Princezna a chuďas (TV film)

• Itálie

La Principessa e il povero

• Německo

Die falsche Prinzessin

The Princess and the Pauper

Princezná a žobrák

Fantasy

Itálie / Německo, 1997, 180 min

Jedno zo slabších diel režiséra Lamberta Bava, ak by sme ho porovnali s jeho ďalšími projektami známymi v našich končinách, čiže s Fantaghiro alebo s Pirátmi. Problémom sú okrem mizerného scenára hlavne postavy, ktorým chýbajú sympatie až natoľko, že s nimi nesympatizujú ani len ich predstavitelia. A takýto stav nedokáže zachrániť ani pekná tvár Nicholasa Rogersa či Anny Falchi.(11.9.2011)

Guilty pleasure s neobjektívnym hodnotením zdvihnutým možno aj o 2*. Ale a) Oravský hrad; b) Múzeum oravskej dediny; c) rozprávka môjho detstva. Srdcovka ako vyšitá.(9.8.2011)

Pěkná pohádka s pěknou Annou Falchi v hlavní roli!!!(21.3.2005)

Celkom dobrá rozprávka pre tých mladších.(2.10.2013)

Zvláštní fantasy (spíš než pohádka) - neskutečně utahaná první polovina, postavy Migala (Kretschmann) a Ademara (Rogers) vypadají prakticky totožně a nejsem si jistý, jestli mám být rád nebo nerad, že spolu neměli snad jedinou scénu. Brutální zklamání ze závěru, kdy se mně sympatická postava stala králem, ale Annu Falchi si přece jen nevzal-nevzala-nevzalo... plus spousta incestní tematiky - strýc Migal osahává princeznu jak jen může a čaroděj Epos, který je s ní rovněž v příbuzenském stavu (je to složité) se s ní chce taky oženit a zplodit potomka...čeští a slovenští herci jako obvykle namaškaření do podoby chlupatých sidekicků a jako čarodějova věž zaskakoval lednický minaret?(20.3.2012)