poster

Společenství vlků

 • Velká Británie

  The Company of Wolves

 • Slovensko

  Spoločenstvo vlkov

Horor / Fantasy

Velká Británie / USA, 1984, 95 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Kamera:

Bryan Loftus

Hudba:

George Fenton

Střih:

Rodney Holland

Scénografie:

Anton Furst
(další profese)
 • Marius
  ****

  "Freudovská" (ako píše i betelgeuse) psychoanalýza rozprávky o Červenej čiapočke v podobe (ne)rozprávky o (ne)dospelej dievčine (ne)snažiacej sa (ne)vyhnúť sa (ne)vlkom, ktorí ju (ne)prenasledujú a zároveň (ne)priťahujú. Výborne podaná atmosféra filmu, ktorý viac než o strachu rozpráva o sexuálnom dozrievaní. Plný počet ušiel len veľmi tesne. 9/10(13.11.2006)

 • T2

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $4,389,334Tržby Celosvetovo $-(21.1.2009)

 • mm13
  ***

  Séria dobre natočených symbolických výjavov bez pachu. Miera pôsobivosti je tu podmienená šírkou fantázie a skúsenosťami samotného diváka. Dá sa na tom uletieť, nedá sa tým ale nechať unášať a už vôbec sa niet pred čím brániť. Príliš disciplinované, málo živočíšne. (a táto babička prd vedela)(24.1.2008)

 • nash.
  ****

  Každá pohádka se může stát horrorem... stačí trošku pootočit kaleidoskopem...a tenhle i psychologickou halucinací... opět stačí trošku pootočit kaleidoskopem... jeden z nejneobvyklejších vlkodlačích filmů, který zaujme dokonalou atmosférou i vuzálním zpracováním...(8.12.2004)

 • Faidra
  ****

  Neboj se, dívko, občasných stínů v ráji, leč vyhni se těm, kdož v sobě vlka tají. K úplňku líbeznou píseň lkají, však zuby ostré leckdy mají. Že nacházíš se ve svém máji? Tož rady moudré jsou rázem v háji... Já o vlku a za humny Neil Jordan s pohádkou pro dospělé a psychologickou studií jedné ne až tak dávno a daleko žijící a ne až tak křehké a bezbranné dívenky, v jejíchž nočních můrách a snových výjevech se procházejí lepé šelmy s elegantní dekadencí prokletých básníků a jsou občas - často - zatraceně sexy. Mix pohádkové fantastičnosti osmdesátých let s typicky jordanovskou režií a atmosférou a typicky jordanovský Stephen Rea na tenhle snímek nedají dlouho zapomenout. Kdyby jen v sobě víc lidí skrývalo duši skutečného vlka, toho bystrého, citlivého, plachého tvora...(2.10.2007)

 • - Celý snímek je kromě úvodní scény natočen ve studiu Shepperton v Anglii. (mahler)

 • - Odhadovaný rozpočet filmu byl jen 2 mil. dolarů a velká část padla na dekorace - produkční návrhář (Anton Furst který mimo jiné vytvořil Gotham City pro Burtonova Batmana) si stěžoval, že musel postavit pohádkový les ze dvanácti stromů. (mahler)

 • - Většina vlků, kteří se ve filmu objeví jsou Belgičťí ovčáci s natřenou srstí. Režisér Jordan prohlásil že na to bylo jednak kvůli omezenému rozpočtu a také kvůli bezpečnosti herců. (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace