou Člověče nezlob se, Z pohádky do pohádky a Jumanji? Pak je pro vás hra Midnight man jako stvořená! Stačí své jméno naškrábat na kus starého papíru, nesterilizovanou jehlou se píchnout do prstu a vedle svého podpisu udělat krvavý otisk. Poté jít k hlavním dveřím, které však musí být ze dřeva, 22x na ně zaklepat, poslat jednoho spoluhráče ven, kde zhasne svíčku, navíc v celém domě musíte mít zhasnuto, jinak se neobjeví. Jakmile je vše připraveno hra může začít. A co je vlastně jejím úkolem? Do 3 hodin a 35 minut se musíte pohybovat s hořící svíčkou v ruce po domě a "skrývat se" před bubákem. V případě, že Vám svíčka zhasne, musíte ji stihnout do 10 vteřin znovu zapálit, jinak jste v kélu. Vlastně ne.... Jsou tu ještě dvě možnosti jak tuto nepříjemnou situaci vyřešit. První možnost je mít u sebe kuchyňskou sůl, díky níž kolem sebe vytvoříte ochranný kruh nebo je tu druhá možnost, kdy tu hořící svíčku prostě ukradnete spoluhráči. Pokud se vám to nepodaří, pak se vám tento usměvavý a velmi sympatický šprýmař zjeví a bude si s vámi hrát menší sado maso hrátky, které určitě nastudoval v knihách od E. L. James. ()

Hernycztek

Vidět Lin Shaye a Roberta Englunda znovu vedle sebe v hororu je skvělý pocit, ze kterého mi projel mráz po zádech, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Zatímco Robert hraje svého typického ,,proroka,'' který všechno ví, všechno zná a vždy se objeví ve správnou chvíli aby pomohl hlavním postavám, tak Lin si střihla neskutečně creepy záporačku. Po prvních pěti minutách bylo jasné, že to bude mít velký potenciál a že se toho tvůrci nebojí, protože takový masakr se nevidí každý den. Byla vidět snaha vyvarovat se nelogických kiksů a myslím že se to povedlo, postavy se snaží dodržovat pravidla jak hororová, tak Midnight Manova. Nechybí ani pořádná dávka atmosféry. Efekty jsou precizní, krev je prvotřídní. Midnight Man má skvělou masku, dobře temný hlas a respekt z něj jde. Přál bych si více takovýchto nízkorozpočťáků, které dokáží diváka zaujmout po celou dobu stopáže. Mně tu rozhodně nic nechybělo a nemám důvod nedat plnou palbu. ()

Flopik

V celku zaujímavý počin a nato že to je v podstate neznámy horor tak to bolo dobré. Postavy sa celkom dali, Lin Shaye výborná , najviac sa počas filmu bojíte určite jej. Občas je nejaké to zabitie, chválim že neboli odfláknuté a troška sa pohrali tvorcovia aj s gore. Čo však film hrozne ubíja je neuveriteľná nelogickosť postáv a niekedy aj samotného deja. Asi najviac keď Kelly zhasne sviečka a hl. hrdinovia sa v pohode vykecávajú alebo keď si myslia že prešla pol hodina a sú natoľko blbí že prešla len minúta.Ale inak v pohode hororík ktorý určite neurazí a dobre sa naň pozerá. ()

Rathalos

Tak v prvom rade musim pochvalit napad a namet filmu,ten vysiel perfektne,dalej chvalim skvelu,desivu a tajomnu atmosferu,samozrejme aj samotny strasidelny dom a nemozem zabudnut na Lin Shaye,mal som pri pohlade na nu hrozu a strach,vyborny horor,mne sa ratal...:-) ()