• Austrálie

Komedie / Drama

Velká Británie, 2017, 88 min

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2016.(5.6.2020)

Mensinga a Burns na to idú z toho obtiažnejšieho konca. Predstavujú nám postavu, s ktorou málokto bude sympatizovať a dosť ťažko sa podľa toho, čo vidíme na plátne, dajú pochopiť jej vnútorné pochody. Nakoniec ale z filmu po jeho pointe vyplynie, o čo tvorcom išlo a až sa zdá, že by Daphne mohla dostať o niečo optimistickejšie ladený sequel, kde by sme sledovali, ako sa z daných udalostí vnútorne posunula ďalej alebo vnútornie na vyššiu úroveň. Iste ide aj o reflexiu súčasných stratených tridsiatnikov hľadajúcich východisko napríklad v alkohole, drogách či nezáväznom sexe. Každý ale niekde vnútri chápe, že von z bludného kruhu vedú iné cestičky.(12.9.2019)

Od začátku mi Daphne byla celkem protivná, protože se chovala k sobě i ostatním slušně řečeno jako hrozná kravka. To nic ovšem nemění na překvapivém faktu, že mě vlastně hodně bavilo sledovat její počínání v mnohdy docela šílených situacích a film mě ani na chvilku nestihl nudit. Jde o dost dobrou sondu do života některých současných třicátníků, kteří se v něm plácají a pořádně nevědí, jak s ním dál naložit. (75%)(27.5.2020)

Film je podľa mňa výborne napísaný, zahraný a nakrútený, avšak kvôli arogancii a chladu, ktorý z hlavnej hrdninky vyžaroval, sa cez tri hviezdičky jednoducho nedostanem. Dokonca možno vyvstane na mieste i otázka, že prečo niekto mal zámer točiť film o mladej babe, ktorá ked' si vyžere, tak sa chová ako afektovaná p!£4 ! Bohužiaľ, takých, akou bola Daphne, možno stretnúť po jedenástej večer, každú sobotu v meste, v Anglicku na tisíce.(19.8.2018)