poster

Společenství vlků

 • Velká Británie

  The Company of Wolves

 • Slovensko

  Spoločenstvo vlkov

Horor / Fantasy

Velká Británie / USA, 1984, 95 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Kamera:

Bryan Loftus

Hudba:

George Fenton

Střih:

Rodney Holland

Scénografie:

Anton Furst
(další profese)
 • lena60
  ***

  Pro mě ideální doplněk k četbě pohádek od britské spisovatelky Angely Carter. Film Společenství vlků byl natočen podle kraťoulinké povídky Mezi vlky, která je jakousi modernější a pokrokovější variantou notoricky známé Červené Karkulky. Adaptace rozhodně zdařilá, přesto si nejsem jistá, zda by mě film zaujal, i kdybych neznala zmiňovanou literární předlohu.(6.9.2009)

 • sud
  **

  Čekal jsem hororovou verzi Červené Karkulky, nebo trochu drsnější pohádku. Ovšem výsledek je takový, že se Neil Jordan po celou dobu nedokáže rozhodnout, kterou z těchto dvou variant použít. Na horor málo propracované, naivní a nedotažené, na pohádku až moc hororové. Herci jsou zcela nevyužití, Angela Lansbury a ani můj oblíbenec David Warner nemají co hrát. Neil Jordan umí mnohem víc. Za slušnou atmosféru temného lesa (i když papundeklového) a několik gore přeměn (které stejně hodně dávají vzpomenout na Carpenterovu "Věc"), no, dejme tomu, 40%.(23.1.2009)

 • curunir
  ***

  ,,Spoločenstvo vlkov" mnohým pripomína Burtonovu ,,Ospalú dieru". Ja som si zase pri tej úchvatnej vizuálnej štylizácii skôr spomenul na Scottovu ,,Legendu". Tieto filmy sú v niečom viac podobné, v inom naopak menej. Majú približne rovnakú stopáž, avšak minimálne pri ,,Spoločenstve" je viac než postačujúca a dobre, že nie dlhšia. Vzhľadom k žánru by som uplatnil skôr priamočiarosť rozprávania. Rôzne odbočky v podobe zbytočného množstva príbehov filmu skôr neprospievajú a viac-menej oddychová snímka s ľahko rodinným razením sa stáva zamotanou, občas možno až nezrozumiteľnou. V tomto prípade by menej bolo určite viac. Nad spomínanými surrealistickými postupmi by som si dovolil zapochybovať a všetko by som skôr videl inšpirované symbolizmom až romantizmom, pričom môžem povedať, že Jordan presne vie, čo točí aj ako to má vyzerať. Ak bude spln mesiaca a ja budem pri dobrej konštalácii, tak možno jednu hviezdičku prihodím. Stephen Rea a David Warner boli viac než uspokojiví.(14.5.2009)

 • Des2
  ****

  Vím, že udělat z několikastránkové povídky celovečerní film není jednoduché, a tady to bylo zvládnuté obdivuhodně (snad jen - proč to celé musel být jen sen?). Jediné, co mě doopravdy zklamalo, byla závěrečná scéna mezi Karkulkou a vlkem. Tahle Karkulka byla pořád příliš křehká a oproti literární předloze chybělo sundavání košile a probuzení v posteli - chyba, chyba, chyba.(26.12.2010)

 • kagemush
  ****

  Na Jordana jsem po jeho Druhém já poněkud zanevřel,-teda ne že bych nějak výrazně slinil nad jeho předchozími kusy,který se ksichtí že ten mejnstrým jen jakože náhodou ale těch ,,myšlenek" tam.Leda prd.No nic,risknul jsem to,když už tu máme (některý) DVD na pultech za dvacku a začátky mnohých rejžů jsou mnohem zajímavější než jejich konce..... A nelituju!! Že se zrovna u Jordana dohledám ,,jinýho" filmu,to bych věru nečekal,aneb Frojde Frojde vždycky na tě dojde....(7.5.2011)

 • - Odhadovaný rozpočet filmu byl jen 2 mil. dolarů a velká část padla na dekorace - produkční návrhář (Anton Furst který mimo jiné vytvořil Gotham City pro Burtonova Batmana) si stěžoval, že musel postavit pohádkový les ze dvanácti stromů. (mahler)

 • - Celý snímek je kromě úvodní scény natočen ve studiu Shepperton v Anglii. (mahler)

 • - Většina vlků, kteří se ve filmu objeví jsou Belgičťí ovčáci s natřenou srstí. Režisér Jordan prohlásil že na to bylo jednak kvůli omezenému rozpočtu a také kvůli bezpečnosti herců. (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace