poster

Icarus

Dokumentární / Thriller

USA, 2017, 121 min

Režie:

Bryan Fogel

Scénář:

Bryan Fogel, Mark Monroe

Hudba:

Adam Peters

Hrají:

Bryan Fogel

Producenti:

Bryan Fogel

Střih:

Kevin Klauber
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • DaViD´82
  ****

  Který dokumentarista by nechtěl zastupovat a mít bezprecedentní přístup ke sportovnímu "Snowdenovi naruby", že? A Fogelovi jeden takový spadl do klína, což mu poněkud narušilo původní směřování dokumentu. A právě zamýšlený koncept "kterak se za rok profi vedeného dopingového programu (ne)zlepšit a přitom ochcat veškeré top antidopingové testy" bych viděl raději. On tu sice je, a ne málo, ovšem vyšumí do ztracena. Není to však Fogelova chyba, musel by být blázen, aby nastalou situaci nevyužil. Dojíždí však na nemlich to samé, co dokument o Snowdenovi. Zachycuje a přináší totiž informace, které v době uvedení již nemají co nového nabídnout. Veškeré závěrečné reporty vyšetřovací komise, investigativní reportáže NY Times, Guardianu apod. už to pokryly tak dobře, že zde nic nového nezazní. A Fogel si to měl uvědomit a spíše se zkusit dostat Rodčenkovi pod kůži, k tomu nikdo druhý nebude mít takovou příležitost jako právě on. Což se ovšem nestane a ani jednou na něj nenahlíží jinou optikou než sympaticky svébytného svéráze. Dále zarazí, že pokud je pravdou, že mu byl Rodčenko dohozen dávno před oním výbušným dokumentem od ARD, tak proč vůbec nejde po tom, jak a proč se to o něm ví (vezmeme-li navíc v potaz, kdo a za jakým účelem mu ho dohodil). On vůbec Fogel postrádá investigativní tah jít po čemkoli nad rámec očividného, zabrousit pod povrch. To je ostatně i důvod, proč by mu již zmíněný původní koncept "dopingového Supersize Me", kde by středobodem zájmu byl právě on, seděl o poznání více.(27.1.2018)

 • TeeAge
  ***

  Zo začiatku zaujímavé téma a dobre rozohraný dokument skrze rozprávača, ktorý pre odhalenie pravy o dopingu začne chémiu dobrovoľne používať. Podarí sa mu spolupracovať s ruským vedcom, ktorý mu má možnosť na čierno urobiť potrebné dopingové testy. Už to, že takého človeka našiel, nasvädčuje obrovskému škandálu, ktorý sa vzápätí aj uskutoční. Dokument by bol strhujúci, pokial by pokračoval v začatom tempu, ale druhá pólka už naznačí, že nové informácie už neprídu, a rieši sa len právny cirkus okolo daného ruského vedca. Škoda. Inak bravúrny a odvážny počin cyklistu menom Bryan Fogel.(22.9.2017)

 • kaylin
  ****

  Zajímavý dokument o tom, jak to vlastně bylo na pozadí odhalení dopingové aféry. Někdo je prostě pro vítězství ochoten udělat mnohem víc než ostatní. A popravdě se docela divím, že za to Rusové nepykali ještě víc. Ale oni nemohou, protože i když je sport hlavně o sportu, pořád je to také hodně politika.(26.3.2018)

 • Pajky3
  ****

  Vlastně jsem byl překvapený, jak to začíná jako něco úplně jiného než jsem čekal. Postupně jsme se však propracovali k tomu, co mělo být hlavním lákadlem. Určitě to stojí za podívání kvůli zajímavému námětu, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo být mnohem zajímavější, protože to nepřidalo žádné nové informace navrch k těm, které jsou všeobecně známé veřejnosti.(4.11.2018)

 • carlos 2010
  ****

  Celkom zaujímavý dokument, ale uveriť všetkému, čo tam je? No neviem.(5.3.2018)

 • ghatos
  ****

  V systému aneb epické podvádění ve jménu vyššího národního "dobra". 76%.(30.4.2018)

 • P1tr
  *****

  Takhle se útočí na Oscara za nejlepší dokument! Icarus je výtečný a strhující dokument, jehož příběh a téma se postupem času vyvýji nečekaným směrem a ve výsledku jde o něco jiného, než na začátku, což tvoří jedinečný zážitek, který je v mnoha chvílích napínavější, než klasická dramata a nabízí bezprecedentní náhled do zákulisí vrcholového sportu.(4.3.2018)

 • Hanys_
  ***

  Během sledování se mi několikrát vybavil podobně střižený dokument se Snowdenem, který taky doplatil na to, že se postupem času začal věnovat novým zajímavým věcem absolutně nezajímavým způsobem. Navíc s tím vším přichází s křížkem po funuse. Vlastně je i škoda že Fogel na Rodčenka natrefil v "té" době. Protože ten původní zaměr dokumentu by mě zajímal mnohem víc.(30.3.2018)

 • Fary
  **

  Zajímavá je tak první čtvrthodinka. Pak se to zvrhne v něco mezi parodií na sebe sama a oslavným opusem na vědce, který fixloval.(28.1.2018)

 • Colleague
  *****

  Moc pěkné zpracování toho, co se vlastně při dopingovém skandálu stalo. To je prostě Rusko. Měl jsem tu čest a četl jsem všechny díly Solženicynova Souostroví Gulag, takže mi tohle ani moc nepřekvapilo. Od druhé světové války Rusko/Sovětský svaz nikdy neuznali vinu za nic. Oni jsou neomylní, kritika se nepřijímá. Doufám, že se jednou dožiji toho, že prezident Ruska prohlásí, že něco posral, to pak Rusko konečně nastoupí na dlouho očekávanou a bolestivou léčebnou kúru.(25.3.2018)

 • lubospoti
  ***

  Velmi zajímavý byl ten přerod hlavního směru dokumentu. Takové kouzlo nechtěného se vyskytne opravdu jen zřídkakdy. Bohužel však nebyla nabízená příležitost řádně využita. Jako by byl autor překvapen a nedokázal adekvátně zareagovat. Prvních dvacet minut působilo velmi profesionálně, ve "zbytku" forma hodně zaostávala za obsahem.(3.4.2018)

 • Franc1s
  *****

  Na dokumenty moc nekoukám, ale na tento jsem se musel podívat. Chlápek/režísér chtěl zkusit co vše obsahuje dopingový program a jak jde obelstít dopingové kontroly. To z části také okusil a zároveň byl ve správnou chvíli na správném místě a s pomocí jednoho ruského vědce odkrývají Ruský vládní dopingová program. A vlastně ukázání toho, že dopingové kontroly jsou trošku fraška... Putin vše popírá, setne se pár hlav a "sportuje se", jako by se nechumelilo... Holt politika a prachy vládnou.. Doporučuji 8/10(7.5.2018)

 • Dm1tr1j
  ****

  Matička ruská oslávená :-D zase sa ukazala typická nátura ruských ľudí ísť cez mrtvoly ak na to majú moc. Jediné čo v dokumente chýbalo bola čestná otázká "a nesypú aj američania?" pretože keď sypali rusi a aj medzi nimi sa našli porazení bolo by to minimálne, možné.(25.3.2018)

 • Simi_Papi
  *****

  You know all those gripping American spy movies? This one is just like that, except it's all real. A must-see! 94%(15.3.2018)

 • hazdrova
  ****

  Myslím, že toto je viac ako dokument. Skôr by som to nazvala reality check. Veľmi prepracovaný film, z ktorého vám je celkom zle, keď si uvedomíte, čo sa všetko skutočne deje za plénom športu v Rusku, a podľa môjho osobného názoru nielen v Rusku, len im na to len neprišli. Neviem prečo to Rodčenkov nakoniec všetko zverejnil a tak veľmi riskoval, ale veľmi mu ďakujem, nech boli jeho zámery akékoľvek. 4*(12.10.2018)

 • vozralec
  ****

  Rusák vysmátý jak Ivánek Horník.(7.1.2019)

 • Simomon
  ****

  POSLEDNI SLOVO: V dokumentu je zcela explicitne odhaleno dopovani ruských sportovcu a co je šokantní, Rusko za to prakticky nenese žádné následky. Dokumentárně působivé, bod dolů jen za občasnou nesrozumitelnost příběhu (párkrát jsem měl více otázek než odpovědí). 75% 4/5%(25.6.2018)

 • george82
  ****

  Hodně slušný, ale nic překvapivého. Děje se to všude ve světě a jestli si někdo myslí, že je to jinak, tak je blázen. A vždy se na to přijde jen tehdy, pokud někdo mluví.(30.8.2018)

 • Bazinga2563
  ****

  na to, ze to tematicky odjede uplne do pryc, to vlastne jede moc dobre. mene tezit ze dvou jmen orwella a snowdena a naopak vice podojit fogela by taky neuskodilo.(7.10.2018)

 • DonBraso
  *****

  Parádní dokument o dopingu.Začátekt to jsem si pochutnával pomalu na steroidech,který se věnoval cyklistice,kde byl samotný Bryan Fogel,který je amáterským cyklistou a který sám použije zakázané látky.Tohle byla doopravdy paráda,která měla všechno.Osobně musím říct,že dokument je i slušně napínavý,kdy ani nevím co bude hned za pár minut.Pomalu by se s nadsázkou dalo říci,že i akční,jestli tohle či ono nevyplave na povrch.Pak samozřejmě je tu asi jedna z největší postav celého dokumentu a pomalu světa sportu.Samotný doktor Grigory Rodchenkov.Zábava by s níma byla,ale rozehraje se hra,která by ani ve špinoážním dramatu nesahala po kotníky jako zde.Pomáhá tomu i zde velmi skvělý střih,který nepřebíhá od tématu a slušně se drží dokumentární složky.Osobně ke konci už to malinko ztrácí dech v tom celém Ruském spektru,který už malinko hraničí se zpravodajstvím,ale obsahově jsem dostal vcelku mnoho.Občas by jeden kroutil hlavou jestli je to vše možné,otazníků je zde víceméně taky dost,ale jako dokument o dopingové sféře paráda.(20.3.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace