Kincsem

Kincsem – stávka na pomstu

(festivalový název)

Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

Maďarsko, 2017, 121 min

Najprv som váhal, či sa do toho vôbec pustiť, ale predsa len tie veľmi dobré recenzie ma presvedčili. A napokon musím uznať, že tento maďarský film ma veľmi milo prekvapil a bol to naozaj kvalitný filmový zážitok. Už samotný základ príbehu ma oslovil, a malo to po celý čas skvelý spád, prakticky bez hluchých miest. Do toho výborná výprava, kostýmy, kulisy, scenérie - takže aj po estetickej stránke z mojej strany veľká spokojnosť. Zápletka o starej krivde a konských dostihoch bola pútavá, aj keď mierne predvídateľná (hoci napokon to až tak priamočiare našťastie nebolo). Postavy ma bavili, a herecké stvárnenie skutočne na úrovni. Zaujala ma najmä Andrea Petrik v úlohe Kláry, na ktorú som sa nevedel vynadívať. Fakt paráda, celkový dojem = (necelých) 5*!(15.8.2018)

Nie, nielen veľké americké filmové spoločnosti dokážu spraviť film vysokej kvality, nebojím sa povedať, že tento film mnohé z nich predčil a zaradil prudkú ranú do môjho srdca. Čo môže lepšie zhodnotiť film,než to, že tajne dúfate v to, že sa všetko vyvrbí dobre a myslíte si, že je už všetkému koniec a pritom sa to zvrtne a vy ďakujete scenáristom, že nešiel po tých hnusných klišé sad endingoch... Maďarský dabing nie je na škodu, s anglickými titulkami je priam geniálny, pretože zachováva celistvosť a štruktúru originality a hodnovernosť nie je zničená. Plných 5 hviezd pre azda najgeniálnejší počin, ktorý som mal tú česť v svojom živote vidieť.(20.12.2017)

Je jasné, prečo do hlavnej úlohy dali autori takého sympaťáka. Keby vybrali herca čo sa približuje predlohe, tak by sa asi nedostavil taký úspech, minimálne u ženského obecenstva... samozrejme, herec bol skvelý a sršala z neho veľká charizma. Ale ani ostatní herci nezaostali, každý jeden dokázal svojej postave vdýchnuť to svoje čaro a vystihnúť jej osobitý charakter. Celkovo som veľmi prekvapený technickou úrovňou snímku, ako už niekto povedal, je to taký malý Hollywood, na peniazoch sa veru rozhodne nešetrilo, čo sa prejavilo najmä na krásnej výprave, ktorej dojem ešte znásobila výborná kamera. Samotná dejová linka bola tiež zaujímavá, aj keď v niektorých miestach trochu strácala tempo. Na druhú stranu dostihové preteky boli síce výborne urobené a športovo napínavé, no bolo ich málo, to je asi taký jediný subjektívny nedostatok. Čo sa týka koňa - tak to už niekedy býva, že prekvapí práve ten, ktorý na začiatku nevzbudzuje veľké nádeje. V tomto prípade to bola kobylka Kincsem. Pekný príbeh, ktorý potešil aj z tej romantickej stránky, silný nadpriemer. 85/100(18.7.2018)

Já vím, já vím, že je to moc, ale po dlouhé době se mně film líbil tak, že jsem ho dala na jeden zátah, ani jsem okem nemrkla. Jistě, že bych ho někde trochu osekala a tu našla chybku a tam našla chybku, ale o to mně tentokrát nešlo. Podle skutečnosti je tady reálný asi jen Erno Blaschovich a Zlatíčko. To všechno ostatní je moc chutná omáčka a já jí asi potřebovala. Chválím kameru, celkově vizuální nádhera, dobové kostýmy, animace, líbila se mně romantická linie i když konec patřil mezi ty, které bych možná trochu pozměnila. A jak píše evulienka, ani tvůrci tenhle projekt nebrali strikně vážně a tak je to třeba i tak přijmout. Za mě spokojenost. Ervin je fešák, to se musí nechat i přes trošku naducané tvářičky a jako Erno měl fascinující černé brýle.(24.7.2018)

Tento film se mi hodnotí velice dobře, protože se na to velmi dobře dívalo. Nádherný romanticko - dobrodružný příběh, jaký by troufám si tvrdit u nás nevznikl. Je pravda, že i tady bylo hned od počátku jasné který s kterou si bude souzen, ale nevadí protože děj ani chvilku nenudí. Jsou zde krásné záběry z dostihů a tak si přijdou na své i milovníci koní. Dokonce tu a tam je to i vtipné. Například finta s kočkou a " Zlatíčkem" nebo to selfie s velkým fotografickým přístrojem bylo úsměvné. Maďaři prostě u mne zabodovali a já neváhám dát plný počet hvězd za příjemně strávené dvě hodiny.(6.8.2018)