Společenství vlků

• Česko Společnost vlků (více)

Společenství vlků působí povědomě až do okamžiku, kdy si hrdinka obleče červenou kápi, vydá se přes hustý les za babičkou a musí si dávat pozor na vlky. Pak pochyby zmizí a lze si tuto svéráznou variaci na Červenou Karkulku vychutnal se vším všudy. Vztah mladé dívky Rosaleen s její babičkou dalece přesahuje hranice vytyčené pohádkou, stejně jako mluvící vlk není jen místní kuriozitou. Podmanivý film Neila Jordana (Hra na pláč, Snídaně na Plutu) nabízí otevřeně psychoanalytickou hru s jednoduchým pohádkovým příběhem, v níž je všechno podřízeno propracované vizuální stylizaci, netradičnímu vyprávění a především důmyslným dialogům. (oficiální text distributora)

horor2

Místy ujetá šílenost. Film, na který nikdy nezapomenu + závěr filmu, u kterého jsem trochu magořil. Chci ještě někdy vidět, ale určitě si dám dlouhou pauzu. Bere se to sice jako klasika, ale nějak mi to moc nesedlo. Uvidíme příště. ()

Ladyhawke

Nádherná, gotická hororová pohádka, s nádhernou výpravou, kostýmy, kulisami, zvířaty (z bezpečnostních a finančních důvodů nepoužiti skoro vůbec vlci), efekty na tu dobu vynikající. Scénář a herecké výkony pokulhávají, vše je jeden příběh s epizodkami, které mají celý příběh dotvářet, někdy se tam nepovede. Film v dnešní době vyděsí spíš jen člověka, který nemá rád horory a hodně se bojí, nicméně za shlédnutí rozhodně stojí. Za mě lepší průměr. ()

cinema_cz

Formálně působivé vyprávění, podmanivě těkající na pomezí snu a reality. Výsledek rozhodně není rozvernou podívanou pro děti ani přehledným podkladem pro tradiční psychoanalytický výklad, i když si Jordan se spoluscenáristkou pohrávají s "vážnými" tématy lykantropie a sexuálního zasvěcení. 80 % (Ci 01/2008, str. 105) ()

Dr.Loomis

Asi nebudu jediný kdo tu napsal,že to je horová pohádka o Červené karkulce. Ale jako horor bych to moc nenazval,jsou tam pěkné scény,když se "princ" začne měnit na vlka nebo když babičce "ulítne hlava"to musím pochválit,to se povedlo.Ale jako horor bych to opravdu nebral nebo hororový fandové jako jsem já můžou být toho rozpačití. :-)))) ()

Mr.Keli

Výborný nápad smíchat jednoduchý "všem známý" pohádkový příběh o karkulce s psychologickou strukturou vyprávění. Vyprávění může působit roztahaněji, svým způsobem je to dobře, jednotlivě se představují všechny postavy a díky tomu film působí intenzivněji na svém konci. Efekty jsou výborné i na dnešní dobu, velkým plusem jsou výtečné kulisy příběhu, které navozují tu správnou hororovou atmosféru. Jenom ty vyprávěcí scény mi tam nějak moc nezapadaly. 80% ()

djbarrel

Svérázná, opravdu velice svérázná variace pohádky o Červené karkulce. Zajímavé efekty, skvělá pohádkově-hororová atmosféra ... Opravdu zajímavý a působivý film - 75 % ()

m.xFuck

Zdlouhavá a nelogická nuda takový je tenhle film. Nebýt velmi pěkného vizuálu a pár dobrých maskérských nápadů šel bych ještě níž. ()

Nikolas__

Člověk musí tomuhle filmu dovolit, aby ho uchvátil. Prostě další divný film který někdo bude milovat, někdo nenávidět. Ten film je docela důležitý, jsem rád že vzniknul. Ale že by se mi líbil? Vůbec. Poslední dobou mám na zklamání štěstí. ()

brasek

Netradičný príbeh o Červenej čiapočke s hororovým nádychom, ktorý sa odohráva v snoch. Krásne kulisy a atmosféra tajomného lesa, samotný dej je trocha pozadu... inak zaujímavé sledovanie. ()

Scaevola

Vlastně ani nevím proč, ale byl jsem zaujat: Malebné vizuální zpracování (lepší proměnu ve vlka jsem neviděl ani ve snímcích o dvacel let digitálnějších) a skvělé převedení mysticko-sexuálního pozadí pohádky mne pohltily. Jen scénář mohl mít větší spád a být kompaktnější, v tomto stavu připomíná spíše sen než film (ale jak předpokládám, i toto bylo záměrem tvůrců). ()

Baldrick

Již málokdy se stane, abych čekal hodně, dostal hodně, ale trochu jinak, než jsem čekal. Seeing is believing sice evidentně neplatí pro každého, ale o to víc platí pro ty vnímavější. A škatulky prosím ponechme stranou. ()

moriero

Tak to byl vážně artový úlet. Kdyby se to neutápělo v množství příběhů v příběhu, aj by se mi to dost líbilo. Jak bych to jen charakterizoval? Přišlo mi to, jako když říznete Scottovu surreálnou snovou Legendu s Noční Můrou z Elm Street. Málokdo si to možná uvědomí, ale tady tvůrci zcela věrně podali původní poselství pohádky o Červené Karkulce, která měla varovat nevinné dívky, že někteří vlci můžou být "chlupatí jen vevnitř." A určitě z tohoto snímku čerpala pozdější vlkodlačí romance Červená Karkulka z roku 2011. ()

Merenre

Společně s Vlkem (s J. Nicholsonem) nejlepší (nebo jediný dobrý?) film s vlkodlačí tematikou. Vynikající a fungující atmosféra a napětí. Děj je o třídu méně funkční, stejně tak postavy. Ale díky formě to film ustojí, řekl bych na slušných 80 %. Být to ještě tak o 5-10 minut kratší a trochu víc zapracovat na finále, které bylo teda slabší - bylo by to na 90 %. Rozhodně jde ale o velmi pěkný, kvalitní snímek, který pracuje s tradičním psychoanalytickým rozborem pohádky o červené karkulce. ()

JimLogan odpad!

Dávám odpad... Proč? Nesedl mi od začátku až do konce. Od vizuální stránky (i když tam byl občas i zajímavý záchvěv) až k hereckým "výkonům". Označení fantasmagorie je víc než trefné... ()

Andy.222

Skvělá práce s atmosférou a nádherné prostředí, které díky stísněnosti a ponurosti působí skoro jako interiér. Na hlavní hrdinku se hezky dívalo, "pohádky" bavily, vlkodlaci měli svoje kouzlo (i když proměna byla na můj vkus zbytečně krvavá) a děj pokojně plynul a netrhal se. Úplný závěr jsem trochu nepochopil a některé věci mi přišli trochu nedotažené (tj. i kdyby film měl o půl hodiny déle, nestěžoval bych si), ale jako celek - hodně silné 3* Mohu jen doporučit. ()

teseth

Zajímavý propletenec několika dějových linií, která bohužel nejvíce strádá na svém konci. Tam kde člověk čeká trochu gradování, strachu, napětí a děje se najednou vše tak nějak ukončí. Trochu málo aby mě to nadchlo i když kamera a výprava tu opravdu naprosto převyšují vše co bylo v té době natočeno! Pro fandy filmů je toto povinnost ale nečekejte od toho 100%. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury